niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kuriozalna sytuacja na Kazimierskiej. Spłacą nie swój dług?

Kuriozalna sytuacja na Kazimierskiej. Spłacą nie swój dług?

Kuriozalna sytuacja na Kazimierskiej. Spłacą nie swój dług?
Data publikacji: 2018-12-17 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 4505 367187

Ponad sto rodzin czeka na podpisanie aktów notarialnych, aby stać się pełnoprawnymi właścicielami mieszkań w bloku numer 5 przy ulicy Kazimierskiej w Szczecinie. Większość wzięła na nie kredyty hipoteczne lub zapłaciła gotówką. Sprawa jest skomplikowana, ponieważ – jak twierdzą nabywcy mieszkań – lokale bez ich wiedzy i zgody, uznano za zabezpieczenie majątkowe dewelopera, wobec którego sprawę sądową o odszkodowanie założyli mieszkańcy innego bloku.

Osiedle mieszkaniowe przy ulicy Kazimierskiej w Szczecinie składa się z pięciu budynków. Deweloperem jest oddział ogólnopolskiej spółki Polnord. Blok nr 5 jest ostatnim etapem, który kończy inwestycję. Zainteresowani kupowali mieszkania na przełomie 2017/2018 roku. W przesłanym do nas liście czytamy: „Wiemy już o słabej jakości budynków sygnowanych przez dewelopera Polnord, wiemy, że wiele rodzin walczy z nim o poprawki i zmiany w instalacjach już zamieszkanych budynków. Jednak nasza sytuacja jest skomplikowana nie tylko przez błędy dewelopera, ale również formę walki, jaką obrał zarząd bloku nr 1”.

Mieszkańcy bloku numer 1 od kilku lat skarżyli się na zalewane piwnice, brak możliwości korzystania z windy oraz wiele innych problemów związanych z nieszczelnością budynku. Lokatorzy nie widząc perspektywy polubownego załatwienia wielu reklamacji, skierowali sprawę do sądu. – Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że sąd przychylił się do żądań przymusowego hipotecznego zastawu na mieszkaniach spod „piątki”, które nie zostały jeszcze przeniesione z własności Polnordu, aby zabezpieczyć roszczenia mieszkańców pierwszego bloku – mówi Krzysztof, który kupił „M” w bloku nr 5.

Tylko około 40 rodzin z „piątki” ma podpisane akty notarialne. Pozostałe rodziny w niepewnością oczekują tego, co powie im notariusz. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 grudnia 2018 r.

Karolina Nawrocka

Fot. Dariusz Gorajski

Kuriozalna sytuacja na Kazimierskiej. Spłacą nie swój dług?

Komentarze

mieszkaniec
Ustawa deweloperska wyraźnie mówi o zbezpieczeniach na rzecz kupujących. Nie rozumiem decyzji sądu i uważam,że powinna zostać zakarżona. Deweloper musi posiadać przecież jakiś inny majątek z którego sąd powinien wyegzekwować należności.
2018-12-19 01:05:01
Dostawca Alma 24
Jeżeli stać Was na spłatę auta za 100 tys. to i stać Was na spłatę kredytu !!
2018-12-18 16:51:47
Polnord a budnex
Czemu komentujący przytacza budnex tak z czystej ciekawości czy to powiązania deweloperzy czy podobne partactwo??
2018-12-18 14:29:19
Przyjechała wieś do miadta
Kto kupował tam syf niech sobie radzi... Już po dziurze w ziemii widać było co to za partactwo. No i wiadomo kto budował :))) tam nawet pies kupy nie ma gdzie zrobić, auta zaparkować a bloki to kpina... Czekam teraz na kolejnych, od budnexu :)))
2018-12-18 12:36:37
michu
Wystarczyło pójść do adwokata - zapłacić 100/150/ czy nawet o zgrozo 200 zł za poradę - na co zwrócić uwagę przy zakupie lokalu. Ale nie, mamy węża w kieszeni i kupując mieszkanie, które spłacamy do końca życia (często) nawet nie chce nam się zapytać profesjonalisty, czy są jakieś ryzyka związane z np. wykończaniem mieszkania przed podpisaniem umowy sprzedaży lokalu w formie aktu. Ludzie zaufali deweloperowi i nie dopilnowali swojego interesu (ja dam Państwu już teraz klucze - proszę sobie wykańczać mieszkanie, przecież i tak podpiszemy umowę).
2018-12-18 09:22:18
Lol
Nie jest powodem problemów to, że sąd zabezpieczył roszczenia na mieszkaniach, tylko to, że Polnord w dalszym ciągu je sprzedawał nie informując o tym fakcie nabywców.
2018-12-18 07:58:38
alicja
Dokładnie. Chyba ktoś powinien zainteresować się Topolową i posprawdzać wszystko bardzo ale bardzo skrupulatnie. Tak, to jest bardzo dziwna sprawa.
2018-12-18 07:32:55
ala66
A co dalej z Topolową w Mierzynie? Może któryś z posłów zajmie się sprawą?
2018-12-17 20:57:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie