środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na „wiosnę” asfalt?

Na „wiosnę” asfalt?

Na „wiosnę” asfalt?
Data publikacji: 2017-12-06 21:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 1413 304080

Od kilku już dekad kierowcy przejeżdżający ul. Wiosny Ludów w Szczecinie czekają na remont. Ulica ta z fragmentem ul. Zdrojowej oraz Tatrzańskiej tworzy ciąg komunikacyjny łączący ul. Chopina z Arkońską i jest ważną trasą dojazdową do osiedla domów jedno- i wielorodzinnych. 

Wiosny Ludów wykonana niegdyś z płyt betonowych jest w coraz gorszym stanie. Jeździ się po niej fatalnie. 

Betonowe płyty są nierówne, z wystającymi krawędziami. Nawet przy bardzo wolnej jeździe z pewnością niszczą podwozia samochodów. 

W godzinach popołudniowych ruch jest tak duży, że w ciągu niespełna piętnastu minut przejechało przez Wiosny Ludów 48 samochodów. 

Dziwi fakt, że nieopodal na szczecińskim Osowie remontowane są ulice, które były jeszcze w niezłym stanie i z nakładką asfaltową, a przez dziesiątki lat nikt nie zajął się „betonówką”.

Tekst i fot. Dariusz R. JANOWSKI

Na „wiosnę” asfalt?

Komentarze

skarbówek
takich zapomnianych miejsc jest wiecej chociazby osiedle skarbówek ( nie mylic z ogródkami działkowymi) tam jest katastrofa bo tylko drogi gruntowe należące do gminy, przy duzych opadach łatwo sobie wyobrazić jak to wyglada, dzici do szkoły musza brnąc w błocie
2017-12-07 11:36:13
gość
Panie Redaktorze - warto najpierw sprawdzić BIP-y, to i artykuł miałby jakąś wartość. http://www.zditm.szczecin.pl/zditm/zamowienia-publiczne,1501679542,opracowanie-projektu-budowlano-wykonawczego-w-ramach-zadania-pn-przebudowa-ul-wiosny-ludow-na-odcinku od ul. Chopina do ul. Zdrojowej w Szczecinie”
2017-12-07 08:13:36
Stettin
Słowo wiosna jest wpisane w cudzysłowie, ale jednak daje człowiekowi jakąś nadzieję, konkretny termin, a tu raczej chodzi o zwrot "na święte nigdy". Ta ulica wygląda tak samo co najmniej od 40 lat. Ale czego się spodziewać, skoro okoliczne uliczki wcale nie są lepsze i pamiętają kocie łby Hitlera, czyli chociażby pobliska ulica Tatrzańska, Sopocka, Zdrojowa, a właściwie wszystkie uliczki w tych okolicach. Potem ładnie zjeżdża się Chopina na Niebuszewo i powtórka z rozrywki - Krasińskiego, Żupańskiego = DNO!!!!
2017-12-07 06:45:12
mkm
Jeśli dobrze rozumiem artykuł nie ma żadnych planów na zrobienie tego asfaltu? Czy jest?
2017-12-06 22:55:47
ul
No dobrze, a gdzie ta deklaracja, że na wiosnę będzie asfalt i kto ją wyraził?? A co z Krasińskiego, która jest jeszcze z niemieckiululm brukiem????
2017-12-06 22:05:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”