środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kwiatowa (znowu) z poślizgiem

Kwiatowa (znowu) z poślizgiem

Kwiatowa (znowu) z poślizgiem
Data publikacji: 2018-01-13 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 3168 308706

To już jest pewne: remont ul. Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach nie zakończy się do 15 stycznia. Wykonawca prac wystąpił o wydłużenie terminu prac. Po raz drugi.

Przebudowa rozpoczęła się wiosną 2017 r. Do tego czasu ul. Kwiatowa była wąska i brukowana, z trudem mijały się tam nie tylko autobusy, ale i auta osobowe. Pętla, z której korzystały 3 linie była zwykłym placem, pełnym dziur, częściowo tylko zasypanych żwirem, piachem i tym, co się akurat w okolicy znalazło. peron dla oczekujących na autobusy pasażerów składał się z kilku wyszczerbionych betonowych płyt. Po przebudowie pętla i ulica mają spełniać nowoczesne standardy, u zbiegu ul. Kwiatowej i brodnickiej kierowcy mają korzystać z ronda, a na całej długości ulica ma mieć w końcu oświetlenie. Niestety, nie stanie się to, jak planowano do 15 stycznia.

- Wykonawca założył pismo o przedłużenie robót do 8 marca. Jesteśmy w trakcie analizy dokumentacji i stanu faktycznego wykonanych dotychczas prac - przyznaje Szymon Wasilewski z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Przebudowa miała się zakończyć 15 stycznia, ale tak się nie stanie.

To widzą nawet laicy. Wciąż nie jest gotowe rondo, nie ma nawet podbudowy ani zarysu jezdni na odcinku od ul. Brodnickiej do ul. Okulickiego, sporo do wykonania zostało jeszcze także w rejonie powstającej pętli autobusowej i miejscach parkingowych. Wykonawca opóźnienie prac tłumaczy kolizjami z siecią gazową i energetyczną, ogrodzeniami, które stały na terenie inwestycji i pogodą.

Nie wiadomo, czy ZDiTM będzie naliczał kary umowne.

- Kar nie naliczamy, ponieważ na razie wszystko realizowane jest zgodnie z umową i aneksem do niej - tłumaczy Szymon Wasilewski.

Pierwotnie ulica miała być gotowa z końcem listopada ub. roku.

Tekst i fot. ToT

Komentarze

Rada Osiedla
Dobrze ktoś napisał, że schowała głowę w piasek. 'Rada' uprawia propagandę sukcesu na fb i czasem co najwyżej sprawdza 'co słychać na budowie' wrzucając zdjęcia postępu. Jeszcze nikt ludzi dotkniętych tą przebudową nie przeprosił i nie ustosunkował się do obecnej sytuacji. Budowę robi firma krzak z kilkoma robotnikami, projekt pisany na kolanie przez jakiegoś geniusza, zatwierdzony przez innych geniuszy ze ZDiTM. Pewnie jeszcze dostaną podwyżkę i nagrodę. A jakże! Ku chwale haha, niczym prezes niedziałającej spalarni 250tys nagrody już dostał od swojego kolegi Krzysia. 0 honoru. Taką budowę na Kwiatowej to możnaby spokojnie w 3miesiące zrobić, ale nie firma krzak z kilkoma ludźmi za grosze. Ciekawe ile będzie niedoróbek.
2018-01-17 07:18:43
A gdzie kary?
A gdzie kary dla takiego pseudo wykonawcy. Ktoś tam nieźle smaruje 'kanapeczki'. Mam nadzieję, że w końcu instytucje (NIK, CBA) się zainteresują tym co dzieje się w tym naszym Szczecinie. Nic na rzeczonej budowie przy pięknej pogodzie można było pracowników na palcach jednej ręki zliczyć a oni wymyślają przyczyny i nawet kar nie płacą. Czemu nie damy szansy uczciwym i rzetelnym firmom? Np. tej co robiła remont torowiska na Krzywoustego (szybko i bez opóźnień). Stop oszustom!!!
2018-01-16 11:00:58
bed
oni nawet do marca się nie wyrobią bo mrozy lub deszcze itp...kłóciłem się z przewodniczącym rady osiedlowej miesiąc temu ze termin ukończenia budowy jest nie realny ale on wierzył ze do 15 stycznia uporają się z budową a jestem starym budowlańcem i widzę co tam się dzieje moim zdaniem jak ukończą w maju to będzie dobrze, i to pokazuje ze miasto nie radzi sobie z taką nie wielką przebudową tej ulicy skoro kolejny termin ukończenia budowy nie został dotrzymany
2018-01-15 18:08:46
Kamil
Schowała głowę w piasek? A kto pomógł mieszkańcom z płotami? DZIĘKUJEMY!
2018-01-14 08:41:23
Nawaho
A co ma rada osiedla do przebudowy ulicy.?Owszem -miała ,ale na etapie projektowania ,mogła zgłaszać swoje uwagi. Kar pewnie nie będzie ,bo to swojska firma krzak.Tak to właśnie wygląda w Szczecinie .Urzędasom nie chce się sprawdzać wiarygodności firm. Podobnie było przy Matejki na tyłach wieżowców. Urzędasy sprzedały były plac zabaw ,deweloper wykopał dziurę. po kilku latach powstało jeziorko i porosło drzewami. Znowu minęło kilka lat i tuż przed rozbudową Galaxy ,zasypano jeziorko. Teraz jest tam bagienko na którym co mniej rozgarnięci ,parkują samochody. Takich miejsc i budynków sprzedanych przez urząd jest co niemiara w Szczecinie,których nawet cieć nie pilnuje,a wy się dziwicie przebudowie ulicy> Do dzisiaj nie można poprawić prawidłowości nowych torowisk za kilka milionów.
2018-01-14 00:01:51
Malkontent
Rada Osiedla czuwa? Rada Osiedla schowała głowę w piasek.
2018-01-13 22:10:14
marek
Dobrze, że Rada Osiedla Gumieńce czuwa nad realizacją i nie daje sobą pomiatać
2018-01-13 21:31:37
ewa
Wiecie gdzie jest najbrzydsza aleja parkowa w Europie...w Szczecinie ! .W parku Kasprowicza od pomnika Czynu Polaków do Różanki.
2018-01-13 20:10:32
Poślizg za poślizgiem
Szczecin Miastem "poślizgowych" inwestycji i remontów.
2018-01-13 19:52:18
ojciec inwestor
ZDiTM umówił się w listopadzie z Elbudem dobra przedłużymy wam do 15 stycznia , a potem spadnie śnieg i mróz to zrobimy do maja . A tu d..a śniegu ni ma i trzeba kombinować i znów wyszukiwać jakieś niestworzone rzeczy i dramatyczne nieprzewidziane przeszkody . Elbud jest w ZDiTM poukładany , to nie będzie problemu z przesunięciem i oczywiście dodatkową zapłatą za roboty rzekomo dodatkowe . Jak znam życie to identycznie będzie na wiadukcie przy ul. Hożej gdzie termin upływa w połowie lutego i inna dziadowska , nierzetelna firma ślizgnie się . Dziadostwo trzeba eliminować z rynku.
2018-01-13 18:55:02
Obiecanki cacanki
Mówi się o Marcu.Jeżeli to prawda to jest to skandal bo okazuje się,że wybrano firmę którą to zadanie zwyczajnie przerosło pod każdym względem a miasto notuje gigantyczne straty z tego wynikające.
2018-01-13 16:25:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy