niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miejski łowczy ma głos. Akcja prowadzona z nienawiści?

Miejski łowczy ma głos. Akcja prowadzona z nienawiści?

Miejski łowczy ma głos. Akcja prowadzona z nienawiści?
Data publikacji: 2018-02-26 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 1925 315822

Na portalu www.petycjeonline.com (15 lutego) pojawiła się kolejna petycja „o odwołanie Łowczego Miejskiego Ryszarda Czeraszkiewicza”.

Niezależnie, w tym samym czasie, pojawiła się również strona internetowa – także założona przez szczecinian – pn. Powiedz NIE Łowczemu! Na tej ostatniej jest m.in. taka odezwa, skierowana do prezydenta Szczecina: „Jak długo jeszcze? Czy tak ma wyglądać promocja miasta? Czy Prezydent zareaguje dopiero gdy zabłąkana kula «łowczego» dosięgnie któregoś z mieszkańców? Panie Prezydencie, niech Pan zakończy tę rzeź!”. Jak komentuje te fakty sam łowczy?

W ub. tygodniu przedstawiliśmy reperkusje, jakie wobec tzw. miejskiego łowczego wywołała jego kontrowersyjna akcja z cyklu „na ratunek zwierzętom”: podjęcie rannej w wypadku drogowym sarny (ul. Szeroka). Dopiero po udzieleniu wyjaśnień w magistracie Ryszard Czeraszkiewicz przekazał nam komentarz w sprawie.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 lutego 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Kuba
A kowal milczy i zawija sreberka. Do czasu...buahahaha,,
2018-02-26 17:30:12
JanosiK
Tak, brawo Szczecin! - Wystrzelać wszystkie dziki, bo ryją trawniki i roznoszą afrykański pomór, - Rozwalić łosie, bo śmierdzą i powodują wypadki, - Ukatrupić sarny, bo to znajome łosi, - Później lisy, bo wścieklizna i chytre, - Psy, bo zarażają się wścieklizną od lisów i wyją po nocach, - Następnie koty, wiadomo toksoplazmoza, - Zające, wróć zające już wszystkie wystrzelane ... później może jeszcze zacząć strzelać do ludzi, bo media donoszą o grypie na dodatek powodują wypadki jak łosie i sarny! Bagno moralne (jak już ktoś to określił w komentarzu)
2018-02-26 15:33:49
Krystyna a.
Mieszkam na obrzeżach już od incydentu w 2016 kiedy widzę dziki lub inne zwierzęta wokoło posesji przymykam oko, bo boję się tej skali okrucieństwa, które funduje im ten "człowiek". I kto mu na to pozwala? W ostatnich trzech wyborach lokalnych miałam swojego kandydata na urząd prezydenta, obecnie już nie mam.
2018-02-26 15:16:03
leśnik
Od lat eko-terroryści chcą na miejsce dotychczasowego łowczego wsadzić swojego człowieka, podobnie jak chcą zawłaszczyć schroniska dla zwierząt, a wszystko pod płaszczykiem pseudo-miłości "do braci mniejszych". Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę. Niech lepiej urządzą ścieżkę ekologiczną np. wokół jeziora Głębokiego...
2018-02-26 14:36:30
masakra
Jak zwykle łowczy próbuje zrobić debila z opinii publicznej - nienawiść, a kim ona kieruje? Kimś kto strzela do innych istot, czy kimś kto je broni!? Jak zwykle władze miasta rozmywają sprawę, czy tymi przetargami zajmowało się już CBA?
2018-02-26 12:54:07
miasto śpi?
u nas potrzebny 3x intesywniejszy odstrzał dzikow.
2018-02-26 10:41:06
0
Od dłuższego czasu słyszy się o negatywnych zdarzeniach z udziałem łowczego, do tego dochodzi słynna sprawa przetargu na te usługi, a mimo tego, wciąż 400-tysięczne miasto ma tylko jedną osobę, która zajmuje się zwierzętami.
2018-02-26 09:01:41
123
Czy takie same akcje i protesty beda w zwiazku z liberalizacja prawa łowieckiego gdzie mysliwi beda sobie polowac np w rejonie Glebokiego czy Bartoszewa albo Puszczy Bukowej albo na polach rolnikow?
2018-02-26 08:48:10