wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miasto ludzi i zwierząt…

Miasto ludzi i zwierząt…

Miasto ludzi i zwierząt…
Data publikacji: 2017-08-30 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:48
Wywietleń: 1649 290243

Szczecin od lat zleca zewnętrznym firmom prowadzenie pogotowia ds. zwierząt łownych. To lukratywne kontrakty. Na jakiej podstawie jest szacowana wartość zamówienia? Nawet Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM nie prowadzi inwentaryzacji, nie potrafi wskazać żadnych konkretnych ani nawet szacunkowych danych na temat ilości zwierząt dzikich, w tym łownych, bytujących w Szczecinie.

Zwierzyna prze na Szczecin, bo miasto rozwija się, zajmując dawne tereny m.in. lisów, dzików, saren, kun czy nawet bobrów. Zwierzęta podchodzą pod ludzkie siedziby, bo tu – wśród śmietników – mogą liczyć na znalezienie pokarmu. Zwierzęta uciekają też z lasów, gdy rozpoczyna się na nie polowanie (okres łowiecki).

Współistnienie mieszkańców tak dużej aglomeracji jak Szczecin z dziką zwierzyną prowadzi nie tylko do zabawnych sytuacji. Także do konfliktu interesów, który wręcz prowokuje sytuacje niebezpieczne (wypadki drogowe, zagrożenie sanitarne). Dlatego rokrocznie, a bywało nawet kilka razy w roku, magistrat zleca „ograniczenie problemów związanych z dzikimi zwierzętami z terenu Szczecina” zewnętrznym firmom. To lukratywne kontrakty. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 30 sierpnia 2017 r.

Arleta Nalewajko

Fot. Fundacja Dzika Ostoja

Komentarze

dziki
Wiele zależy od tego, czy dyrektorami poszczególnych wydziałów są osoby kompetentne, czy tylko są to stanowiska z nadania. Gdyby w Szczecinie był odpowiedni gospodarz to też inaczej by się działo.
2017-08-31 08:54:02
obserwator
zniego lekarz jak zswini dupy traba
2017-08-31 05:49:45
Czy sądzicie, że nasi z Magistratu by wyglądali lepiej ze ZŁOTYM jabłkiem w ryju ???
.
2017-08-30 22:01:45
Generał Kutrzeba
...czyli kłania się nam znowu urzędniczek chroniony i konserwujący układ od lat i chadzający wieczorkami na narady. Pętla sprawiedliwości już wkrótce się zaciśnie.
2017-08-30 19:39:33
renoikubicafan
W Zdrojach dziki kopią na cmentarzu i na terenie szpitala, wywracają kosze na śmieci i ciumkają podpaski i pieluchy, są też nosicielami kleszczy. Tak jest w skali całego naszego kraju. Jeżeli ktoś ma odrobinę wyobraźni nie trzeba tłumaczyć czym to grozi uwzględniając, że wiele chorób świńskich i ludzkich jest wspólnych. Mamy senatora lekarza, może Pani Redaktor przeprowadzi z nim wywiad na te tematy.
2017-08-30 18:24:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie