czwartek, 25 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kruszewski o zadłużeniu województwa

Kruszewski o zadłużeniu województwa

Kruszewski o zadłużeniu województwa
Data publikacji: 2018-09-11 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:54
Wywietleń: 2219 350691

Co może się stać z zadłużonym województwem zachodniopomorskim oraz jaki jest plan, aby tego uniknąć - zdradził dr Tomasz Kruszewski na wtorkowej konferencji zorganizowanej przez partię Wolność.

- Nasze województwo może spotkać los nadmiernego zadłużenia - mówi dr Tomasz Kruszewski, kandydat w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego w Zachodniopomorskim. - Oznacza to, że pieniądze, które powinny zostać przeznaczone na inwestycje typu budowa dróg, pójdą na spłatę długu.

Kandydat przedstawił statystyki zadłużenia województwa, z których wynika, że z roku na rok to zadłużenie się powiększa, a w tym roku oraz na przyszłe lata przewidziane jest dalsze narastanie deficytu województwa.

Według T. Kruszewskiego, kandydaci konkurencyjnych partii zgłaszają pomysły powodujące niepotrzebne wydatki.

- Słuchając, na co inni kandydaci chcą przeznaczyć pieniądze, zastanawiam się, czy naprawdę parady wolności oraz in vitro to pierwsze potrzeby naszego województwa - dodaje Kruszewski. - Zastanówcie się, czy chcecie jeździć po dziurawych drogach, czy iść do szpitala, w którym możecie umrzeć tylko dlatego, że szpitalowi braknie pieniędzy na zakup leków.

Kandydat Wolności do sejmiku wojewódzkiego ma plan, jak zadłużanie zahamować.

- Musimy uniknąć wszelkiego rodzaju zbędnych wydatków województwa. Trzeba rozważyć czy działające agencje, stanowiska są niezbędne dla województwa - informuje T. Kruszewski. - Powinniśmy zlikwidować tak zwane paśniki, czyli stanowiska czy instytucje, które powstały tylko po to, aby obsadzić krewnych, znajomych, czy członków zarządu, którzy dostają wysoko płatną pracę. Po drugie trzeba się zastanowić, jakie wydatki dla województwa są potrzebne. Musimy patrzeć na każdą wydaną złotówkę i wiedzieć, na co jest przeznaczana. ©℗

(KoK)

Od lewej: Dariusz Olech, Tomasz Kruszewski, Marcel Duda

Fot. Krystian Kowalczuk

Komentarze

Praca
Panie Kruszewski. Jeśli pracujesz pan poza Polską to tam pan kandyduj, tam pan płacisz podatki ( Niemcy etc) , tam pan kupujesz jedzenie ( zostawiasz pan pieniądze) to nie MASZ PAN PRAWA KANDYDOWAĆ DO WŁADZ RP. Nawet niech pan nie próbuje. To oszustwo.
2018-09-13 10:21:16
Tomasz Kruszewski
do wypowiedzi Roberta ekonomisty. Budżet województwa wynosi 800 milionów złotych za rok poprzedni. Zadłużanie na koniec roku wyniosło 240 milionów złotych, koszt obsługi długu to 30 milionów złotych. 4,5 % wydatków województwa. Do tego należy doliczyć 300 milionów długów szpitali zależnych od województwa. Nie ma znaczenie jak bardzo są zadłużone inne województwa. Przy spodziewanym wzroście obsługi długu i możliwym w perspektywie krótko- lub średnioterminowej załamaniu koniunktury, województwo może mieć kłopoty ze spłatą długu.
2018-09-12 23:05:49
JA
DO ROBOTY A NIE BZDURY POPYCHAĆ
2018-09-12 11:30:56
Jarun
JKM-ma kolejne dziecko. Tym razem ma na imię Wolność.
2018-09-12 10:08:53
Tomi
Tylko PiS
2018-09-12 09:17:06
Robert ekonomista
Poziom zadłużenia województwa jest niższy od średniej zadłużenia innych regionów. Nie jesteśmy ani regionem z grupy najbiedniejszych ani też regionem stagnacji gospodarczej. Od kilku lat wyraźnie widać to w poprawiających się wskaźnikach. Żeby się rozwijać, potrzeba inwestować, a inwestuje się z kredytu. Ważny jest nie poziom zadłużenia ale możliwość jego obsługi. Niech partia wolność pokaże konkretne liczby dla regionu, porówna to z innymi regionami w perspektywie jakiegoś trendu, a później pieprzy farmazony.
2018-09-12 07:47:03
Wolnek
Widzę tutaj dziwne komentarze, które budzą moje zdziwienie. Owe komentarze po prostu są obraźliwe w stosunku do Panów z Wolności, chociaż ich stanowisko jest dobrze uargumentowane. Jeśli ktoś się z czymś nie zgadza albo ma odmienne zdanie niech zastosuje konstruktywną krytykę, a nie wyzwiska poniżej poziomu. Myślę, że argument wieku czy wyglądu jest nietrafiony, bo albo się rację ma, albo się jej nie ma, a wiek nie ma tutaj nic do czynienia. Natomiast nazywanie ich "lewusami" świadczy negatywnie o komentującym, który chyba nie wie jaki światopogląd owa organizacja reprezentuje. Mam nadzieję, że osoby komentujące w ten sposób dojrzeją do prawdziwej dyskusji i będą przedstawiać swoje poglądy w sposób cywilizowany.
2018-09-12 00:16:22
Szaman z Ałtaju
ten Pan ma rację, więc wygra O.G&P.K. bo lud chce darmochy, a że drogi są na kredyt bo nic się nie dzieje w ekonomii na włościach tejże połaci kraju - wyborców to nie interesuje do momentu gdy będzie pusto w garnkach, czy pospólstwo będzie w pasiakach? będzie wtedy będzie bardziej brutalna polityka...a O.G.&P.K. będą razem z swoimi przodkami i innymi apaczmi przebywać w krainie wiecznych łowów i wiecznej pomyślności, pełnej bizonów i ryb w rzekach gdzie nie będzie trzeba polować na niedźwiedzie by sprzedawać skóry bo tam nie będzie pieniądza...blade twarze będą bardzo daleko
2018-09-11 22:58:46
qwertz
Jeden wygląda jak bezdomny drugiemu nie sprzedadzą alkoholu bez dowodu. Dzieci które chcą rządzić miastem a jeszcze niedawno mama pupę podcierała.
2018-09-11 21:32:30
racja
In vitro i parady to fanaberie garstki mieszkańców, a na prawdziwe leczenie i infrastrukturę brakuje. Z portu wyjechać się nie da przez cały dzień, tak jest zakorkowana ul. Energetyków.
2018-09-11 18:33:32
Viola
Trudno temu panu odmówić racji.
2018-09-11 18:20:26
Viki
Do pracy byście lepiej się wzięli .A nie szukacie drogi do koryta lewusy .
2018-09-11 18:05:39
////
Nazwa partii nieadekwatna do programu, na ruski mir tam jest wasz wymazony swiat !!!!
2018-09-11 17:06:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strajk nauczycieli przed Urzędem Wojewódzkim
Motocykliści dzieciom
Wspierali nauczycieli
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie