wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Na sesji pokłócą się o in vitro?

Na sesji pokłócą się o in vitro?

Na sesji pokłócą się o in vitro?
Data publikacji: 2018-09-11 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 793 350544

We wtorek (11 września) odbędzie się jedna z ostatnich sesji Rady Miasta Szczecin tej kadencji. Może być gorąca, jeżeli jednym z punktów obrad stanie się sprawa dofinansowania zabiegów in vitro z miejskiej kasy. A taki pomysł ma PO. Początek sesji zaplanowano na godz. 10.

Sesja Rady Miasta rozpocznie się od wręczenia Medalu za Zasługi dla Miasta Szczecina profesorowi Zbigniewowi Antoniemu Kruszewskiemu oraz księdzu prałatowi dr Aleksandrowi Ziejewskiemu.

Następnie radni zajmą się projektami uchwał, które dotyczyć będą m.in. wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Miasto Szczecin do projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. "Zachodniopomorska Szczecińska Szkoła Ćwiczeń", zmiany uchwały dotyczącej wprowadzenia świadczenia pieniężnego "Bon opiekuńczy" dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3 oraz sprzedaży na rzecz Skarbu Państwa gminnych nieruchomości gruntowych położonych w Szczecinie w rejonie ul. Panieńskiej. Radni zajmą się również miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Gumieńce - Kwiatkowskiego”, „Stare Miasto - Park Żeromskiego” czy też  „Majowe - Łubinowa”.

Ale wszystko to może przykryć sprawa finansowania zabiegów in vitro z kasy miasta. Projekt w tej sprawie chce wnieść do programu wtorkowej sesji klub radnych Platformy Obywatelskiej. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że są jednak pewne przeszkody proceduralne.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Ba
W żadnym państwie Unii Europejskiej nie ma refundacji in-vitro !!! Nie bardzo rozumiem dlaczego z moich podatków mam płacić za głupotę kobiet które same się sterylizują stosując od najmłodszych lat farmakologiczne środki antykoncepcyjne, dokonując aborcji i odkładając pierwszy poród na po 30-ce kiedy jest powszechnie wiadome, że organizm kobiety jest najlepiej przystosowany do pierwszej ciąży i porodu do 24 roku życia, a później ryzyko bezpłodności rośnie w postępie geometrycznym.
2018-09-11 14:37:06
kpina z obywateli
Ta uchwała to jedna wielka kpina. Dlaczego nie ma do tej pory projektu uchwały na BIP rady miasta! Dlaczego nie można wyrazić tam swojego zdania? Nie można było wcześniej jej tam zamieścić? Jak mają nad nią głosować radni, skoro rzuca się im ją w ostatniej chwili pod nos. Jest tam ponoć kilkadziesiąt stron!!! Propaganda w czystej postaci.
2018-09-11 12:26:20
Hmm...
Najpierw i te z Manifffy sie PO-wyskrobywuja...a pozniej chca by Podatnicy doplacali im dodatkowo do in vitro ? Przeciez Banki moga udzielic Pozyczki i na taka Prywatna sprawe lub odpowiednio sie Ubezpieczyc i w PZU !!
2018-09-11 11:31:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie