środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu

Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu

Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu
Data publikacji: 2017-10-20 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 1420 297575

W słoneczny jesienny czwartek 19 października sztandar Krokusowej Rewolucji zawitał na prawobrzeże Szczecina. Do żłobka „Słoneczko" oraz Przedszkoli Publicznych nr 9 i 6.

Pierwsza odsłona rewolucji to Żłobek nr 2 - „Słoneczko"-  przy ul.Kostki Napierskiego. Na organizatorów akcji już czekały cztery grupy:Tygrysy, Żaby, Misie i Biedronki. Zadanie, jak na podopiecznych żłobka, bardzo ambitne - posadzenie 350 krokusów. Pomocą przy sadzeniu służyły „ciocie" - wychowawczynie wszystkich grup. Czujnym okiem akcję sadzenia nadzorowała Renata Jędrzejewska, dyrektor żłobka i Agnieszka Rojek, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich.

- To świetna akcja, warta poparcia - powiedziała pani Agnieszka. - Dla naszych podopiecznych duże przeżycie i żywa lekcja przyrody.

Godzinę później organizatorzy akcji, Maria Myśliwiec z Rady Osiedla Arkońskie - Niemierzyn i Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, spotkali się z dziećmi z Przedszkola Publiczne nr 9. A tam kolejne 350 krokusowych cebulek do posadzenia na terenie pięknie wykoszonego i utrzymanego boiska. Ogromny zapał wszystkich grup (Motylków, Świerszczy, Biedronek, Świetlików, Plastusiów i Tygrysków) spowodował, że w kilkanaście minut było po pracy.Sprawna organizacja to zasługa wychowawczyń wszystkich grup oraz dyrektor Agnieszki Brzostowskiej.

Na rewolucyjnej krokusowej drodze po prawobrzeżu stanęły jeszcze przedszkolaki z ul. Jasnej - Przedszkole Publiczne nr 6. Tu również posadzono 350 cebulek z grupami Smerfów i Plastusiów .

We wszystkich odwiedzonych placówkach organizatorzy akcji ogłosili konkurs plastyczny na rysunek o krokusowej tematyce. Na jego zwycięzców  czekają atrakcyjne nagrody.

(sm)

Fot. Maria Myśliwiec

Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu Krokusowa rewolucja na prawobrzeżu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie