środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Młoda Platforma straszy drożyzną

Młoda Platforma straszy drożyzną

Młoda Platforma straszy drożyzną
Data publikacji: 2019-07-11 20:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-12 13:31
Wywietleń: 1007 402152

Młodzi Demokraci, czyli młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, podczas happeningu na szczecińskim targowisku Manhattan przekonywali, że pod rządami zjednoczonej prawicy w Polsce znacząco wzrosły ceny podstawowych produktów. Ich zdaniem jest to powiązane z transferami socjalnymi. 

- Przed chwilą zrobiliśmy zakupy - mówił Stanisław Kaup. - Jesteśmy zaniepokojeni, jak przez ostatnie cztery lata wzrosły ceny. Mówimy o dwóch, trzech złotych na każdym produkcie. Gdy to zsumujemy, sumy robią się duże. Chleb w ostatnim czasie zdrożał o złotówkę, pietruszka - wzrost ceny na kilogramie to ok. 20 złotych, cebula, marchew, ziemniaki - to wszystko kosztuje średnio o 2, 3 złote więcej. Dziś ktoś, kto dostaje 500 plus, 250 złotych z tego przeznacza na pokrycie kosztów codziennego życia, które w przeciągu tych czterech lat wzrosły.

Wiktoria Rogaczewska dodawała, że w górę poszły ceny benzyny mimo że baryłka ropy jest tańsza niż w poprzednich latach. Według niej aktualne ceny benzyny nie mają żadnego uzasadnienia poza "pompowaniem budżetu państwa".

Zapytany, dlaczego notowania Prawa i Sprawiedliwości są tak dobre, jeśli ludzie, jak twierdzą Młodzi Demokraci, widzą podwyżki, S. Kaup odpowiedział tak:

- Jest to bardzo dziwne zjawisko społeczne, jeśli chodzi o to, kto jak odczuwa podwyżki cen. Rozmawiamy z ludźmi, którzy narzekają na wzrost cen, mówią, że to drobne kwoty, które w rocznym rozrachunku pokazują, że ceny wzrosły o kilkaset złotych w skali roku.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@vera
W Biedronce widziałem - "PRIMAVERA " ! Tam przychodzi " motłoch " , " z torbami ". A Ty arystokracjo , co konsumujesz ? OŚMIORNICZKI ?
2019-07-12 12:57:00
JANEK BURY
GRZEGORZ ZNISZcZE WYSLAL BOJOWKI NIESWIAdomyCh mlokosow uswiadamiaC Ciemny lud
2019-07-12 11:55:52
entuzjasta
W najbliższą sobotę młodzieżówka Platformy Obywatelskiej będzie rozdawać w Szczecinie wypełnione kupony LOTTO - same pewniaki.
2019-07-12 11:31:22
@ czytam
Miliony osób w Polsce nie dostają 500 plus, a muszą wydawać więcej, żeby przeżyć. Podziękujcie wspaniałemu rządowi.
2019-07-12 11:02:28
vera
Niech motłoch dalej głosuje na PIS to wszyscy pójdziemy z torbami
2019-07-12 10:36:35
czytam
" ktoś , kto dostaje 500 + , 250 zł przeznacza na pokrycie... " Czyli 250 zł mu zostaje ! Za PO miałby- 0+ i - 250 na pokrycie , czyli byłby 250 na minusie . Z czym do ludu występują ludzie opowiadający bzdury ?
2019-07-12 09:49:45
Alicja
Normalne, że będzie coraz drożej. Przecież skądś muszą wziąć na te 500 plus 300 plus i inne plus. kampania wyborcza kosztuje. To nie daje PIS, jak co niektórzy myślą, tylko ludzie pracujący zrzucają się na te przywileje co niektórych. Niestety idzie to z podatków, a zatem będą wzrastały ceny, aby ludzie pracujący płacili więcej, bo dzięki temu do budżetu wpłynie więcej. Ci co się za 500 zł "sprzedają" nie zdają sobie sprawy, że ktoś kiedyś za zadłużanie państwa zapłaci i niestety będą to m.in. ich dzieci albo wnuki.
2019-07-12 09:37:47
Wódz OTUA
Lepiej powiedzcie ile zarabiali za czasów Partii Oszustów ludzie w ochronie i większości zakładów pracy.Jak nie wiecie to wam powiem-2,50-3,50 zł na godzinę.Ludzie najmniej zarabiający musieli uciekać się do kradzieży by przeżyć w biedzie.Nie wstyd wam być takimi hipokrytami?Wolę dzisiaj zjeść ziemniaki z kotletem niż za czasów platfusianych suchy chleb.
2019-07-12 09:05:55
Olek
Bądźmy wdzięczni PO, że jest za przegrywaniem wyborów. Gdyby rządzili... Ojacie, ciarki mi przechodzą po plecach.
2019-07-12 08:10:25
village
Ej młodzi i silni nygusy z PO. Dalej na wieś, na akcję: każdy kłos na wagę złota, na wykopki, stonkę pozbierać, przy sianokosach pomóc i omłotach, a nie biadolić na okrągło.
2019-07-12 07:51:51
Emerytka
Podajcie ceny osmiorniczek i bananow
2019-07-12 07:49:15
ehh
Czy jest choć jedna rzecz której PiS nie spieprzył?
2019-07-12 07:35:46
chrup chrup
A dlaczego nie trzyma w garści marchewki, rzepy lub barana? :)
2019-07-12 07:10:30
podatnik
Produkty, które są aktualnie najdroższe w Polsce – to są leki. Wyznacznikiem dostępności do potrzebnych leków- obok dostępności do usług i wyrobów medycznych, diagnostyki czy rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeutycznej, a także psychoterapeutycznej - w największym stopniu - jest zasobny portfel człowieka chorego. Dla zwykłych emerytów, rencistów, ludzi niepracujących, a także pracujących o niskich zarobkach, których w Polsce a szczególnie w Szczecinie, z racji zlikwidowanego przemysłu, na czele ze stoczniowym i morskim, których jest bardzo dużo. Jest to sytuacja dyskryminacyjna z uwagi na drożyznę lekową. Interesujące będą tu propozycje poszczególnych partii na rozwiązanie tego dyskryminacyjnego problemu. Zwycięży ta partia, która przedstawi najlepszy i najbardziej rzeczywisty plan działania.
2019-07-12 01:22:35
Waldek
A Marchewka po ile?
2019-07-12 00:15:55
:D
Zjedzcie snickersa. W Ropuszce promo 😂.
2019-07-11 23:16:18
Pyt... do mlodych platformersow
A wogole "Macie PO-jecie"... o ile PO-skoczyly Ceny wszystkiego i na Zachodzie Europy... rowniez dzieki Brukselce !! Oraz Smialo PO-wymieniajcie... a gdzie "po-spadaly" ??
2019-07-11 22:25:06
Baba
Sami są nieukami i ludzi też za takich uważają pokazując "tabelkę" ! 69 pln dzieląc na 48 miesięcy daje 1.43 złotego miesięcznie !!!!!!!!!!!!
2019-07-11 22:13:51
Wpierw PO-dsumowanie... do 25.10.2015 roku
Najpierw Wy Lewacy rozliczcie sie "jeszcze dobrowolnie" za wszystkie Wasze Miliardowe Afffery - a jest ich az na 100-ki...!!! Nim R.P. obecne Prawo i Sprawiedliwosc predzej czy pozniej Was dosiegnie !!
2019-07-11 22:11:17
Ciekaff
Może by te "Leninowe dzieci" pokazały tabelkę z porównaniem zarobków 2015-2019 ?! Ja wiem że za PO-PSL żyło się lepiej ; tylko komu ??
2019-07-11 22:06:33
nie nowoczesny
chłopczyku uczesz się...bo przypominasz tych z wiosny..
2019-07-11 21:54:18
Hal
Nie straszy, tylko mówi o faktach.
2019-07-11 21:39:18
@ fryzjer
A ty se zjedz banana , jak nie masz nic do powiedzenia PIS-i Trollu !!
2019-07-11 21:36:07
Proste
Drożyzna to zasługa PiS. To wina obecnego rządu
2019-07-11 21:32:45
fryzjer
A PO ile był żel na włosy ?
2019-07-11 21:11:01
Śmieszne sprawy
ceny rosną bo wynika to z wolnego rynku i co w tym dziwnego, będą rosły dalej aż dogonimy naszych sąsiadów z zachodu i to też nic dziwnego. a która partia będzie u władzy nie ma nic do rzeczy... chcieliście Europy? no to macie
2019-07-11 20:54:50
Antypisior i antyklecha Odpowiadam :
To nie jest żadne dziwne zjawisko społeczne, albowiem :Podnoszą podatki firmom więc te muszą podnosić ceny na swoje wyroby. PiS całkowicie wstrzymał inwestycje w przemyśle, nie modernizuje go, bo cała kasa idzie na różne 500 plus. Polska się przestała rozwijać. Niedługo dogoni nas Białoruś. To są skutki płacenia wyborcom za głosy. Ale wybory wygrać muszą. Wiedzą, że jeśli przegrają staną przed sądami za przestępstwa, których się dopuścili. A WY WYZNAWCY PIS ZAPŁACZECIE KROKODYLIMI ŁZAMI !!
2019-07-11 20:34:24
POpaprańcy
PO zniszczeniu przemusłu w Szczecinie mają jeszcze czelnność POdnośić lament.Gdyby PO nie zlikwidowała wszystkich przedsiębiorstw w Szczecinie, to dzisiaj mimo POdwyżek ludzi byłoby stać chociaż ziemniaki , bo o cebuli , mięsie i warzywach nawet nie POwiem