niedziela, 19 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy się skarżą: „Prąd odłączają natychmiast”

Mieszkańcy się skarżą: „Prąd odłączają natychmiast”

Mieszkańcy się skarżą: „Prąd odłączają natychmiast”
Data publikacji: 2018-05-22 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 2000 328883

Część mieszkańców Kunowa (w gminie Kobylanka) skarży się na odcinanie dopływu energii elektrycznej do gospodarstw już po jednym nieopłaconym w terminie rachunku za prąd.

– Jeszcze nie tak dawno można było negocjować termin opłaty zaległego rachunku, aby uniknąć natychmiastowego odcięcia dopływu prądu – twierdzi jeden z mieszkańców Kunowa (nazwisko do wiadomości redakcji) i dodaje, że podobny problem mają również jego sąsiedzi. – Teraz dopływ energii odcinany jest od razu, nawet po nieuregulowaniu w terminie tylko jednej opłaty. A brak energii to nie tylko szkoda dla mieszkańców domu, ale także ogromne straty dla hodowców bydła i kurcząt. Zwierzęta również muszą mieć przecież zapewnione odpowiednie warunki bytu.

Berenika Ratajczak ze spółki Enea wyjaśnia, że zanim firma wstrzyma dostawę energii z tytułu zadłużenia, podejmuje szereg działań mających na celu przypomnienie klientowi o powstałym zadłużeniu. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 maja 2018 r.

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

polsat nie lepszy
odcinają nawet za pomyłkę w końcówce rachunku. Zamiast 98 groszy teściowa wpisała 89 - odcięli sygnał w sobotę po połydniu
2018-05-23 10:33:33
kobylanka
mieszkam w kobylance i kilka razy zakrecilem sie i nie zaplacilem w terminie. przychodzi wezwanie do zaplaty, a przed wezwaniem dodatkowo przychodziły smsy
2018-05-23 09:36:07
Amper
Mieszkanka Kunowa ma rację. Enea nikogo nie monitoruje, że ma zaległości. Mają odbiorców w nosie. Przychodzi elektryk, wyłącza dopływ prądu i nawet nie informuje o tym klienta. Sam to przeżyłem i musiałem zapłacić przeszło stówę za ponowne podłączenie. W Poznaniu udają, że tego nie wiedzą, a w Szczecinie nikt nic nie ma do powiedzenia. Monopolista ziała na zasadzie siły. Ma w nosie ludzi, o czym w poznańskiej dyrekcji nie wiedzą i wciskają ludziom kit.
2018-05-23 08:09:18
Jurek ze spychowa
Niech pedaluja jak dynamo w rowerze bambry hehe
2018-05-22 21:27:16
Mieszkaniec Kunowa
To jest nieprawda co ta Pani mówi z ENEI, to jest stosowane przez ENEje od dłuższego czasu po nieopłaceniu jednego rachunku i to po kilku dniach przyjeżdża znienacka Pan z Enei który odcina natychmiast prąd,a nam doliczana jest każdorazowo opłata karna 100zł (to jest koszt odłączenia). To jest skandal że w obecnych czasach człowiek który nie zdążył opłacić bieżącego rachunku (dosłownie kilka dni po terminie)jest karany natychmiastowym odłączeniem (bez uprzedzenia) i karą za każde odłączenie 100 zł ! Jeżeli ktoś nie wierzy że tak jest, to zapraszamy do Kunowa, aby przekonać się że to jest prawda !!! Sprawa nadaje się do rzecznika praw obywatelskich i do praw konsumenta. To nic innego jak rozbój w biały dzień !
2018-05-22 21:06:55
Czas na was !!
Rolnicy ( hodowcy ) to grupa społeczna , która najbardziej finansowo skorzystała na Unii Europejskiej i te patole na prąd nie mają ??!! Tępić dziadostwo miasto potrzebuje rąk do pracy !! NAPRZÓD !!
2018-05-22 20:05:56
Proza
Trzeba płacić w terminie. Regularne zaległości doprowadziły do ucięcia możliwości brania prądu na zeszyt. Tyle.
2018-05-22 19:50:32
ale,
ale, skoro sie idzie do sklepu i bierze towar to trzeba za niego zaplacic, tak samo jest tutaj tylko ze sklep przychodzi do kupujacego, ale nadal chyba pozostaje obowiazek zaplaty, czy nie?
2018-05-22 17:56:28
Olek
A ile zaległości by miało być, żeby odciąć dostawę prądu?
2018-05-22 17:47:55