poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nie bądź pierwszy po tamtej stronie...

Nie bądź pierwszy po tamtej stronie...

Nie bądź pierwszy po tamtej stronie...
Data publikacji: 2018-08-24 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1277 347319

Kolejną kampanię profilaktyczną - „Nie bądź pierwszy po tamtej stronie. Kieruj się życiem!" - rozpoczyna szczecińska drogówka. Akcja będzie prowadzona od niedzieli (26 sierpnia) wspólnie ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dla Dzieci przy wsparciu Moto46 oraz PZMot.

Kampania rozpocznie się przy ul. Wendy na szczecińskiej Łasztowni. O godz. 12.15 wyruszy parada motocyklistów. Przejadą oni zgodnie z przepisami ruchu drogowego głównymi ulicami miasta - przez most Długi, Bramę Portową i pl. Kościuszki do Szarych Szeregów, a następnie al. Wojska Polskiego do siedziby Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie, gdzie odbędzie się festyn.

Do udziału w paradzie organizatorzy zapraszają wszystkich motocyklistów, którym zależy na bezpieczeństwie na drodze. Festyn dla wszystkich, już nie tylko dla motocyklistów, rozpocznie się około godz. 12.45 z. Będzie można nie tylko spróbować swoich sił na symulatorze jednośladu, ale i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Reszta atrakcji to niespodzianka.

Jak tłumaczą policjanci, celem kampanii jest promowanie prawidłowych zachowań na drodze. Często bowiem zdarza się, że młodzi ludzie dają ponieść się emocjom na drodze, a wystarczy chwila nieuwagi, zbyt mocno odkręcona manetka i można znaleźć się „po tamtej stronie”. Plakaty promujące kampanię pojawią się m.in. na telebimach w centrum miasta, szkołach nauki jazdy oraz przystankach autobusowych.

ToT

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Lub
Pospiech jest wskazany: "li tylko i wylacznie przy lapaniu pchel" ! A moze co niektorym motocyklistom "wydaje sie"... a jak juz miejsca zabraknie ??
2018-08-24 23:37:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie