wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Łukasz Berezak odchodzi z WOŚP

Łukasz Berezak odchodzi z WOŚP

Łukasz Berezak odchodzi z WOŚP
Data publikacji: 2019-01-15 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:06
Wywietleń: 3655 371773

Najsłynniejszy polski wolontariusz WOŚP - nieuleczalnie chory Łukasz Berezak ze Szczecina - zawiesza swoją przygodę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Decyzję tę podjął po tragedii, jaką było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i po złożeniu rezygnacji przez Jurka Owsiaka z funkcji szefa fundacji. O wycofaniu się z Orkiestry, szczeciński wolontariusz powiadomił na swym profilu na Facebooku: "Mam tego wszystkiego dość, ciągłego hejtu i nienawiści, na jakiś czas znikam, w tym momencie się poddałem" - napisał.

 

Zmagający się m.in. z chorobą Leśniowskiego-Crohna Łukasz Berezak jako 10-latek powiedział: "Dla mnie ratunku już nie ma, więc chciałbym pomagać innym". Dziś ma 15 lat i z Orkiestrą grał rokrocznie do tej pory. W 27. finale WOŚP zebrał prawie 12 tys. zł dla chorych dzieci. ©℗

(el)

Fot. Marta TESZNER

Na zdjęciu: Łukasz Berezak podczas niedzielnego finału WOŚP w Teatrze Lalek Pleciuga

Komentarze

@Waldek @nie nowoczesny
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-01-16 20:13:23
Łukasz
Jesteś wielkim wspaniałym człowiekiem świecisz przykładem dla innych Bądź dzielny Nie patrz na to miernota i głupotę walc pomagaj
2019-01-16 20:12:39
Łukasz
Nie rezygnuj Bądź dzielny
2019-01-16 20:10:36
@Heniu
To nie było szoł, licytacje wciąż trwały, jeszcze trwają. Zbierają pieniądze na umierających , chorych ludzi. Będą zbierać także w trakcie pogrzebu prezydenta Gdańska, zgodnie z wola jego rodziny. Nic nie rozumiesz. Dla Ciebie dobro, walka o słabszych, potrzebujących... to jedynie szoł.
2019-01-16 18:47:43
Heniu
Kpisz sobie chyba, było już po Światełku do nieba, zakończono kwestowanie i licytacje i to co było w telewizji to był zwykły szoł, a tymczasem człowiek oddany orkiestrze umierał w szpitalu. Owsiak się nie popisał w tym momencie.
2019-01-16 15:57:23
@Heniu
To nie było żadne szoł. To była akcja pomocy dla umierających ludzi. Zrozum to wreszcie.
2019-01-16 14:33:47
PolakKatolik
ruskich trolli tu zatrzęsienie, a "tumiwisizm" Polaków skutkuje tym że Polska stacza sie coraz bardziej w "brunatną" czeluść
2019-01-16 14:19:06
Heniu
Z całym szacunkiem dla Jurka ale nieprzerwanie telewizyjnego show w obliczu tragedii w Gdańsku tylko dalej liczenie pieniędzy i wciskanie podprogowej reklamy playa, mabanku było żenujące, a potem decyzja o rezygnacji ze względu na jakichś tam hejterów to infantylizm. Decyzja Łukasza natomiast to dowód na jego dziecinne spojrzenie na świat. Potrzebujący czekają na pomoc i dlaczego niby jakaś wyimaginowana fala hejtu miałaby zniszczyć Orkiestrę? Życie to nie internet!
2019-01-16 13:55:36
nie nowoczesny
tyle ze na rosyjkich forach za wpis mam tylko 5 kopiejek, a za zagraniczny aż 20 wiec pisze tutaj. odkad mojego ojca wyrzucili z marynarki za kradziez akumulatorow z kurska, a mama odkad wyjechala do hamburga na st.pauli i nie daje znakow zycia (choc co dzien wstawia nowe fotki na instragarmie), to ja i moja siostra zostalismy jedynymi zywicielami rodziny i musimy srednio dziennie walnac 400 komentarzy przeciwko unii, wosp, owsiakowi czy tuskowi aby miec co do buzi wlozyc (i co jest jedzeniem a nie jak u mojej mamy...)
2019-01-16 11:01:20
TeRa
Łukaszu nie dawaj satysfakcji zbrodniarzowi, bo oto mu chodziło żeby rozwalić WOŚP.Trzymaj się i trwaj w ZDROWIU
2019-01-16 10:18:52
@Owsiak nie pęka
Wysłuchaj całości i wtedy wklejaj, a nie gotowiec poskracany i zmanipulowany przez TVP, który Ci podesłała partia.
2019-01-16 09:53:19
do Waldek
To dlaczego się neonazisto wypowiadasz skoro cię to nie obchodzi? Żeby sobie popluć jadem? Widać starą szkołę Urbana-Kurskiego
2019-01-16 09:36:15
@nie nowoczesny
znikaj stąd ruski trolu, udzielaj się na swoich rosyjskich forach
2019-01-16 09:17:13
Owsiak nie pęka
"Bardzo proszę o ciszę. Ten finał trwa jeszcze. Wysłuchajcie, a potem schodzę do was. I dalej lecimy z naszym scenariuszem, z naszymi gośćmi, z naszą radością. Bądźcie radośni! Nie miejcie focha!".
2019-01-16 09:15:43
Łukaszu kochany
Jesteś wspaniałym człowiekiem. Nie przejmuj się złymi ludźmi i nie poddawaj. Nie dajmy wygrać złu. Do zobaczenia na następnym finale.
2019-01-16 08:23:47
nie nowoczesny
wreszcie mądra decyzja
2019-01-16 08:20:21
Głowa do góry
Najsłynniejszy polski wolontariusz nie może się ot tak poddać - przecież zawsze był symbolem walki i olbrzymiego hartu ducha! P.S. Swoją drogą, o jakim hejcie i nienawiści mówi, skoro z roku na rok zbiera się więcej pieniędzy...
2019-01-16 07:20:39
"krzychu" coś niebotycznie pieprzysz.
Wszyscy gratulują Łukaszowi, że się nie POddał. że odszedł stamtąd. Nikt mu nie hejtuje a właśnie gratuluje. W finale z pewnością się zobaczymy. A Łukaszowi wielkie, zasłużone brawa!!!
2019-01-16 00:45:22
Waldek
a kogo to obchodzi? tak samo info o rezygnacji tego pajaca w kolorowych okularkach co miliony zarobił na wośp?
2019-01-16 00:19:36
krzychu
Młody, Ty się nie poddawaj tylko graj dalej, bo bez takich ludzi jak TY WOŚP się naprawdę rozpadnie. Hejterami się nie przejmuj, w swoim życiu osiągnąłeś więcej niż 99 proc. z nich kiedykolwiek osiągnie. Nie przekreślaj tego! Do zobaczenia na 28 finale!
2019-01-15 23:55:55
"róbta co chceta"
i jest mi kompletnie obojętna decyzja kogokolwiek - po to jest właśnie wolność.
2019-01-15 23:29:34
Łukasz ściskam Ci serdecznie rękę. Jesteś rozsądny, MĄDRY.
Właśnie takich nam trzeba! Brawo Łukasz!!
2019-01-15 22:58:28
obserwator
Mały bohater.Inteligencja, swiadomosc spoleczna, wrazliwosc , doswiadczenie , serrce na najwyższym poziomie przewyższajacym w wiekszości osoby dorosle np. polskich politykow i inne osoby publiczne. Przyszłośc Polski nale zy do takich osób. Bierzcie pryklad mlodzi i dorosli.
2019-01-15 22:29:51
Kk
Bez takich osob Jak Jurek Owsiak cały WOŚP sie rozpadnie i więcej nie zagra a szkoda pomógł milioną dzieci. I coraz więcej wolontariuszy odjedzie z Twojm Przykładem Trzymaj się ciepło ŁUKASZU