niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek nie skoczy z mostu

Krzystek nie skoczy z mostu

Krzystek nie skoczy z mostu
Data publikacji: 2017-05-17 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Wywietleń: 1380 258973

Prezydent Szczecina nie skoczy do wody z nowego Mostu Cłowego w dniu jego oddania do użytku. Ale jako zapalony płetwonurek może na przykład osobiście skontrolować pod wodą stan jego filarów.

W lipcu 2003 roku, wtedy były już prezydent Szczecina, mecenas Bartłomiej Sochański wypełnił swoją obietnicę, którą złożył pięć lat wcześniej, kiedy rozpoczynała się budowa nowego mostu w mieście. Na dzień przed oficjalnym oddaniem inwestycji skoczył z mostu Pionierów do Regalicy. W piątek 12 lipca 2003 roku wieczorem Sochański w kąpielówkach i tenisówkach przeszedł przez balustradę, przepuścił płynącą barkę i skoczył do rzeki. Według świadków płynął kraulem i żabką.

Pod koniec lipca tego roku ma być znowu otwarty Most Cłowy, wykonany od początku z nowych elementów. W ostatni poniedziałek, podczas obrad jednej z komisji Rady Miasta Szczecin radni wrócili do skoku Sochańskiego.

- Czy pan prezydent Piotr Krzystek, skoczy z nowego Mostu Cłowego? Wzorem prezydenta Sochańskiego? - dopytywał radny Paweł Bartnik (PO).

- Pan prezydent Sochański to odważny człowiek. Ostatnio przecież zapisał się do PiS - dodał radny Tomasz Hinc (PiS). Nikt jednak z zebranych nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o skok z mostu kolejnego prezydenta. Co na to sam Piotr Krzystek?

- Skoku nie będzie. Ale rozważamy inne formy uczczenia otwarcia mostu; np. prezydent, zapalony płetwonurek, który osobiście oczyszczał ze śmieci dno Jeziora Szmaragdowego, mógłby skontrolować pod wodą stan filarów mostu - stwierdził Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

(dar)

Fot. M.WINCONEK

Komentarze

Zaciekawiony
"Krzystek nie skoczy z mostu" - ten tytuł brzmi bardzo dwuznacznie. W związku z tym pytanie: czy szczecinianie mają się z tego powodu martwić czy cieszyć?
2017-05-18 22:10:15
wujek Staszek
"pipi" podobnie jak Paweł Bartnik nawołuje do samobójstwa, tzn. namawia, podżega. Poza tym skoki z mostu są zabronione. Jaki przykład dla młodzieży dają radni Szczecina? Lepiej niech skoczą po rozum do głowy i wymyślą coś mądrego, pożytecznego.
2017-05-18 10:25:09
AXA
Lepiej zrobi skacząc na "główkę" do basenu. Bez wody.
2017-05-18 09:55:02
może skakać razem z innymi
dla mnie Krzystek to niekompetenty, robiący niepotrzebne przedowy dróg w mieście które dezorganizują ruch kierowców, nie dba o sprawy miasta: a to most uszkodzony a to Zamek, nie zajmuje się miastem, widać brak gospodarza a działki na parafie są zapisywane... lepiej by nie został prezydentem, tylko niestety ma poparcie u bylejakich i jest silnie kościelny i to wystarcy by wygrać wybory i uśpić miasto w letargu by się opróżniło, miasto mogło być napędem regionu, a tak jest napędem kasy dla PO i władz miasta i narzędziem polityki Kościołą Katolickiego a nie Polski; PiS z Sochańskim jak wygra wybory to nic nie zmieni, i tak Krzystek jest lepszy od Sochańskiego, Sochański to był najgorszy Prezzydent Szczecina....może wybudują jakąś inwestycje która nie zmieni istoty problemu, że Szczecin się kurczy ludnościowo i gospodarczo, a inwestycja PiS będzie tylko długiem który będzie trzeba kiedyś zapłacić; mamy przykład gazoportu niech pokażą wyniki finansowe terminalu gazowego....i ewentualne koszty rozbudowy terminala...
2017-05-18 07:43:22
pipi
do @ tajniaka (TW) od "Prośba do Kuriera...Nie nawołuję do przemocy jedynie szukam fachowca, który itd... Skąd wiesz idioto iż ten kamień ma wisieć na szyi "płetwonurka", a nie na mojej? Lubię takie ozdoby i trudno jest zawiązywać gdy ręce zajęte są trzymaniem tegoż kamienia, spróbuj to się przekonasz...Nie PO_zdrawiam.
2017-05-17 23:46:44
kaziutki
OBIECAŁ ŻE SKOCZY JAK NAPRAWI ULICĘ BATALIONÓW CHŁOPSKICH JAK BĘDZIE POWAŻNY SAMOCHODOWY TZW SŁUŻBY RATOWNICZE CZY POGOTOWIE RATUNKOWE STRAŻ POŻARNA , POLICJA MUSZĄ TYM BUBLEM PORUSZAĆ SIĘ DO ZDARZEŃ PO TYM BRAKU KOMPETENCJI KRZYSTKA ,BO INACZEJ W RAZIE WYPADKU SKOCZY NA PROKURATURĘ ZA NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW WYPADEK TO SKOCZY DO PROKURATURY
2017-05-17 22:44:11
Ponton
Ale radna z Gumieniec skoczy!
2017-05-17 21:32:07
Kazio
Prezydent Krzystek "jako zapalony płetwonurek może na przykład osobiście skontrolować pod wodą stan jego filarów". No ... prawie jak Putin.
2017-05-17 21:23:58
ot co
Krzystek to skacze ale z do góry z radości że będzie jeszcze mógł porządzić dwie kadencje.
2017-05-17 20:44:38
Prośba do Kuriera ...
Ten komentarz o przywiązaniu kamienia do szyi to powinien być chyba usunięty. Nawołuje do przemocy. Pozdrawiam
2017-05-17 18:47:52
pipi
- jest w Szczecinie jakiś "szpenio", który potrafi przywiązać kamień do szyi? Potrzebny od zaraz na wszelki wpadek.
2017-05-17 18:02:10