czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Manifestacja w obronie niezależności sądów

Manifestacja w obronie niezależności sądów

Manifestacja w obronie niezależności sądów
Data publikacji: 2017-04-21 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:03
Wywietleń: 750 243402

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie grupa Komitetu Obrony Demokracji manifestowała przeciwko niszczeniu przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Demonstrującym nie podoba się utrata uprawnień Krajowej Rady Sądownictwa i prawo dające ministrowi Zbigniewowi Ziobrze możliwość mianowania lub odwoływania prezesów sądów powszechnych. Uważają, że uwłaszczanie wymiaru sprawiedliwości trwa, co nie podoba się środowisku sędziowskiemu.

O tej samej porze odbyło się zebranie samorządu sędziowskiego. Czy to była też demonstracja niezadowolenia środowiska w togach?

– To nie żaden strajk czy oderwanie się od pracy – twierdzi sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie. – Zebranie trwało 20 minut. Podjęta została uchwała o przystąpieniu do Forum Samorządu Sędziowskiego o charakterze ogólnopolskim. Wybraliśmy dwóch naszych delegatów. ©℗



Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Manifestacja przed koszalińskim sądem. Reforma wymiaru sprawiedliwości wzbudza zaniepokojenie przeciwników rządu i części środowiska sędziowskiego.

Komentarze

e tam
Gdy czytam że to wina sędziów że na sprawę czeka się 3-6 miesięcy to myślę że Polacy to jednak dziwny naród. 15 milionów spraw roczne na 10000 sędziów to statystycznie daje 1500 spraw na sędziego. To statystyka a wiec i nie do końca prawda ale jednak. 1500 spraw x średnio 50 stron akt daje nam 75000 stron do przeczytania rocznie. Najczęściej sędziów krytykują ci którzy sukcesem kończą czytanie gazety. 75000 / 365 dni w roku = ok 205 stron dziennie. Oto cała tajemnica rozumowi nie będzie dane pojąć.
2017-04-22 14:16:53
Obiektywny
To już jest śmieszne. Na zlocie kodu znowu "tłumy", czyli kilkanaście osób :)
2017-04-21 14:59:55
OBSERWATOR
I ZNOWU STANDARDOWA PROCEDURA DLA WICHRZYCIELI I PODBURZACZY. DOKUMENTACJA ZDJECIOWA PRZED ODPOWIEDNIE SŁUZBY , WYLEGITYMOWANIE POD BYLE JAKIM PRETEKSTEM I REPRESJE - WYRZUCENIE Z ROBOTY , Z UCZELNI , ZE SZKÓL. ELIMINACJA ZE SPOLECZENSTWA.PRECZ Z BUNTOWNIKAMI.
2017-04-21 14:35:08
trolek
A propos karmienia trolli-jestem głodny, biedny troll i nie chcą mnie karmić. Paranoiczko nakarm głodnego a zyskasz moją wdzięczność. Ci szubrawcy z UM wyrzucili w błoto 200 tys. zł za Frygę, a mi na obiad: zupkę-pochlipkę żałują. Żeby im w gardle stanęła moja krzywda i moja bieda , żeby ich...
2017-04-21 13:28:05
1111111
banda oplacanych trolli na roznych nickach dziala 24h , nie odpisywac im, nie karmic troli
2017-04-21 12:36:43
Aleksandra
Zebranie można było zrobić po godzinie 15. Nie znam wokandy na której sprawy by nie były opóźnione , na termin rozprawy okres oczekiwania wynosi ok. 3-4 m-cy i utrudnianie w ten sposób dostępu obywateli do sądu uważam za skandaliczne. Czy lekarz też ma prawo wyjść z gabinetu w trakcie przyjmowania pacjentów na zebranie, o sali operacyjnej i oddziale OIOM nie wspomnę . To jest pogarda dla ludzi ,
2017-04-21 12:34:23
niklot
Dziadostwo z Akcji Wisła nie ma co robić ?!
2017-04-21 12:04:18
Wiecej...Prawa i Sprawiedliwosc w RP,
Kolejna "Familijna" Manifo-stacja w obronie Swoich !!
2017-04-21 11:22:39
R
Resortowi.
2017-04-21 10:41:31
Ola
To wszyscy? Zdrowe społeczeństwo, gdy mało idiotów.
2017-04-21 10:32:50
Andrzej
Skad ci wszyscy idioci z transparentami sie biora?
2017-04-21 10:25:37
Andrzej
Skad ci wszyscy idioci z transparentami sie biora?
2017-04-21 10:18:13