środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Morze krokusów i atrakcji

Morze krokusów i atrakcji [GALERIA]

Morze krokusów i atrakcji
Data publikacji: 2017-03-25 16:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 1955 227206

Wokół Jasnych Błoni pędziła kolorowa ciuchcia. Mijała stoiska z regionalnymi pysznościami, ciastami i miodami. Na trawiastej płycie fruwały dyski, dzieciaki goniły porywane przez wiatr bańki mydlane, łapały kolorowe balony albo malowały kwiatowe obrazy na tle efektownych krokusowych dywanów. To ledwie ułamek morza atrakcji jednego z najbardziej znanych i lubianych wiosennych wydarzeń Szczecina - „Śniadania z krokusem".

To autorski pomysł Patrycji Tokarskiej ze „Skwer & Cube", jaki na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez wystawienniczych. Co roku przyciąga ku Błoniom tysiące szczecinian i turystów. Dopełniając istny cud natury, jakim są krokusowe dywany rozkwitające kolorami i mocą pozytywnej energii wśród wiekowych platanów najbardziej charakterystycznego, a też reprezentacyjnego plenerowego salonu Szczecina.

- Co roku mamy targ kwiatowy i śniadaniowy z pysznościami, stoiska architekta krajobrazu i rękodzielników, a też warsztaty malarskie dla najmłodszych. Jednak stale staramy się poszerzać program „Śniadania z krokusem" o kolejne atrakcje - mówi Patrycja Tokarska, organizatorka wydarzenia. - W tym roku to warsztaty fotograficzne, prowadzone przez profesjonalistów: Andrzeja Krupińskiego i Cezarego Dubiela. Cieszą się, podobnie jak malowanie w plenerze pod okiem studentek Akademii Sztuki, ogromnym zainteresowaniem szczecinian.

Tym razem nie mniejszym zainteresowaniem uczestników „Śniadania z krokusem" cieszyły się stoiska oferujące wszystko co do domu i ogrodu, w tym szczególnie ze szczecińskimi pamiątkami, co kawa z „Cafe Rower" (kolejka momentami sięgała 20 m), ciepłe zupy ze „Stojaków", różnorodna i smakowita oferta księgarnio-kawiarni „Między Wierszami" czy „Wycieczka z Głową" - Przemysławem Głową, czyli ze szczecińskim przewodnikiem miejskim szlakiem roślinnych motywów w miejskiej architekturze (od alei kwiatowej po Błonia). Uwagę przyciągała również niezwykła miniatura z Kłodzka, ustawiona tuż przy krokusowych polach nie przez przypadek lecz jako zapowiedź największej imprezy kwiatowej na Dolnym Śląsku, czyli Festiwalu kwiatów, jaki od czerwca aż do października będzie się odbywał w Parku Miniatur Minieuroland.

Niech żałuje ten, kto tym razem ze „Śniadania z krokusem" nie skorzystał. Następna okazja dopiero za rok. Ale Błonia z kolorowymi płatkami w rozkwicie wciąż czekają na swoich odkrywców i fanów. Warto jednak pamiętać, że urok kwiatowych kobierców ulotny - może nie przetrwać nawet do świąt. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Więcej zdjęć w GALERII DARIUSZA GORAJSKIEGO

Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji Morze krokusów i atrakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie