wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ludowcom nie podoba się odwołanie prezesa

Ludowcom nie podoba się odwołanie prezesa

Ludowcom nie podoba się odwołanie prezesa
Data publikacji: 2019-04-30 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 2311 388443

Odwołanie prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej Lubiana to poważny błąd - uważa Polskie Stronnictwo Ludowe. Szef zachodniopomorskich struktur ludowców, Jarosław Rzepa, zapowiada interwencję w tej sprawie u ministra rolnictwa. 

- Informacje, które do mnie dotarły, są bardzo zatrważające - powiedział J. Rzepa. - Chciałbym zadać publicznie pytanie, czy na Pomorzu Zachodnim będziemy mieli drugi Janów Podlaski? Dostałem informację, że po 28 latach bycia prezesem, 43 latach pracy, został telefonicznie, zgodnie z obecnym standardami rządzącej partii, odwołany dotychczasowy prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie pan Stanisław Dycha. To niezrozumiała decyzja, zwłaszcza że w maju firma ma dostać statut najlepszej firmy hodowlanej jeśli chodzi o bydło zarodowe w Polsce.

Polityk poinformował, że w ośrodku - który świetnie prosperuje i nie ma żadnych zobowiązań finansowych -  znajdują się 1003 sztuki bydła, z których każda daje średnio 13 tysięcy litrów mleka rocznie. Co, jego zdaniem, jest znakomitym wynikiem w skali kraju.

- Minister rolnictwa Ardanowski obiecał, że zmieni sytuację w naszych stadninach - dodawał J. Rzepa. - Nie widzimy efektów. Panie ministrze, apeluję o opamiętanie się, zniszczyliśmy hodowlę koni, zniszczymy hodowlę bydła. Mam nadzieję, że tu jakaś refleksja powstanie. I nie dojdzie do konfliktu wewnątrz samej firmy, bo słyszałem, że załoga zamierza przystąpić do protestu. Oczekiwałbym wyjaśnień, dlaczego człowiek, któremu zostało kilka miesięcy do emerytury, zostaje telefonicznie odwołany.

Stanisława Dychę zastąpił Henryk Bokun.

Rzepa zadeklarował, że w sprawie tej zmiany wyśle oficjalne pytanie do ministra rolnictwa. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Drogi
Czy ktoś sprawdził kompetencje następcy? - czy one nie są zupełnie istotne?
2019-05-04 00:23:01
komtur
Ludowcom się coś nie podoba. A co zrobić jak tzw. ludowcy się nie podobają? Towarzysze tęczowi nadszedł czas wiekompomny czas zmian.Europejskich zmian w imię europejskich wartości
2019-05-02 06:26:44
Zgaduj - zgadula
A moze: im dluzej Starzy Kumple na "cieplych po-sadkach" pracowali... tym non-stop i pewna "dzialke" na dzialalnosc PSL-u dawali - i stad teraz te "Krokodylowe Lzy prezesa"...?/!
2019-05-01 19:58:17
Kilka miesięcy do emerytury?
To w PSLGBTQ przechodzą na emeryturę w wieku 69 lat? Niech dziadki przestaną blokować karierę młodszym!
2019-05-01 19:03:12
znudzony
Wycinać PEZLów przy samej ziemi. Dycha tak się przyssała do stołka, aż zapomniała złożyć wniosek o emeryturę. I pomyśleć, że Rzepa kilka lat temu był normalnym sympatycznym człowiekiem.
2019-05-01 12:08:18
"dobra"kacza zmiana
"dobra zmiana" wykończyła stadniny koni arabskich. Teraz,gdy kaczych wałachów juz na świecie nie chcą kupować- wzięli się za polskie krowy... Szkoły już zdeformowali, sądy -również. Opinię PL w Europie i świecie -zrujnowali. Cała kanapa PiSdzielców z kaczką na czele niech zakłada swą kolonię na San Eskobar!!! Tam nawet byki i tryki mogą doić dowoli!
2019-05-01 10:19:19
obserwator
odezwał sie kodziarz jareczek
2019-05-01 07:55:09
rzepka
Udaje takiego, czy jest? Człowiekowi się należy emerytura, a tutaj chcą trzymać na siłę.
2019-04-30 23:34:31
Wawrzek
Panie prezesie Rzepa z 19 letnim opóźnieniem powoli naśladują wasze działania wówczas. Wasz prezes niejaki Zych jeździł po PGR-ach Zakładach Rolnych i Kombinatach Rolnych niszcząc Kadry- powodując odwoływanie ich nawet w nocy a olbrzymi majątek narodowy niszczono bezmyślnie i systemowo. Zostawiliście jednak dla swoich POHZ, POZH, SHR- no i przyszła kolejka. Tak czy siak Stanisław Dycha był- jest dobrym fachowcem i prowadził dobrze przedsiębiorstwo rolne wielu bardzo wielu takich ludzi zmarnowano, podobnie jak całe hodowlane stada podstawowe/teraz taka moda z Nowoczesnej Oświaty/, całe Ośrodki Hodowli Roślin i całe Ośrodki Hodowli Zarodowej Zwierząt. Pamiętam jak Aleksander Marszałek Dyrektor Kombinatu Rolnego Kietrz klęcząc na kolanach na Ogólnopolskiej naradzie w Ministerstwie Rolnictwa ... błagał "nie niszczcie Stad Podstawowych wyhodowanych przez dziesięciolecia i niemożliwe do odtworzenia po ich zniszczeniu- ówcześni "polytykierzy" nie słuchali tego. Szkoda Dychy ale swego dożyje.
2019-04-30 21:43:14
Dumny
Powinien dziękować, że tak długo pozwolili mu być przy korycie. A Janów po tylu latach został w końcu doprowadzony do porządku, ale jaki był pisk!
2019-04-30 20:51:59
humanitarny gest
Ma 69 lat, to co miał tyrać do śmierci?
2019-04-30 19:40:39
hehehe
Jak tak obserwuję to ten szef zachodniopomorskich struktur ludowców - Jarosław Rzepa jest tak sprawny intelektualnie jak minister Brudziński Joachim! Obydwoje to giganci intelektu!
2019-04-30 19:19:23
dr Pietruszka
Cieszymy sie ze krowy daja tyle tysiecy litrow mleka
2019-04-30 17:49:39
CDN
Wasz prezes doktor nauk medycznych pograzyl was ostatecznie.Nastepny milioner tak jak w sojuszu lewizny demokatycznej.Milonerzy Librradzki,kalinowski ,ktorzy zasypiaja z troska o klase robotnicza i chlopow.Brawo ty brawo ja!
2019-04-30 17:20:01