sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Letnia jazda z przeszkodami

Letnia jazda z przeszkodami [GALERIA]

Letnia jazda z przeszkodami
Data publikacji: 2018-07-10 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 2659 337657

Letnia kumulacja remontów dróg sprawia, że wsiadając do samochodu każdy kierowca powinien pamiętać co najmniej o kilku miejscach, w których w Szczecinie natknie się na tzw. komunikacyjne wąskie gardła. I przy okazji winien zawczasu uzbroić się w cierpliwość, bo przejazd licznymi ulicami i alejami miasta jest znacznie ograniczony lub całe ich odcinki są i będą całkowicie wyłączone z ruchu. 

Dąbie, Zdroje, Turzyn, czy osiedla Słoneczne, Bukowe i Nad Rudzianką i wyjazd z miasta ul. Gdańską - tam zwłaszcza na zmotoryzowanych w najbliższych dniach i na dłużej, bo przez nadchodzące wakacyjne tygodnie, czekają przeszkody na jezdniach, blokady i objazdy. I perspektywa stania w korkach. 

Trwa wymiana nawierzchni na jezdni ul. Władysława Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Augustyna Kordeckiego do pl. Tadeusza Kościuszki. Tak samo jest na odcinku al. Bohaterów Warszawy od ul. Ku Słońcu aż do skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego. Tymczasowo obowiązują tam zakazy wyprzedzania i zatrzymywania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tam drogowcy mają uporać się z robotami do połowy lipca.

Duże ograniczenia wprowadzone zostały też na samym skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ulicami Bolesława Krzywoustego i 26 Kwietnia. To z kolei w związku z budowaną wzdłuż tej ostatniej drogi rowerowej i przebudową sygnalizacji świetlnej w jego rejonie. Kłopoty z przejazdem przy Turzynie potrwają co najmniej do końca lipca. Tam bariery  zagradzają teraz środek skrzyżowania w taki sposób, że kierowcy nie przejadą na wprost al. Bohaterów Warszawy w obu kierunkach. Mogą skręcić z niej tylko w lewo lub w prawo. Natomiast lewoskręty w nią z ulic Bolesława Krzywoustego i 26 Kwietnia są również zamknięte.  

Kolejna drogowa niespodzianka na ul. Gdańskiej, a konkretnie jej nitce wyjazdowej od zjazdu z Estakady Pomorskiej do wysokości kładki przy przystanku tramwajów "Merkatora nż". Na całej szerokości zerwana została już stara nawierzchnia. Zamknięty dla ruchu jest prawy pas tej jezdni. W poniedziałek od rana w tym rejonie pojawili się dodatkowo z ciężkim sprzętem i skuwali beton wokół studzienki pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To wystarczyło, by kolejka aut jadących w kierunku Basenu Górniczego sięgała zjazdu z estakady Trasy Zamkowej w rejonie Kępy Parnickiej. 

Ponadto po jezdni bez wierzchniej warstwy asfaltu i między wystającymi studzienkami kanalizacyjnym i rozstawionymi pachołami kierowcy muszą lawirować na sporym odcinku ul. Batalionów Chłopskich w obie strony. Na razie na fragmencie od wiaduktu kolejowego do wysokości skrzyżowania z ul. Jabłoniową. Nakładka ma być wymieniona aż do skrzyżowania z ul. Sanatoryjną. Tam też obowiązują zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości. 

Niespodzianek drogowych na prawobrzeżu na kierowców czeka więcej. Na osiedlu Słonecznym trwa właśnie wymiana nawierzchni na ul. Lucjana Rydla. Od początku lipca – o czym już uprzedzaliśmy – nieprzejezdna jest odcinek ul. Wiosennej od strony Dąbia, tj. od skrzyżowania z ul. Gryfińską do przejazdu kolejowego w kierunku osiedla Słonecznego. Finał modernizacji powinien nastąpić do końca listopada tego roku. Samochodami kierowcy nie przedostaną się również do osiedli Nad Rudzianką i Bukowego od strony ronda Ronalda Reagana, ani nie wyjadą z nich pobliskim skrzyżowaniem u zbiegu ulic Kolorowych Domów, Chłopskiej i Swojskiej. Tam trwa przebudowa i urządzanie nowego ronda, co zajmie jeszcze - według umowy ZDiTM z wykonawcą - jeszcze minimum dwa miesiące. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK 

Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami Letnia jazda z przeszkodami

Komentarze

Arek
Idą wybory
2018-07-10 17:11:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie