środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Liberadzki stawia na Erasmusa

Liberadzki stawia na Erasmusa

Liberadzki stawia na Erasmusa
Data publikacji: 2019-05-21 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 993 392463

Program międzynarodowej wymiany studentów Erasmus powinien być znacząco rozbudowany - uważa prof. Bogusław Liberadzki, jedynka na liście do europarlamentu Koalicji Europejskiej w naszym regionie. A do polskich studentów apeluje o podjęciu pracy w naszym kraju. 

- Erasmus liczy już sobie prawie 20 lat - mówi polityk. - Chcemy, aby w nowej perspektywie finansowej kwota na Erasmusa została niemalże potrojona. Mamy za sobą około 150 tysięcy studentów, którzy przeszli przez Erasmusa. To jest niewątpliwie pozytywne. To studenci, którzy znają świat, nie mają postaw ksenofobicznych, ich postawy propaństwowe to patriotyzm, a nie nacjonalizm, przynoszą ze sobą kultury wielu państw.

Wedle B. Liberadzkiego udział w międzynarodowej wymianie studenckiej uczy samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów. A po studiach chroni przed bezrobociem.

- Kochani młodzi przyjaciele, głosujcie tak, żeby Erasmusa było więcej - apeluje polityk. - Po Erasmusie pozwalacie nam wszystkim wyjść z zaściankowości, zrozumieć istotę Unii Europejskiej. I bardzo ważne: wracajcie do Polski. Tu chcemy dla was przygotować, korzystając także ze środków Unii Europejskiej, nowe wysokopłatne miejsca pracy.

Kandydat odnosi się także do skandalu pedofilskiego w polskim Kościele katolickim:

- Opowiadamy się za tym, żeby powstała niezależna komisja ekspertów i autorytetów. Opowiadamy się za tym, żeby uzyskała dostęp do wszystkich materiałów, także tych najbardziej tajnych. Musimy raz na zawsze ustalić winnych i współwinnych. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

Komentarze

Libero
No więc kolejne wybory i kolejny raz przypominamy sobie jak ci ludzie w ogóle wyglądają.. Pan wywodzi się z SLD tak? A wie, że Erasmus prowadzi do wykluczenia społecznego w szkołach? Ilu uczniów jest w stanie "godnie" przyjąć niemiecką młodzież z niemieckich sfer średnich? Erasmus nie bez powodu jest projektem niszowym, bez większego zainteresowania. Nic na siłę! Liberadzki by chciał potem tabelkami wymachiwać ilu to erasmusów było? Pozostawmy bez dyskusji fakt, że projekt ten nazywany jest orgasmusem
2019-05-23 13:18:05
Wnikliwy
Liberadzki, czy go się lubi czy nie- ten facet wie o czym mówi. Akurat ma mój głos
2019-05-23 05:48:13
@Rock
Nie ośmieszaj się. Liberadzkiemu nasz region zawdzięcza najwięcej. Dlatego zdobedzie on tu najwięcej głosów
2019-05-22 16:46:25
Jakób
do "Rock" - prof. Liberadzki dostanie na pewno mój głos. I z tego, co się zorientuję, wielu moich znajomych też na niego zagłosuje. A największą porażką ZachPomu jest Joachim.
2019-05-22 15:28:51
fan
Myślałem, że jednak na Machiavellego z Wronek.
2019-05-22 14:26:19
Rock
Ten relikt przeszłości nadal liczy na wybór??? To jakieś jaja ! Mam nadzieję, ze nie dostanie ani 1 głosu ! Najwieksza porażka Zachodniopomorskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-05-22 10:55:42
@każdy Polak...
Jasne! Komuch Liberadzki to Europejczyk pełną gębą, a Konfederacja to ruska agentura... Idź się leczyć, na nogi, bo na głowę już za późno.
2019-05-22 10:16:10
każdy Polak wie że:
Konfederacja = rosyjska agentura
2019-05-22 07:16:39
Głosuję na listę nr 1!
Szykowali nam Koreę Północną, ale główny patron patron się im wyłożył razem z zaprowadzoną przez siebie gospodarką księżycową. Po okrągłym przewale szybko się przefarbowali na "Europejczyków" i dalej doją naród, często tak ogłupiały jak niejaki @Daro, który twierdzi, że komuch Liberadzki ps."najdroższa autostrada" coś robi dla zachodniopomorskiego (choć wybrany jest również z lubuskiego). Pamiętam jeszcze ich PRL i dlatego nigdy na tych sk@#$@%nów nie zagłosuję! Głosuję na Konfederację!
2019-05-21 22:31:55
Viola, ty już nawet pampersów nie zakładasz, bo sikasz w gacie.
Żałosny wiek, żałosne demencyjne wpisy. Strzel sobie dwie dawki botoksu.
2019-05-21 22:31:42
Antoni
Ale on jest teraz aktywny ;) I w skrzynce na listy nawet jest. W sumie warto przypominać się o istnieniu ;)
2019-05-21 22:29:29
PZPR
Ech jak te komuchy sie pchaja na zgnily zachod
2019-05-21 22:08:36
obserwator
Zagłosuję na niego bo zrobił najwięcej dobrego dla naszego regionu
2019-05-21 21:49:17
ewa
a co komuch może uskutecznić?
2019-05-21 20:34:26
Daro
Liberadzki nie prowadzi kampanii wyborczej z helikoptera za pieniądze podatników, za to ciężko pracuje na rzecz zachodniopomorskiego i dlatego w niedzielę na niego zagłosuję
2019-05-21 20:11:55
ADAMS
Na byłych komunistów, pogrobowców SZSP i PZPR nie głosuję.
2019-05-21 19:38:20
Viola
Liberadzki? Przecież on jest starszy od Lenina. Pampersy zmienia sam czy ma "asystentkę"?
2019-05-21 19:14:48
Abc
Młodzież z Partią! Sto i dwieście lat temu nie było żadnych erazmusów, a ludzie studiowali jak Europa długa i szeroka.
2019-05-21 18:20:41
Precz z komuna
Precz precz. Nie dam glosu
2019-05-21 18:01:01
Kiedy komisja w sprawie
zbrodni komunistycznych panie Liberadzki? Pamiętam jak pan mówił że "przekleństwem Szczecina jest jego położenie geograficzne - blisko morza, granicy i Berlina"
2019-05-21 17:59:39
Nr 1.
Pan prof. Liberadzki to nr Jeden z naszego r5egionu. To mądry i pracowity człowiek.Ma również mój głos.
2019-05-21 17:56:21
krotko
Liberadzki,Cimoszewicz,Rosati,Hubner iwielu innych to farbowane lisy .Kiedys wiernie sluzyli moskwie teraz wypeniaja rozkazy plynace z Berlina udajac swiatlych europejczykow.
2019-05-21 17:47:40
Jakób
Mój też.