wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mało wody w Płoni. Rybacy nie mogą wypłynąć!

Mało wody w Płoni. Rybacy nie mogą wypłynąć!

Mało wody w Płoni. Rybacy nie mogą wypłynąć!
Data publikacji: 2018-11-30 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 1213 364479

Takiej sytuacji nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Dąbia i rybacy, którzy łowią na jeziorze Dąbie. W rzece Płoni prawie nie ma wody.

Jej stan jest tak niski, że od kilku dni rybacy nie mogą wypłynąć ze swojej bazy na połów. Są, i nie ma w tym żadnej przesady, uziemieni.

- Czegoś takiego nie było od...siedemdziesięciu lat - mówi emerytowany rybak Barnard Richter, który mieszka w sąsiedztwie rzeki.

Na katastrofalnie niski stan wody w Płoni bez wątpienia ma wpływ brak opadów i wielomiesięczna susza, ale nie tylko. Brakuje bowiem także „odgórnej troski” o stan tej rzeki. Przeprowadzone wcześniej prace melioracyjne nie były wystarczające.

- Płonia przedstawia nam teraz wręcz marsjański krajobraz. Nie wiemy co robią niedawno powołane do życia Wody Polskie, ale to one powinny zatroszczyć się o stan rzeki - podkreślają rybacy.

Wody dramatycznie w rzece brakuje, a jej odcinek od mostu przy ulicy Przestrzennej do ujścia, czyli do jeziora Dąbie prawie wysechł...

(o)

Fot. Szymon Wasilewski

Na zdjęciu: taki stan wody w Płoni zobaczyć można już tylko na archiwalnych zdjęciach.

Komentarze

mpl
Eheehehehhe Co robią Wody Polskie? Są obsadzona przez samych swoich z Pis to się domyśl. Ostatnio zakupili bodaj 200 Hyundai Tucson'ów za o ile pamiętam 17 dużych baniek. Terenowe wozy jak się patrzy hehehehe w sam raz na... promenadę (dla niezorientowanych - to SUV, stricte do miasta). No ale na troskę o POLSKIE WODY to już nie starczyło pieniążków....
2018-12-01 00:02:36
janek
A to tylko wiatr.
2018-11-30 21:49:00
Dyzio
Tama na wypływie rzeki z jeziora Miedwie zamknięta to i wody w niej nie ma. Prosty powód.
2018-11-30 19:54:15
antydebil
No zróbmy rachunek sumienia ( nic wspólnego z klechami!!) zamiast kaucjować butelki plastikowe patole z 500+ i nie tylko nimi palą.. filtry DPF w samochodach powycinane.. kupujemy miał i odpady kopalniane z Rosji , oraz palimy swoimi co np. w CZECHACH JEST ZAKAZANE !!! palimy "ekogroszkiem" który ani eko , ani groszek... zbyt niskie dopłaty do instalowania ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII... pÓŹNIEJ STOIMY W KOLEJCE DO ONKOLOGA ..!!! p.s. Trzeba zmienić rządzących ....!!
2018-11-30 19:09:09
Przybliżcie mi to trochę...
"wcześniejsze prace melioracyjne nie były wystarczające". I dla tego nie ma wody w Płoni ???! Zmeliorować Jezioro Dąbie, może starczy.
2018-11-30 16:58:32
czytam
Trzeba pytać meliorantów , ale teraz chyba siedzą z dala od wody , chyba ,że w kiblu ./tam jest dość bieżącej ?/.
2018-11-30 16:33:23
321
wincej wycinania lasow, wincej wungla z ruskich, wincej zaorania wiatrakow, wincej !!!!wincej papierchow i smieci, wincej smogu