niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Moja komenda” pomoże w kontakcie z dzielnicowym

„Moja komenda” pomoże w kontakcie z dzielnicowym

„Moja komenda” pomoże w kontakcie z dzielnicowym
Data publikacji: 2017-04-18 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Wywietleń: 1955 238560

Dzielnicowi bardzo często określani są jako policjanci pierwszego kontaktu. Jest to związane z charakterem pełnionej służby. Policjanci są w stałym kontakcie z lokalną społecznością. Aby maksymalnie ułatwić kontakt z funkcjonariuszem odpowiedzialnym za konkretny rejon opracowana została aplikacja mobilna "Moja Komenda".

Dzielnicowi to grupa funkcjonariuszy, która większą część służby pełni w terenie. Ci policjanci pozostają w stałym kontakcie z lokalną społecznością, znają mieszkańców i starają się pomagać w rozwiązywaniu zgłaszanych przez nich problemów. Najczęstsze sprawy którymi się zajmują dotyczą konfliktów rodzinnych oraz sporów sąsiedzkich, a także sytuacji związanych z przemocą w rodzinie. Dzielnicowy udziela porad, może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać nurtujący nas problem.

Aby jeszcze bardziej usprawnić kontakt mieszkańców z dzielnicowym wprowadzone zostały nowe kanały komunikacji z tymi funkcjonariuszami.

Jednym z narzędzi z jakich mogą korzystać mieszkańcy chcący skontaktować się ze swoim dzielnicowym jest mobilna aplikacja "Moja komenda". Narzędzie to umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline, tak więc użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce oraz dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki.

Bezpłatna aplikacja przygotowana została na systemy Android oraz iOS.

(n)

Komentarze

Biedny ale dumny
Przy takich ruchach kadrowych i rotacji na tym stanowisku jakie odbywają się w Policji,będzie to tylko i wyłącznie wirtualna fikcja.Dane teleadresowe już teraz często są aktualne góra 6 miesięcy bo funkcjonariusze albo odchodzą ze stanowiska albo ich delegują do innej papierologii -często do roznoszenia resortowej poczty.
2017-04-18 12:49:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie