środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie

Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie [GALERIA]

Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie
Data publikacji: 2019-02-15 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 1308 376099

Około trzydziestu osób manifestowało od godz. 18 w piątek (15 lutego) przed siedzibą Telewizji Polskiej w Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego. Na transparentach pojawiały się hasła "TVP kłamie", "Informacja a nie propaganda", czy "TVP łże jak PiS".

– Hasło naszego protestu to „Telewizja kłamie”, ale chodzi o to, że te wszystkie media, kiedyś publiczne, kłamią – powiedział Paweł Wachnicki, jeden z organizatorów. – Telewizja, radio, w ogóle media publiczne, stały się tubą jednej partii, jednego obozu politycznego. Totalnie ignorują innych, ignorują przede wszystkim rzeczywistość, czyli fakty.

Mówiono m.in o manipulacjach informacją przywołując przykłady Jerzego Owsiaka, Lecha Wałęsy i zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. O tym, że fałszuje się rzeczywistość, fakty, historię. Podawane informacje w mediach publicznych stawiają w korzystnym świetle tylko rządzących.

Manifestacja przebiegała spokojnie i zakończyła się po godz. 19.

Ł.T

Fot. Marta Teszner

Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie Manifestowali przed siedzibą TVP w Szczecinie

Komentarze

propo
Programy i Stacje PR i TVP to istna maszynka propagandowa i tego nie da się ukryć - nawet w naszej Kronice TVP Sz-n, co niektórym dziennikarzom tejże należy współczuć - widać to na wizji, ale innym ten klimat pasuje.
2019-02-17 13:46:01
Barubar zły lewak
Pis zeobił z tvp istny muppet show. Taka prawda. Z zachwytu nad propagandą kaczystów pieją opłacane trolle i niemądrzy ludzie, których niestety w naszym kraju nie brakuje. :(
2019-02-17 08:52:19
Bury anstysemito
A ilu sbekow kręci się wokół kaczora? To tobie mieć przeszkadza? Naucz się języka polskiego, bo tak jak ty, to piszą tylko ruskie trole lub zielone ludziki.
2019-02-16 23:47:51
Gregor, a ty jako nacjonalista połasileś się na rosyjskie ruble.
Nacjonaliści zawsze byli i są prorosyjscy!
2019-02-16 23:44:48
do @do @Do potępiających protest przeciw TVP
Ale żeś się rozpisał, namęczył. I po co? Kto to przeczyta? Nie obchodzi mnie to. Ja jestem za SLD.
2019-02-16 20:25:28
@do @Do potępiających protest przeciw TVP
No to raz jeszcze - nie wiem czemu moich komentarzy nie lubi moderator (nie łamie regulaminu). W TVN nie ma najlepszych dziennikarzy z TVP - generalnie znam dobrych dziennikarzy w TVN - większość która odeszła z TVP była mocno upartyjniona - to było widoczne. Napisałem ze TVP musiałoby się sporo nauczyć od TVN w kwestii propagandy bo nie znam bardziej propagandowej i bardziej nierzetelnej stacji TV w Polsce niż TVN. Dla ciebie po prostu szokiem jest że z prorządowej TVN i TVP w czasach PO TVP dalej jest prorządowe w czasach PiS - taki już urok TVP - ludzie nie płacą abonamentu, TVP uzależnione jest od decyzji rządu i tyle. Dziś masz większy pluralizm poglądów - kiedyś wszystkie media głównego nurtu było pro-PO. Dziś możesz jednym ruchem wybrać narracje która ci bardziej pasuje. Ja tez nie popieram PiS ale nie czuję się zdrajcą, drugim sortem - po prostu wiem że te określenia nie były pod moim adresem tylko pod waszym. Nie wiem po co tak kłamiesz z tymi 35 milionami - idę o zakład że jest was nie więcej niż 20 - 25% i nikt was nie chce wyganiać - po prostu uważam że zamiast się męczyć w Polsce lepiej poszukać sobie miejsca które spełni wasze oczekiwania, gdzie będziecie szczęśliwi - nasze życie jest bardzo krótkie i nie warto tracić czasu tutaj żyjąc w kraju w którym przeszkadza wam wszystko - język, kultura, historia. W kraju w którym tak ostentacyjnie kontestujecie wspólnotę narodową. Co do rozdawania pieniędzy - rozumiem że nie przeszkadzało ci jak PO rozdawało setki miliardów zł zaprzyjaźnionym biznesom. Szacuje że PO rozdało ok 650 - 700mld zł... kosztowna była ta ciepła woda w kranie.
2019-02-16 19:17:06
@do @Do potępiających protest przeciw TVP
Ja tez nie popieram PiS ale nie będę szkodził Polsce, dla odmiany wy uważacie ze po was choćby potop, ze jak wy nie rządzicie to równie dobrze może nie być Polski - to mi kompletnie nie odpowiada - ja nie mam na kogo oddać głosu od ponad 25 lat (jeden raz uwierzyłem politykom UD/UW którzy mnie i Polaków oszukali)- jeśli PiS coś zrobi dobrze z punktu widzenia Polski to dla mnie OK ale nie odmawiam PiS prawa do rządzenia państwem w wyniku demokratycznego wyboru bo ma do tego prawo - wyborcy w nadchodzących wyborach rozliczą PiS - ja na PiS nie mam zamiaru głosować chyba że wydarzy się coś co mnie do tego przekona - na pewno nie poprę "ulicy i zagranicy" - nie jestem zdrajca który źle życzy Polsce i nie popieram pruskiego powiernictwa którego jesteście zwolennikami. Do TVN i innych redakcji z TVP poszły miernoty z zawyżoną samooceną i masą drobnomiasteczkowych kompleksów. TVP długo musiałoby się uczyć od TVN propagandy i to tego najgorszego rodzaju - oby nie. 35 milionów? Ty chyba kpisz, was jest może 20 - 25% - macie mniej więcej tyle ile mieliście wtedy gdy w szwindlu referendalnym przyjmowaliście obowiązującą konstytucje. Przypomnij sobie rozdawnictwo PO - Polska jest w plecy jakieś 650 - 700mld zł po rządach PO... 450 mld zł z UE i drugie 450 mld zł zadłużenie - na drogi poszło 153mld zł - gdzie podziała się reszta? O waszym rozdawnictwie też można sporo napisać - dlaczego sprzedaliście PKP Energa? dlaczego sprzedaliście Emitel? Dlaczego sprzedajecie krytyczną infrastrukturę państwa?
2019-02-16 18:29:26
janek bury
tvn zostal utworzony tak jak szmatlawiec michnika za rozkradzione polaakom pieniadze.wvn sa tzw dzienikarze jak olejnik /tw stokrotka/,corka plk sb,morozowski wlasciwe nazwisko mordka -syn zydowskiego kolaboranta witajacego czerwona armie,malgorza laszcz corka sbeka iwielu innych .
2019-02-16 18:06:32
PO_datni na kłamstwo
- zamiast wyłączyć telewizor lub przełączyć na TVN to KOD_omici uprawiają "sado-maso". Pamiętam jeszcze czasy gdy w czasie Dziennika Telewizyjnego wychodzono na spacer lub zapalano świeczki...Teraz gdy nastała "demokracja liberalna" muszą KOD_omici robić zadymę prowokując demokratycznie wybraną władzę do pałowania lub gazowania.
2019-02-16 17:55:38
do @Do potępiających protest przeciw TVP
Masz rację pisząc: "twierdzę ze TVP musiałaby sporo się nauczyć od TVN". Wszyscy najlepsi dziennikarze poszli do TVN, w TVP zostały same miernoty, gotowe na polecenie kierownictwa przekazać każde kłamstwo. Uważasz, że każdy kto nie popiera PiS to zdrajca? Uświadom sobie, że tych zdrajców jest 35 milionów. 35 milionów chcesz wygonić z Polski? To kto będzie pracował na waszą rozdawniczą politykę? 500+, 1000+ matka+, WR+
2019-02-16 16:34:22
@Do potępiających protest przeciw TVP
Wiesz to od dziadka czy ojca z SB? - te łzawe historie o RWE czy BBC zalatują esbeckim treningiem. Oglądam TVN i widzę jakie techniki manipulacyjne są używane i twierdzę ze TVP musiałaby sporo się nauczyć od TVN. Jak TVP łgała po PO-owsku to wam nie przeszkadzało... Ile tobie i w jakiej walucie płacą za te wpisy, ile wam płacą za takie manifestacje? Od ponad 20 paru lat nie mam swojego przedstawiciela ani w mediach ani w parlamencie ale nie łażę z tego powodu protestować przed TVN. Przegraliście wybory to się z tym pogódźcie - rozumiem ze szokiem może być dla was to ze TVP i TVN maja teraz inna narracje bo kiedyś obie prezentowały punkt widzenia rządu PO a dziś TVN dalej reprezentuje punkt widzenia PO gdy TVP prezentuje punkt widzenia rządu na wasze nieszczęście PiS. Wygrajcie wybory to TVP będzie reprezentowała tak jak wcześniej rządowy czyli wasz punkt widzenia. Oczywiście zawsze możecie (do czego zachęcam) wyemigrować z Polski. Nie będę po was płakał - Polsce będzie lepiej bez zdrajców.
2019-02-16 14:22:40
Obsryver
"..media publiczne, stały się tubą jednej partii..." własciwie -niepartii a klakierów prezesa. Komentarze obrzucające protestujących błotem,sa tak żałośnie denne, że nawet nie warto z nimi polemizować.Natomiast, transparent na fotce początkującej newsa-jest baaardzo trafny!
2019-02-16 13:48:34
JaNie
Pytanie, w jakim celu KSZ pokazuje kilku osób? Czy inne kilka osób, też będzie tak propagowane? Więc informuję, jutro ze znajomymi będzie nas dwa razy więcej, gdzie chcecie i z jakimikolwiek hasłami!
2019-02-16 13:23:03
Do potępiających protest przeciw TVP
Najeżdżacie na TVN jak kiedyś wasi dziadkowie na Radio Wolna Europa. Korzystacie z notatek dziadków czy macie wytyczne od szefa TVPiS? Ile wam płaci? Radio Wolna Europa też nadawała z terytorium Niemiec a finansowana była przez USA.
2019-02-16 12:57:14
PiSzcząca bida
@ do lewactwa Widać, smakuje ci wołowina ze zdechłej krowy. Jedz dalej padlinę, wychwalaj urodziny Adolfa. Po twoich komentarzach widać, że ta krowa miała zgąbczały mózg.
2019-02-16 12:28:11
Wódz OTUA
Spadkobiercy zbrodniarza Jaruzelskiego nie potrafią nawet uszanować żałoby narodowej,ani godnie pożegnać znamienitego Polaka mecenasa Jana Olszewskiego.
2019-02-16 12:26:45
inż ,SOCHA.
nie w tym rzecz ale ci ludzie czym się zajmują nie szkoda im czasu na dawno zapomniane ,,,,,,wspomnienia ale to już było i nie wróci więcej......
2019-02-16 12:15:21
gregor102
Patafiany z kod-u.. połasili się na kilka "niemieckich srebrników"..
2019-02-16 11:28:49
do lewactwa
Znowu kilka osób i znowu pierwsze miejsca na łamach Kuriera! Jak wam się nie podoba TVP to oglądajcie sobie TVN - tam macie takie hity jak "Urodziny Hitlera" czy "Polska Wołowina" - no i całą "prawdę" całą dobę!
2019-02-16 10:26:03
13 zakodowanych, całkiem sporo ;)
Niech dalej oglądają TVN, "Superstację" i inne tego typu badziewia. Tam dowiedzą się tylko (komsomolskiej) prawdy ;))))
2019-02-16 10:21:41
Em
Należy nie oglądać,nie słuchać. To prawie Korea Północna. Koszmar. Tak bardzo przypomina to PRL...
2019-02-16 10:07:46
Pod butem
Kto ma inne zdanie, na Sybir. Niestety Sybir poza zasięgiem miłościwie panujących.
2019-02-16 10:07:20
kinia
Tym starym komuchom i młodzieży z pod znaku tęczy w łbach się poprzewracało
2019-02-16 09:59:35
JAREK
BANDA STARYCH KOMUCHÓW I TĘCZOWYCH WYKOLEJENCÓW
2019-02-16 09:42:59
nie nowoczesny
dobrze że widać kto jest oszołomem u nas
2019-02-16 09:36:31
bielik
Protestujący niech oglądają tylko TVN, tam jest "cała prawda całą dobę"- nawet z ustawką urodzinową, wiele pozytywnych faktów przedstawiają w negatywnym świetle. Dzięki TVP zobaczymy to co przemilcza tvn, trochę mniej Polsat. Nareszcie jest pluralizm.Tak trzymać.
2019-02-16 09:11:12
Lewacy pokazali,
że 403 853 Szczecinian akceptuje działanie TVP.
2019-02-16 09:00:33
robcio
Kodziarstwo precz ze Szczecina!
2019-02-16 09:00:02
Propaganda sukcesu
Ciekawe jak się czują ci "dziennikarze" pracujący w reżimowych stacjach,którzy każdego dnia są tresowani do wygłaszania różnych plugawych fałszywych tekstów zmieniających rzeczywistość faktów.Obrzydliwe,gdzie tacy ludzie potem znajdą pracę.Jestem oburzony takim postawom.
2019-02-16 08:52:16
QWERTY
Ciekawe od kiedy lewacka hołota jest taka uczciwa? LEWACTWO = KŁAMSTWO,ZDRADA,MANIPULACJA DLA OSIĄGNIĘCIA WŁADZY I POPARCIA