niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek nie skoczy z mostu

Krzystek nie skoczy z mostu

Krzystek nie skoczy z mostu
Data publikacji: 2017-05-17 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Wywietleń: 1380 258973

Prezydent Szczecina nie skoczy do wody z nowego Mostu Cłowego w dniu jego oddania do użytku. Ale jako zapalony płetwonurek może na przykład osobiście skontrolować pod wodą stan jego filarów.

W lipcu 2003 roku, wtedy były już prezydent Szczecina, mecenas Bartłomiej Sochański wypełnił swoją obietnicę, którą złożył pięć lat wcześniej, kiedy rozpoczynała się budowa nowego mostu w mieście. Na dzień przed oficjalnym oddaniem inwestycji skoczył z mostu Pionierów do Regalicy. W piątek 12 lipca 2003 roku wieczorem Sochański w kąpielówkach i tenisówkach przeszedł przez balustradę, przepuścił płynącą barkę i skoczył do rzeki. Według świadków płynął kraulem i żabką.

Pod koniec lipca tego roku ma być znowu otwarty Most Cłowy, wykonany od początku z nowych elementów. W ostatni poniedziałek, podczas obrad jednej z komisji Rady Miasta Szczecin radni wrócili do skoku Sochańskiego.

- Czy pan prezydent Piotr Krzystek, skoczy z nowego Mostu Cłowego? Wzorem prezydenta Sochańskiego? - dopytywał radny Paweł Bartnik (PO).

- Pan prezydent Sochański to odważny człowiek. Ostatnio przecież zapisał się do PiS - dodał radny Tomasz Hinc (PiS). Nikt jednak z zebranych nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o skok z mostu kolejnego prezydenta. Co na to sam Piotr Krzystek?

- Skoku nie będzie. Ale rozważamy inne formy uczczenia otwarcia mostu; np. prezydent, zapalony płetwonurek, który osobiście oczyszczał ze śmieci dno Jeziora Szmaragdowego, mógłby skontrolować pod wodą stan filarów mostu - stwierdził Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

(dar)

Fot. M.WINCONEK

Komentarze

Zaciekawiony
"Krzystek nie skoczy z mostu" - ten tytuł brzmi bardzo dwuznacznie. W związku z tym pytanie: czy szczecinianie mają się z tego powodu martwić czy cieszyć?
2017-05-18 22:10:15
wujek Staszek
"pipi" podobnie jak Paweł Bartnik nawołuje do samobójstwa, tzn. namawia, podżega. Poza tym skoki z mostu są zabronione. Jaki przykład dla młodzieży dają radni Szczecina? Lepiej niech skoczą po rozum do głowy i wymyślą coś mądrego, pożytecznego.
2017-05-18 10:25:09
AXA
Lepiej zrobi skacząc na "główkę" do basenu. Bez wody.
2017-05-18 09:55:02
może skakać razem z innymi
dla mnie Krzystek to niekompetenty, robiący niepotrzebne przedowy dróg w mieście które dezorganizują ruch kierowców, nie dba o sprawy miasta: a to most uszkodzony a to Zamek, nie zajmuje się miastem, widać brak gospodarza a działki na parafie są zapisywane... lepiej by nie został prezydentem, tylko niestety ma poparcie u bylejakich i jest silnie kościelny i to wystarcy by wygrać wybory i uśpić miasto w letargu by się opróżniło, miasto mogło być napędem regionu, a tak jest napędem kasy dla PO i władz miasta i narzędziem polityki Kościołą Katolickiego a nie Polski; PiS z Sochańskim jak wygra wybory to nic nie zmieni, i tak Krzystek jest lepszy od Sochańskiego, Sochański to był najgorszy Prezzydent Szczecina....może wybudują jakąś inwestycje która nie zmieni istoty problemu, że Szczecin się kurczy ludnościowo i gospodarczo, a inwestycja PiS będzie tylko długiem który będzie trzeba kiedyś zapłacić; mamy przykład gazoportu niech pokażą wyniki finansowe terminalu gazowego....i ewentualne koszty rozbudowy terminala...
2017-05-18 07:43:22
pipi
do @ tajniaka (TW) od "Prośba do Kuriera...Nie nawołuję do przemocy jedynie szukam fachowca, który itd... Skąd wiesz idioto iż ten kamień ma wisieć na szyi "płetwonurka", a nie na mojej? Lubię takie ozdoby i trudno jest zawiązywać gdy ręce zajęte są trzymaniem tegoż kamienia, spróbuj to się przekonasz...Nie PO_zdrawiam.
2017-05-17 23:46:44
kaziutki
OBIECAŁ ŻE SKOCZY JAK NAPRAWI ULICĘ BATALIONÓW CHŁOPSKICH JAK BĘDZIE POWAŻNY SAMOCHODOWY TZW SŁUŻBY RATOWNICZE CZY POGOTOWIE RATUNKOWE STRAŻ POŻARNA , POLICJA MUSZĄ TYM BUBLEM PORUSZAĆ SIĘ DO ZDARZEŃ PO TYM BRAKU KOMPETENCJI KRZYSTKA ,BO INACZEJ W RAZIE WYPADKU SKOCZY NA PROKURATURĘ ZA NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW WYPADEK TO SKOCZY DO PROKURATURY
2017-05-17 22:44:11
Ponton
Ale radna z Gumieniec skoczy!
2017-05-17 21:32:07
Kazio
Prezydent Krzystek "jako zapalony płetwonurek może na przykład osobiście skontrolować pod wodą stan jego filarów". No ... prawie jak Putin.
2017-05-17 21:23:58
ot co
Krzystek to skacze ale z do góry z radości że będzie jeszcze mógł porządzić dwie kadencje.
2017-05-17 20:44:38
Prośba do Kuriera ...
Ten komentarz o przywiązaniu kamienia do szyi to powinien być chyba usunięty. Nawołuje do przemocy. Pozdrawiam
2017-05-17 18:47:52
pipi
- jest w Szczecinie jakiś "szpenio", który potrafi przywiązać kamień do szyi? Potrzebny od zaraz na wszelki wpadek.
2017-05-17 18:02:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie