wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Na rowerach z Michałem Rembasem

Na rowerach z Michałem Rembasem

Na rowerach z Michałem Rembasem
Data publikacji: 2019-10-12 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 22:25
Wywietleń: 615 420329

Na Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Michałem Rembasem” zaprasza w niedzielę (13 października) Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd będzie także apelem do magistratu o dalszy rozwój infrastruktury rowerowej. Start o godz.11.

Wydarzenie jest reaktywacją cyklu rajdów rowerowych prowadzonych przez znanych szczecińskich przewodników, który przed laty zainicjował Jarosław Łojko w ramach projektu „Rowerowe podróże małe i duże”.

Rajd poprowadzi Michał Rembas - znany szczeciński przewodnik i autor wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego. Przewodnik przygotował interesującą trasę o długości 15 kilometrów. Uczestnicy zwiedzą m.in. urokliwe uliczki Pogodna z willami sprzed 110 lat. Przejadą także przez imponujące aleje Cmentarza Centralnego i poznają architekturę Niebuszewa i Niemierzyna.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie – mówił Paweł Malinowski, prezes Gryfusa.

- Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych - dodał Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Gryfus.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik. Trwają zapisy na wydarzenie - chętni mogą rejestrować swój udział na stronie  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5212&fbclid=IwAR0irxheT-Cjjo3lbvO3plDFITDtkikMxB0u3HeHU781uC3kG1apMJmzd2g

Zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają specjalnie przygotowane przewodniki z opisem trasy oraz ciepły poczęstunek na zakończenie przejazdu. Udział jest bezpłatny.

(kn)

Fot. Gryfus

Na rowerach z Michałem Rembasem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie