sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Niedzielna debata Szczecińskiego Ruchu Miejskiego

Niedzielna debata Szczecińskiego Ruchu Miejskiego

Niedzielna debata Szczecińskiego Ruchu Miejskiego
Data publikacji: 2018-02-24 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-26 10:38
Wywietleń: 819 315704

Czy uchwalone przed laty zasady etyki radnego w stopniu wystarczającym określają standardy działalności publicznej szczecińskich samorządowców? Do wspólnego zastanowienia się nad tą kwestią i dyskusji, już w niedzielę, zaprasza Szczeciński Ruch Miejski - najmłodszy podmiot na lokalnej scenie politycznej i samorządowej.

Kodeks Radnego - debata Szczecińskiego Ruchu Miejskiego odbędzie się już w niedzielę (25 lutego), w Centrum Dialogu Przełomy (pl. Solidarności 1). Zostało zaplanowane na godz. 14-16.

- Chcemy podjąć dyskusję, czy zasady wymagają aktualizacji i doprecyzowania, zwłaszcza w kwestii korzyści jakie radni osiągają przy okazji pełnienia przez nich funkcji publicznych. Wśród zaproszonych gości są miejscy samorządowcyoraz przedstawiciele Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska - Dorota Markiewicz. Liczymy na obecność urzędników magistratu oraz mieszkańców Szczecina - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

* * *

Szczeciński Ruch Miejski jest inicjatywą oddolną, powstałą - jak twierdzą jego twórcy - w wyniku obywatelskiej niezgody na jakość lokalnej polityki. Jego członkowie od lat aktywnie uczestniczą w życiu publicznym Szczecina. Przedstawiają się jako "interdyscyplinarna grupa, złożona z doświadczonych aktywistów, wprawnych społeczników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców i specjalistów z różnych dziedzin (są to m.in. architekci i urbaniści, prawnicy, socjolodzy, znawcy kultury i artyści), ale przede wszystkim jesteśmy zespołem mieszkańców i osiedlowców, lokalnych patriotów oraz entuzjastów Szczecina". W tym gronie są m.in. dr Helena Freino - urbanistka, Anna Bielecka - współzałożycielka Klubu Kniejołaza, Marcin Szneider - z Rady Osiedla Warszewo, przewodniczący jej komisji zagospodarowania przestrzennego i gospodarki komunalnej. Celem SRM - jak twierdzą jego przedstawiciele - jest działanie na rzecz dobra miasta oraz mieszkańców, a też - po najbliższych wyborach samorządowych - wzięcie odpowiedzialności za Szczecin. ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

gonićzjebów
ten Ruch Miejski to pedalarze którym przeszkadza to że szczecinianie jeżdżą samochodami ?
2018-02-24 21:40:21
Eleektorat
A tej mądrej z Gumieniec nie będzie?
2018-02-24 18:30:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Metropolia Szczecin
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy