czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli

Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli [GALERIA]

Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli
Data publikacji: 2019-04-15 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-17 17:44
Wywietleń: 1746 386099

Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli zorganizowali przed Kuratorium Oświaty Katarzyna Kotula, Wiktoria Arbaros, Sebastian Bednarski, Wojtek Przybylski. Akcja odbyła się pod hasłem "Lekcja Solidarności. Wielki Wykrzyknik dla Nauczycieli".

Organizatorzy chcą, aby "w nowoczesnych szkołach uczyli i zarażali wiedzą ludzie, których pasja jest wynagradzana szacunkiem i prestiżem". Wiec poparcia odbył się pod patronatem szczecińskiego oddziału partii "Wiosna" Roberta Biedronia i partii "Razem Szczecin".

Katarzyna Kotula z Wiosny Kobiet uważa, że obecna sytuacja jest najbardziej dramatyczna w polskiej oświacie od wielu lat. Według niej "z jednej strony mamy efekty deformy minister Zalewskiej, które częściowo są już widoczne. Z drugiej strony za chwilę zobaczymy wyścig podwójnych roczników do ich wymarzonych klas i szkół".

(i)

Fot. Ryszard Pakieser

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli Lekcja solidarności. Wiec poparcia dla nauczycieli

Komentarze

kuba
Kto to jest Katarzyna Kotula, Wiktoria Arbaros, Sebastian Bednarski, Wojtek Przybylski przyjaciele uczniów,nauczycieli czy polityków?
2019-04-17 16:11:43
normalny
ten fiolet mógłby nie popierać- tylko szkodzi.
2019-04-16 13:36:44
trohan
Z anonimami nie dyskutuję ! Zwłaszcza z pisowskimi trolkami.
2019-04-16 13:21:55
@ trohan
Jak jest ci tak nie dobrze w szkolnictwie - to idź i pracuj w Biedronce! Na co czekasz? Najważniejsze dla ciebie są pieniądze więc siadaj "na kasie"!
2019-04-16 11:28:09
rodzice
DZiękujemy tym nauczycielom dzieki ktorym są przeprowadzone egzaminy z matematyki.
2019-04-16 10:13:50
wiosenne fanaberie
Z czego te fioletowe włosy tak się cieszą ?
2019-04-16 09:52:07
trohan
Jak jest tak dobrze w szkolnictwie - to idź i pracuj ! Na co czekasz? Potrafisz tylko pyszczyć na forum, pisowski trollu ?
2019-04-16 09:30:15
poinformowany
co przytomniejsi nauczyciele w Polsce ochłonęli i zaczynają się wycofywać z głupich strajków. Rząd powinien doprowadzić do okrągłego stołu,wprowadzić ścieżkę podwyżek i zreformować oświatę. Wysokiej klasy nauczyciele nie mają się czego obawiać,nasze dzieci będą lepiej nauczane
2019-04-16 09:20:39
korepetytor
Jaka piękna katastrofa! Miał być strajk,miały być pieśni i klaskanie tłumów. A tu oburzenie społeczeństwa i zdziwienie że można pracować 18 godziny tygodniowo. Oj nie udało się. Będzie reforma oświaty i 24 godzin pensum
2019-04-16 09:08:03
Józiek
Jaki skowyt ruskich troli. Niestety (dla was trole) na nic wasze szczekanie. Spójrzcie na wyniki sondy powyżej hue hue.
2019-04-16 08:52:45
sala gimnastyczna
Tak dogorywa 18 godzinne pensum nauczycielskie. Społeczeństwo które musi minimum pracować 40 godzin i brać dodatkowe prace, liczyć każdy grosz i potem jeszcze wydawać na korepetycje bo nauczyciele słabo uczą, domagać się będzie reformy. Już się domaga reformy. PO i KOD oraz wiadoma gazeta ich organ mamią nauczycieli że społeczeństwo za nimi stoi. Dali się nabrać jak dzieci. O nie , przepraszam dzieci, dzieci się nie dały nabrać i domagają się egzaminów bo chcą iść w normalne życie. A polska oświata jest najsłabsza w Europie, co jest obrazem poziomu kształcenia. Skoro uczniowie z internetu wiedzą że dotacje na krowy i świnie są z funduszu europejskiego wspólnej polityki rolnej a nie wiedzą tego nauczyciele do dowód kompromitacji widać gołym okiem
2019-04-16 08:06:23
april
co oni za bzdury wypisują na tych transparentach ,nauczyciel dyplomowany zarabia prawie 4000zł na rękę a nie 2500 i drugie tyle może wyciągnąć z korepetycji tyle że już bez podatku
2019-04-16 07:48:00
aaa
Może napisać artykuł co robi młodzież w czasie kiedy powinna być w szkole. Może taj przejść się na Bulwary, po Galeriach Handlowych. Dziękujemy nauczyciele za taką lekcję życia. Napiszcie kolejną piosenkę, wierszyk, przebieżcie się za krowę. Rozumiem, że w Święta i na majówkę też strajkujecie w szkole. Jak strajk to strajk.
2019-04-16 07:41:06
Gra polityczna nauczycielami.
Zwykły polityczny wiec. Nauczyciele nie potrzebują wsparcia od dewiantów - potrzebują wsparcia duchowego, a nie niepotrzebnego rozgłosu, który tylko wprowadza niechęć do tej grupy zawodowej, więc to jest niedźwiedzia przysługa. Nikt nie chce być narzędziem w rękach polityków, którzy chcą dorwać się do władzy...
2019-04-16 07:12:33
edi
na znak protestu ci nauczyciele którym tak źle niech się zwolnią i poszukają sobie innej pracy
2019-04-16 07:07:15
max
Płonie katedra Notre Dame w Paryżu! ZNP z Broniarzem podpalają Polskę!
2019-04-16 05:02:57
spacerowicz
zobacz co się dzieje na pjanym bulwarze jakie poparcie butelkowe bo mamy ferie strajkowe.Strach udać się tam.
2019-04-16 00:28:55
Jarun
Rozumiem protest nauczycieli, uważają że za mało zarabiają i strajkują. Co do protestu mają dewianci i ich nachalny ekshibicjonizm ? Demonstrowanie swego wynaturzenia, zboczenia -to nie jest powód do chwalenia się, pokazywania.
2019-04-15 23:56:36
Obiektywnie
Zawsze myślałem, że najgorsza sytuacja była w oświacie, kiedy PO na pięć lat zamroziło nauczycielom pensje. Ciekawe dlaczego Broniarz wtedy nie protestował? ;)
2019-04-15 23:44:46
głośnik
Ludzie! A kogo obchodzi zdanie jakiejś pani Katarzyny Kotuli znikąd? Autorytet się objawił? Każdy ma swoje zdanie i nie potrzebuje do tego mądrości pani Kotuli. Ja np. uważam, że granie uczniami, to świństwo, które obróci się przeciwko samym nauczycielom. Karta Nauczyciela właśnie na naszych oczach dożywa swego końca, a każdy dzień strajku wzmacnia społeczne poparcie do likwidacji 18 godzinnego pensum i ustawienia oświaty przez rząd na realne tory. Tak właśnie nauczyciele pod wodzą Broniarza sobie "polepszą", a to co Kotula nazywa "deformą" jest akceptowaną przez Polaków naprawą systemu, o której PiS jasno mówił w kampanii wyborczej, którą wygrał i zobowiązanie zrealizował. Od pani Kotuli chętniej bym się dowiedział więcej na temat źródeł finansowania tej partyjki, bo znowu się słyszy, że są takie same jak niegdyś Partii Oszustów.
2019-04-15 23:39:58
Bartosz Kramek postulował:
"Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a zanim to nastąpi wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) Strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych." Rząd PiS którego sympatykiem nie jestem trzeba pozbawić władzy w demokratycznych wyborach a nie kosztem uczniów. Jak dla mnie strajk nauczycieli w tym okresie to naruszenie etyki a nie można być nauczycielem bez etyki. Każdy wiedział jak będzie zarabiał gdy podpisywał umowę o pracę.
2019-04-15 22:06:38
zmęczeni strajkiem
Belfry tak się zmęczyły strajkiem że go zawieszą na święta. Broniarz i Schetyna naradzą się z Timmermansem co dalej. Za to tylko Robcio Biedroń zawsze wesprze i popchnie sprawy Belfry do tablicy!
2019-04-15 21:44:35
PAN
Nie wiem, czy zwolennicy PiS chcą dokopać tym leniwym belfrom. Pewnie w jakimś stopniu tak. Na pewno jednak generalnie mają ich gdzieś ci, którzy gorąco ich strajk popierają.
2019-04-15 21:29:49
Robol
Gdy strajkowali górnicy to strajkowała związkowa dzicz. Strajkują nauczyciele – w telewizjach i innych mediach ochy i achy.
2019-04-15 21:22:27
qaz
Ludzie , którzy mają czelność nazywać się nauczycielami POkazali co POtrafią .KOledzy partyjni kazali wziąść dzieci jaKO zakładników .Wstyd i hańba
2019-04-15 21:22:07
Kwikwi
Tak, jak pielęgniarki obalały I rząd PiS, tak teraz nauczyciele są awangardą POKO.
2019-04-15 21:20:14
Muuu
macie nie głosować na żadne osoby z PiS i nie jest to protest polityczny...
2019-04-15 21:17:54
Poinformowany
Tusk tak samo wykorzystał pielęgniarki w 2007 roku, jak Schetyna teraz próbuje wykorzystać nauczycieli. Jeżeli im się uda to skończy się tak samo. Podwyżek nie będzie bo budżetu na to nie stać, za to miliardy znowu będą transferowane za granicę.
2019-04-15 21:15:52
Ciekawy
Przecież nauczyciele wywalczyli 15 % podwyżkę. Mało ?!
2019-04-15 21:12:05
cdn
Pilnie potrzebny polityk pokroju prezydenta Regana.On predko zrobilby porzadek z komuchem broniarzem.
2019-04-15 21:04:07
Nicki
Strajk nauczycieli to skandal.Wzięli sobie za zakładników niczemu winne dzieci.Poziom nauczania mierny.Chcą podwyżek kosztem innych grup zawodowych ze sfery budżetowej.Egoisci
2019-04-15 21:03:53
antoni
Dlaczego nauczyciele nie strajkowali za rządów PO-ZSL, gdy nie otrzymywali podwyżek.Dziś, gdy mają otrzymać podwyżki strajkują, gdzie tu logika i sens.I jeszcze to poparcie LGBT. Dziwny jest ten świat "etosu" nauczycielskiego.
2019-04-15 20:57:47
co to było ?
I dzień wiosny - wagary lewusów ?
2019-04-15 20:52:03
ŻE JAK ?
" ZARAŻALI "???
2019-04-15 20:47:23
Olek
Popieracie? To zrzućcie się na podwyżki i "po ptakach"!
2019-04-15 20:46:42
znam OUTA
Wielki Protest to balon megalomani nieudaczników
2019-04-15 20:44:43
PPP
Niech dostaną swoje 1000 pln, pod warunkiem, że zlikwidują kartę nauczyciela, 40 godzin pracy w tygodniu jak każdy i zero przywilejów, pachnie to wszystko komuną!!!!!!!!!!
2019-04-15 20:39:34
Wakacje
No to mamy dla was ciekawą wiadomość : wakacje zostaną skrócone i będziecie musieli odpracować sztrajk! Uczniowie się odwdzięczą Koalicji Ełropejskiej, dorośli uczniowie wiedzą kto im spieprzył wakacje , Broniarz i jego kompania
2019-04-15 20:36:12
Wódz OTUA
Przyszedł cały Szczecin...beze mnie.
2019-04-15 20:19:53
nn
ta sama drabinka i ten sam postumencik co na spędach kodomitów
2019-04-15 20:13:14
Jazon
Nie dość, ze pan Broniarz nafajdał do zupy nauczycielom, to jeszcze "wiosna" Biedronia robi to samo.
2019-04-15 19:43:43