środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Namierzył pedofila na internetowym komunikatorze córki

Namierzył pedofila na internetowym komunikatorze córki

Namierzył pedofila na internetowym komunikatorze córki
Data publikacji: 2019-05-20 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 3703 392218

Gdy mieszkaniec Stargardu zajrzał do archiwum internetowego komunikatora swojej 12-letniej córki, z przerażenim stwierdził, że koresponduje ona z nieznajomym mężczyzną, który dąży do nawiązania z nią relacji seksualnych. Proponował też osobiste spotkanie.

Powiadomieni o całej sytuacji policjanci ze stargardzkiej komendy wkroczyli do akcji. Ojciec dziewczynki używając komunikatora córki nawiązał kontakt z mężczyzną. Udając nastolatkę uzgodnił spotkanie w określonym miejscu i godzinie, a następnie powiadomił policję.

Do zatrzymania doszło na jednej ze stacji paliw w Stargardzie. Zatrzymany mężczyzna to 47-letni mieszkaniec Stargardu. Trafił on do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli jego telefon i inne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. W czwartek  przedstawili mężczyźnie zarzuty. Wystąpili też do prokuratury z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Stargardzie przychylił się do tego wniosku i aresztował zatrzymanego na dwa miesiące. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Przy okazji policja przypomina, że korzystanie z sieci poza licznymi pożytkami, może nieść za sobą także wiele zagrożeń, zwłaszcza dla osób małoletnich.

- Coraz częściej dochodzi do prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci, gdzie istnieje prawdopodobieństwo wykorzystania seksualnego - ocenia st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz. - Policjanci zachęcają rodziców i opiekunów przede wszystkim do rozmów na temat istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji.

(k)

Fot. policja

Komentarze

o sami specjaliści
OD pedofile
2019-05-20 22:26:44
zawieźć na jasną górę.
Prawdziwy ksiądz powinien sam dobrowolnie poddać się kastracji, a jaja zawieźć na jasną górę dla matki boskiej.
2019-05-20 22:01:11
pastor - kastrator
I co , to nie był ksiądz - kodowska zgrajo ?
2019-05-20 21:05:58
obserwator
wykasować tych kodziarzy obrażających księży!!!!! dość tego prostactwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-05-20 19:35:34
@Łowca HGipokrytów
Gdyby był księdzem, to zostałby przeniesiony do innego miasta i żadna policja by się nim nie zainteresowała. Myślę jednak, że nazywając PiS partią promującą pedofilię w szkołach przesadziłeś. Nie każdy ksiądz jest pedofilem.
2019-05-20 17:20:39
Re: Łowca HGipokrytów
Nie wiadomo kim jest, ale raczej nie księdzem, bo oni mają bezpośredni dostęp do dzieci. Pedofilia wśród księży stanowi tak poważny problem nie ze względu na duży ich udział wśród pedofili, ale dlatego, że systemowo chronieni są oni przez swoją organizację, która w dodatku zastrasza i zobowiązuje do milczenia ofiary. A pedofilii nikt nie chce promować, lecz wiedzę, która dzieciom pozwoli się przed nią ochronić. Mnie nikt nie uczył i nie ostrzegał, musiało minąć wiele lat nim dotarło do mnie z kim w dzieciństwie miałem kontakt.
2019-05-20 17:03:44
Tyle
Pewnie jakiś ksiądz
2019-05-20 16:47:14
Łowca HGipokrytów
Gdyby wierzyć mediom i hipokrytom - prawdopodobieństwo, że ten niedoszły pedofil to ksiądz byłoby bliskie bądź równe 1. Ale media i hipokryci racji nie mają i zapewne będzie to zwykły obywatel Polski, niekoniecznie wykształcony, może nawet głosujący na partie promujące pedofilię w szkołach.
2019-05-20 16:02:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie