niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na poślizg... trawa z rolki

Na poślizg... trawa z rolki [GALERIA]

Na poślizg... trawa z rolki
Data publikacji: 2016-10-16 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 580 161394

Nie wcześniej niż z początkiem listopada przywrócony zostanie normalny ruch na przebudowywanym odcinku ul. Mickiewicza ze skrzyżowaniami w rejonie ulic Janickiego, Czorsztyńskiej, Reduty Ordona, Wernyhory i Żołnierskiej w Szczecinie. To już pewne. Informację o przesunięciu o 11 dni terminu zakończenia robót drogowych przez ZUE S.A. z Krakowa potwierdziła nam w miniony piątek (14 października) Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Roszczenie generalnego wykonawcy o wydłużenie czasu niezbędnego do zakończenia inwestycji zostało przyjęte, więc prace będą trwały do końca miesiąca - poinformowała H. Pieczyńska. - Zachowany prawie w całości został istniejący drzewostan, niedługo układane będą trawniki z rolki. Nie będzie dodatkowych nasadzeń. 

Przypomnijmy, że według zapisów umowy, jaką Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zawarł z krakowskim ZUE S.A., generalnym wykonawcą, finał robót miał nastąpić do najbliższej środy (19 października).

Drogowcy zdemontowali na początku minionego tygodnia tymczasowe odcinki torów, ułożone w rejonie przystanków od strony ulic Lelewela i Brzozowskiego oraz prowizorycznych przystanków urządzonych na czas wymiany odcinka torowiska od strony skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul. Somosierry. By utrzymać ruch tramwajów, roboty prowadzone były na raty, etapowo. Na zasadzie wahadła, dzięki tzw. eskom, najpierw po jednym, a następnie po drugim torze, składy mogły normalnie się poruszać. Od wtorku jeżdżą ponownie do pętli i z pętli na Krzekowie w obu kierunkach bez jakichkolwiek przeszkód. Na razie tylko tramwaje linii 5 i 7.

Co z „czwórką"? Czy składy tej linii powrócą także na tę trasę jeszcze nie wiadomo. Decyzja ma zapaść w ciągu tygodnia. Po jesiennym odwieszeniu póki co „czwórki" kursują w dni powszednie  w godz. 7-17 trasą od Pomorzan przez ul. Jagiellońską, al. Bohaterów Warszawy i ul. Wawrzyniaka do pl. Gałczyńskiego z nawrotem przez al. Wojska Polskiego i pl. Szarych Szeregów.

Trwa porządkowanie poboczy i rejonów przystanku w ul. Wernyhory dla autobusów, przed nowym rondem w ul. Żołnierskiej i przed skrzyżowaniem u zbiegu ul. Mickiewicza z ul. Łukasińskiego w kierunku centrum (oba dla tramwajów) oraz nowego wspólnego na dojeździe do ronda w ul. Mickiewicza (na wysokości budynku Sądu Apelacyjnego) urządzonego dla tramwajów, jak i autobusów tych jadących w kierunku m.in. Krzekowa, Bezrzecza, osiedla Zawadzkiego-Klonowica, pętli przy ul. Firlika i ul. Ludowej.

Przy nowych przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Czorsztyńską zamontowana została już sygnalizacja świetlna. Specjaliści ze spółki podwykonawczej Telgom zajmują się podłączaniem infrastruktury teletechnicznej. A robotnicy kolejnej Eurovii kontynuują wciąż roboty przy asfaltowaniu z użyciem ciężkiego sprzętu nowych nitek jezdni i rozjazdów, w tym na odcinku jezdni w ul. Mickiewicza do Krzekowa wraz z rejonem rozjazdu na wysokości ul. Janickiego. Wykonywane są też ostatnie prace przy brukowaniu, w tym pasów chodników i fragmentów poboczy z kostki, gdzie mają być miejsca do parkowania.

W ten weekend wyłożone zostały już także wspomnianą trawą z rolki wyspy i pobocza wysypane świeżo nawiezioną warstwą ziemi.

Koszt inwestycji, która rozpoczęła się w czerwcu, to 9 mln 750 tys. zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki Na poślizg... trawa z rolki

Komentarze

Komuna żywa
Rolka trawnikowa to jak malowanie trawy na zielono.
2016-10-17 11:52:44
j23
Tak im spieszno ,ze na skrzyżowaniu Żołnierskiej i Somosierry dali dwie takie same tabliczki z nazwa ulicy Żołnierska.
2016-10-17 11:34:35
Ch/Eng
Popatrzyłem na zdjęcia, i powiem że nic się nie zmieni wzg. bezpieczeństwa, Dalej będzie dochodziło do kolizji na kierunku z Krzekowa w stronę Śródmieścia. Tam nie ma wymuszenia wjazdu na rondo, Żołnierska łaczy sie z Mickiewicza w linii prostej, znając naszych "miszczów kierownicy" będzie się "działo. Obym sie mylił.
2016-10-16 21:44:50
seb
Lepiej późno niż później...........W Szczecinie zawsze musi byc poslizg.........
2016-10-16 20:59:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy