czwartek, 21 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Manewry Wargacz-16 na Bałtyku

Manewry Wargacz-16 na Bałtyku

Manewry Wargacz-16 na Bałtyku
Data publikacji: 2016-10-06 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 540 157904

Ponad tysiąc żołnierzy Marynarki Wojennej bierze udział w manewrach Wargacz-16. Okręty stacjonujące w świnoujskim Porcie Wojennym w trybie alarmowym wyszły w morze. Ćwiczenia obejmują m.in. operacje związane z działaniami minowymi.

W morze popłynęły m.in. okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Czernicki, okręty transportowo-minowe, niszczyciele min, trałowce, kutry transportowe i jednostki pomocnicze. Dołączyły one do ćwiczących na morzu od niedzieli (2 października) sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. 

Manewry Wargacz-16 zostały podzielone na epizody szkoleniowe. Każdy z nich będzie obejmował różne zadania. Tematem tego jednego z najważniejszych w tym roku ćwiczeń morskich jest przygotowanie sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża do udziału w operacji obronnej.

Na wodach Zatoki Pomorskiej, Bałtyku Środkowego oraz Zatoki Gdańskiej okręty flotylli wykonują szereg zadań bojowych, m.in. strzelania artyleryjskie, zadania minowe - załadunek i stawianie min morskich oraz poszukiwanie min przy użyciu trałów i stacji hydrolokacyjnych. Wspólnie ze śmigłowcem z Brygady Lotnictwa MW przeprowadzona zostanie akcja ratownicza ewakuacja rannych z rejonu działań ćwiczących okrętów. W scenariuszu ćwiczenia, poza zadaniami specjalistycznymi zaplanowano także elementy OPA, m.in. walkę z pożarem.

Na morzu z okrętami świnoujskiej flotylli ćwiczą okręty z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni oraz samoloty z 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina. Manewry Wargacz-16 potrwają do piątku, 7 października.

BaT

Fot. M. Purman

W morze popłynęły m.in. okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Czernicki, okręty transportowo-minowe, niszczyciele min, trałowce, kutry transportowe i jednostki pomocnicze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy