wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Myślała, że wyciąga wnuczka z aresztu. Straciła 16 tysięcy złotych

Myślała, że wyciąga wnuczka z aresztu. Straciła 16 tysięcy złotych

Myślała, że wyciąga wnuczka z aresztu. Straciła 16 tysięcy złotych
Data publikacji: 2018-11-20 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1205 362282

85-letnia mieszkanka Koszalina została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta. Kazał on kobiecie oddać wszystkie oszczędności, by jej wnuk mógł wyjść z aresztu. Seniorka straciła 16 tys. zł.

Służby prasowe koszalińskiej policji poinformowały, że do 85-latki zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta. By być wiarygodnym, zaproponował seniorce, aby bez rozłączania się wybrała nr 997. Ta wykonała zalecenie i w słuchawce usłyszała damski głos, potwierdzające rzekome połączenie z policją.

Według ustaleń policji oszust poinformował 85-latkę, że jej wnuk spowodował wypadek. Potrącił kobietę i ta musi przejść kosztowne badania. Powiedział, że wnuk seniorki jest w areszcie i by mógł z niego wyjść, 85-latka musi przekazać wszystkie swe oszczędności mężczyźnie, który do niej przyjdzie po pieniądze.

Kobieta zastosowała się do instrukcji oszusta i dała 16 tys. zł. Dopiero po fakcie zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Policja apeluje o ostrożność w takich sytuacjach i informuje, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

dobrze tak babci
dalej funkcjonuje opinia że pieniądze , łapówa załatwi wszystko , a tu niespodzianka.
2018-11-21 12:05:00
@ "nie idzie ustalic"
??? Jakie dwa trzy nr? jak w trakcie polączenia w telefonie stacjonarnym wprowadzisz jakis nr to z nikim sie nie polaczysz. Jak ktoś niewiele wie to wszystko jest "takie proste" :-( Myśle, że było to tak - oszust1 z komorki ze starterem na jakiegos slupa najpierw dolaczyl do rozmowy konferencyjnej oszustke2 nastepnie zadzwonil do babci. Wtedy oszustka2 odezwala sie po tym jak babcia "wykreciła 997". Po fakcie wszystkio co ma policja to polaczenie z nr zarejestrowanego na jakiegos Bogu ducha winnego bezdomnego... I szukaj wiatru w polu. Heh a ktoś myślał że rejestrowanie starterow ma przeciwdzialac przestępstwom?? Nieee.... to jest po to żeby łatwiej kontrolować zwykłych obywateli. Przestępcy nic sobie z tego nie robią.
2018-11-21 11:44:40
A wogole to
Nie jedna "Myslala"... o Niedzieli - a juz w Sobote jej "l.. o......"
2018-11-21 11:09:15
A... "nie idzie ustalic" ??
W jakim dniu o ktorej godzinie i z jakiego numeru telefonu Oszust dzwonil... na numer telefonu Babci... gdzie bez rozlaczania sie Kazal 85-latce dalej wybic numer 997 gdzie odezwala sie kolejna zgrana i podlaczona z Oszustem - Oszustka !! Przeciez to takie proste majac: date, godzine i az 2-3 numery... do "rozszyfrowania" w Sieci Telekomunikacyjnej oraz z jakiego Rejonu i przez jaki Maszt Telekomunikacyjny dzwoniono...!!!
2018-11-20 22:19:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie