środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Msza i debata o pojednaniu u dominikanów

Msza i debata o pojednaniu u dominikanów [GALERIA]

Msza i debata o pojednaniu u dominikanów
Data publikacji: 2018-02-13 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:34
Wywietleń: 1141 313839

14 lutego jest Środa Popielcowa, która zbiega się w tym roku ze Świętem Cyryla i Metodego, Apostołów Słowian. Z tej okazji we wtorek w świątyni szczecińskich dominikanów odbyła się msza ku czci św. św. Cyryla i Metodego, koncelebrowana w obrządku bizantyńsko-ukraińskim pod przewodnictwem ks. Roberta Rosy, proboszcza parafii greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Szczecinie i braci z klasztoru dominikanów.

Msza była odprawiona w intencji pojednania polsko-ukraińskiego. Zakończyło ją błogosławieństwo relikwiami bł. bpa Jozafata Kocyłowskiego, ukraińskiego bpa i męczennika z czasów stalinizmu, który został beatyfikowany przez Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki na Ukrainę.

Po uroczystościach religijnych organizatorzy zorganizowali debatę, zatytułowaną „Co zostało z przesłania św. Jana Pawła II, wzywającego do przebaczenia i współpracy polsko-ukraińskiej?”. Dyskutowali: dr Magdalena Szemczyszyn, ks. Robert Rosa, Przemysław Fenrych, Sławomir Osiński, o. Maciej Biskup. Debatę poprowadziła dr Dorota Kowalewska.

(b.t.)  

Fot. Grzegorz Siwa

Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów Msza i debata o pojednaniu u dominikanów

Komentarze

Przyjaciel Pijak
Na Ukrainie bardzo często podaje się dzieciom alkohol jako niby lekarstwo, kultuea picia na wschodzie jest drogą do alkoholizmu, wystarczy wsiasc do pociagu, 70% pije...taka rozrywka...
2018-02-15 22:53:10
Kasia
"Kresowiak", myslisz ze w Polsce czy w innych Panstwach jest inaczej? Jak czlowiek nie ma sie czego czepić to czepi się byle czego...przykre, ze nie potrafimy być solidarni z sasiadani. Zle to swiadczy o nas.
2018-02-15 19:55:50
pl=pijak
Ilu polakow jest alkoholikami, ludzie wy nazywacie ukraińców alkoholkami, ale przecież na Zachodzie polak równa się pijakowi. Może najpierw zobacz jak swoje podwórko masz obrzygane, a potem patrz na wschód.
2018-02-14 20:26:40
cap kościelni
Czołówka inkwizytorów posypuje fałszywe, obłudne łby popiołem
2018-02-14 10:51:47
%
Aż tak źle u nich nie jest, ale rzeczywiście, młodzież pijąca wódkę na ławce wieczorem to normalka.
2018-02-14 06:56:33
Kresowiak
Przebaczenie utrudnia alkoholizm za wschodnia granica, trudno przebaczac komus kto jest chory na uzaleznienie alkoholowe; bylem na ukraine 90% spoleczenstwa kobiet i mezczyzn od wieku 16? Lat to alkoholicy nie kontrolujacy swojego zachowania; trudno rozmawiac z kims nie wpelni sprawnym umyslowo
2018-02-13 23:30:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy