środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji

Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji

Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji
Data publikacji: 2018-11-06 13:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 910 359673

Strażacy połączyli siły z przedszkolakami z Ekolandii - wspólnie posadzili we wtorek (6 listopada) tysiąc kwiatowych cebul na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Dla obydwu grup była to pierwsza edycja "Krokusowej Rewolucji".

Przedszkole Publiczne nr 73 reprezentowały starszaki z grupy Leśne Skrzaty. Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów przeprowadził krótkie szkolenie z prawidłowego sadzenia krokusów. Uczyli się również strażacy, którzy wiosną będą mogli pochwalić się szafranowymi polami na swoim terenie.

- Chcieliśmy wzbogacić nasze tereny zielone. Stąd pomysł, aby wziąć udział w "Krokusowej Rewolucji" - mówi Jacek Staśkiewicz, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. - Świetnie współpracuje nam się z maluchami i cieszymy się, że to właśnie z najmłodszymi możemy wziąć udział w tej akcji. Zdecydowanie chcemy to powtórzyć.

Posadzenie tysiąca krokusów zajęło im niecałą godzinę. Po skończonej pracy dzieci otrzymały od Sylwiusza Mołodeckiego i Marii Myśliwiec odblaski dla swoich pupili z napisem "po mnie sprzątają". Jednak dla "Leśnych Skrzatów" to nie był koniec niespodzianek. Strażacy również postanowili nagrodzić maluchy - wręczyli im odblaskowe kamizelki oraz paski, dzięki którym będą widoczne w nocy.

Po skończonej akcji strażacy zaprosili dzieci na zwiedzanie wozów. Radość dzieci w tym momencie była nie do opisania.

- Przyjemnie oglądać współpracę przedszkolaków ze strażakami, których dzieci tak bardzo uwielbiają - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - Maluchy nie ukrywały radości, a obecność ulubieńców w strażackich kombinezonach jeszcze bardziej nakręcała ich do sadzenia cebulek.

Przedszkole i Komenda Wojewódzkiej PSP otrzymały po 500 sztuk cebulek od Stowarzyszenia Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Za to w środę (7 listopada) Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń zaprasza sympatyków "Krokusowej Rewolucji" do wspólnego sadzenial na szczecińskich bulwarach. Spotykamy się o godz. 12 na bulwarze Piastowskim, przy zejściu z mostu Długiego.

(KaNa)

Na zdjęciu: Przedszkolaki wspólnie ze strażakami posadziły tysiąc krokusowych cebul na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Fot. Karolina Nawrocka

Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji Krokusowa Rewolucja. Nowicjusze w akcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie