wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nitras: Gróbarczyk kłamie i oszukuje

Nitras: Gróbarczyk kłamie i oszukuje

Nitras: Gróbarczyk kłamie i oszukuje
Data publikacji: 2019-10-09 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10 19:23
Wywietleń: 1175 420191

Wniosek do sądu w trybie wyborczym przeciwko ministrowi Markowi Gróbarczykowi skierował w środę poseł Sławomir Nitras. - Za te kłamstwa, które opowiadał w towarzystwie jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczył polityk w środę na konferencji prasowej.

Chodzi o słowa ministra ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, w których obwinia Sławomira Nitrasa oraz Platformę Obywatelską o upadek Stoczni Szczecińskiej.

- To kłamstwo. Stocznia upadła w 2002 roku, a następnie rządy SLD i PiS-u utrzymywały ją tylko na państwowej kroplówce, gdy była ona nierentowna. My po prostu przecięliśmy ten żenujący spektakl i daliśmy szansę prywatnym przedsiębiorcom - tłumaczył Sławomir Nitras. - Spotkamy się w sądzie i udowodnimy, kto odpowiada za tę tragedię.

W stronę "jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości" (Krzysztof Zaremba - red.) poseł Nitras skierował cytat z Tuwima: "Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa...".

- Ponieważ ten człowiek nie ma żadnej zdolności honorowej, to jego do sądu nie podam. On całą kampanię obrażał nas wszystkich. Ten cytat to z naszej strony ostatni akord w tym szczekaniu tego człowieka. Tyle mam mu do powiedzenia - argumentował Nitras.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie pozostali dłużni. Ich konferencja odbyła się pod hasłem "Wszystkie klęski Marka Gróbarczyka". Jako najważniejszą, podali "klęskę promową".

- Projekt o nazwie "Batory" miał być wielką chlubą ministra Gróbarczyka. Miał uratować przemysł stoczniowy. Były to tylko huczne i puste zapowiedzi. To co mówił pan Gróbarczyk wielokrotnie okazało się nieprawdą - twierdził Arkadiusz Marchewka. - Jest tyle powodów, żeby nie ufać ministrowi Gróbarczykowi, że klęska to synonim jego działalności.

Natomiast poseł Norbert Obrycki chciał odpowiedzi na pytania: "ile podmiotów branży morskiej skorzystało z szumnie zapowiadanej branży stoczniowej oraz kiedy Prawo i Sprawiedliwość przestanie kłamać i zacznie odpowiadać Platformie Obywatelskiej?"

- Pan minister chwali się, że nasze porty zwiększyły obroty. Byłaby to dobra wiadomość, gdyby nie fakt, że wyniki te węglem są pompowane. I to węglem z Rosji. Tylko w 2018 roku sprowadzono 20 milionów ton. W czyim interesie jest to, aby porty pompowały swój wynik na przeładunku węgla, a nie kontenerowców, jak jest to w Gdańsku?

Pozostałe dwie porażki według PO to "klęska" z pogłębieniem toru wodnego i kolej nadodrzańska.

Posiedzenie sądu w sprawie pozwu Sławomira Nitrasa odbędzie się prawdopodobnie w czwartek (10 bm.).

Karolina Nawrocka

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Według polityków PO jest "tyle powodów, żeby nie ufać ministrowi Gróbarczykowi, że klęska to synonim jego działalności".

Komentarze

Śr.Szcz
Nie mogę bo słuchać i patrzeć na niego ! Zamknęli stocznię na amen ! Stocznia Szczecińska nie miała długów ja Gdyńska czy Gdańska ale pozwolili ją zamknąć za wcześniejszą pomoc państwa przypomnijmy że gdy zamykali stocznię na polecenie urzędnika UE to szalał kryzys wszystkie państwa ratował swoje firmy pomocą finansową lub ulgami Francja sfinansowała trzy firmy produkujące samochody w stoczniach złożono zamówienia dla marynarki wojennej itp a w Polsce likwidacja ! Myślę że Tusk z ekipą byli namiestnikami Merkel w Polsce którzy mieli zminimalizować gospodarķę do minimum i wychować społeczeństwo konsumpcyjne niemieckich produktów i firmy tylko podwykonawcy niemieckich firm !Bob.! Spostrzeżenia byłego stoczniowca St.Szczecińskiej.
2019-10-10 19:13:37
Nitras i Gróbarczyk
Panie Sławku tak pan atakuje ministra a jak to było z tymi młodymi ludźmi których pan posadził przed komputerami i kazał szukać co podała rzepa?To wierzyć temu co w gazetach pisali za czasów demokracji i troski o konstytucję czy nie wierzyć?
2019-10-10 18:05:42
Nitras - Wy... ni PO tej trasie ???
A za co Ciebie z Polczyna Zdroju "wywalili, usuneli" chyba ze Sam uciekles...???
2019-10-09 22:25:23
chester
Nitras - jeden z zasłużonych żołnierzy Neumana. Niekompetentny, agresywny, arogancki ale wierny i oddany.
2019-10-09 21:46:24
hmm
Nitras wracaj na wieś! Szczecin się ciebie wstydzi.
2019-10-09 20:48:00
do @ babcia
- poj..y bełkot, cyt. "Grabarczyk Gowin się taśmą tak jak do tej pory klawisz statki w Szczecinie"....Babcia się nachlała czy już "zabrali dowód osobisty"?
2019-10-09 19:38:48
do Sławka eN
cyt. "...a nie kontenerowców, jak jest to w Gdańsku?" przecież to POJ..y (słowa S.N) chcą mieś plażeą w ... zamiast terminalu!
2019-10-09 19:35:43
Komentując poniższe wyjaśnię...
Jak do tego doszło? Kaczyński przez kilkanaście lat (od 2005 roku) konsekwentnie prowadził kampanię nienawiści do politycznych konkurentów. Efekt? - Wyborcy PiS są na wojnie. Brak reakcji na nieetyczne postępowanie prezesa i jego przydupasów, świadczy, że wyborcy PiS wszystkich posiadających inne poglądy, traktują jak wrogów. Wojna zmienia aksjologię. Prowadzący wojnę wybaczają swoim żołnierzom czyny naganne. Kradzieże nazywają konfiskatami, albo zdobywaniem łupów i nowych przestrzeni. Mordercy okaleczający wrogów zostają bohaterami wojennymi. Podczas bitwy nie zmienia się dowódców. - Dlatego każdą zbrodnię wybaczą Ziobrze, Kamińskiemu, Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Atmosferę wojenną podgrzewa polski episkopat błogosławiący oddziały hejterów wyruszające do walki z imigrantami i LGBT. Polscy biskupi szczują. Naśladują postępowanie biskupów hiszpańskich przed wybuchem wojny domowej w 1936 roku. Historia niczego ich nie nauczyła.. Adam Jezierski
2019-10-09 19:31:06
kibic
za to Nitras to człowiek prawy i sprawiedliwy :)))
2019-10-09 19:09:56
napierskiego
pan NITRAS to facet krzykliwy i często widzę ze mu to pasuje, ale klasa obserwacyjno-inteligencka na każdym potwórzu cy garazowisku chichocze, u mnie na słonecznym konkretnie na ul rydla jeden z sympatyków pana NITRASA powiesil zdjęcie nitrasa i napis na tarasie balkonowym i powiem ze nawet mi sie to podoba bo go chrzci tylko nie wiem za co prosze o opis jeszcze mozna do 13.......
2019-10-09 18:36:40
Ji
Nitras to wstyd. Podobnie arlukowicz. Wstyd dla uczciwych ludzi. Głosuje na PIS.
2019-10-09 18:31:22
Rosyjski węgiel
Rosja to ZŁO ! A może ich węgiel daje ciepło ludziom ? To co PO dacie w zamian ? Ulotki i wyborczą na opał?
2019-10-09 18:28:48
babcia
Grabarczyk Gowin się taśmą tak jak do tej pory klawisz statki w Szczecinie
2019-10-09 18:17:49
guciu
Miś z pentelką słoń Trąbalski !
2019-10-09 17:55:35
Antoni
Sporo ludzi jest podobnych do Pana Sławka Neumanna ale jego imiennik że Szczecina, to Giewont cynizmu! Głosować na Nitrasa mogą chyba tylko radykałowie i rodzina.
2019-10-09 17:13:47
zastanów sie nad tym
Pamiętaj, jeśli w niedzielę pomożesz PO wygrać wybory, już niedługo wróci mafia paliwowa, mafia vatowska, mafia kamieniczników, sprzedaż za bezcen pozostałych spółek skarbu państwa, podwyżki podatków, podwyżki cen paliw, energii, gazu, podwyższenie wieku emerytalnego, bezrobocie, sprowadzanie islamskich imigrantów, likwidacja posterunków policji, linii autobusowych, CBA, IPN, NBP bo chcą się pozbyć złotówki, w sądownictwie dalej będzie nadzwyczajna kasta - jednym słowem PO nam oferuje likwidację polskiego państwa!
2019-10-09 17:10:21
Paragraf
Kto słucha Sławomira Nitrasa sam sobie szkodzi - to tak w skrócie. P.S. Szperacz sejmowy...
2019-10-09 16:43:48
Waldi
Ciekawe dlaczego PIS nie ratowało stoczni w 2006 roku kiedy się zaczeły kłopoty?????Tylko dalej pompowano kasę.A teraz Pis rozdziera szaty jako sprawiedliwy.Banda hipokrytów.
2019-10-09 16:24:50
Kruk77Szczecin
Panowie Marchew i Nitras nie zabierajcie głosu w temacie Stoczni. Trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, żeby wypowiadać się na tematy techniczne i dotyczące kwestii technologicznych. Uruchomienie zniszczonych stoczniowych ciągów produkcyjnych w 4 lata to będzie sukces. A wy, jak dzieci w piaskownicy. Dać wam władze to wybudujcie statki z piasku i to też wątpliwe.
2019-10-09 16:22:43
jjj
Panie Nitras - kto kłamał przez 8 lat (2007-2015) to my wiemy. Choć nic się nie zmieniło u was, w temacie kłamstw, również przez ostatnie 4 lata. Która opcja polityczna jest wiarygodna widać po tym, nie jak obiecują, tylko jak realizują. Platforma do tej opcji nie należy.Jest inna opcja polityczna, która potrafi rządzić i dzielić się wypracowanym zyskiem ze społeczeństwem i jednocześnie trzymać finanse w ryzach.
2019-10-09 16:16:38
ITD
nitras,misilo,arlukowicz/uzdrowiciel sluzby zdrowia/to hanba dla pomorza zachodniego.plac adamowicza to hanba totalnych i pana krzystka.
2019-10-09 16:05:43
Barkarz
Panie Nitras stopien wodny Malczyce budowano ponad 30-lat PIS ten stopien skoniczyl i oddal i buduje drugi w LUBIAZU to jest prawda anie glupoty Pan opowiada zesicie zniszczyli Zegluge na ODRZE
2019-10-09 15:41:38
Korekta
KŁAMSTWO: Nitras - "daliśmy szansę prywatnym przedsiębiorcom w stoczni". PRAWDA: Kolesie i rodziny lewaków z PO nachapali się na majątku stoczni.
2019-10-09 15:37:51
Jasiek
jeden z najlepszych ministrow Panie Nitras jeden byl taki co mowil ze barki ktore plywaja po ODRZE strasza ryby a jest to najtaniszy transport
2019-10-09 15:35:45
romeczek
Nitras ,szperaczu stul pysk!
2019-10-09 15:20:00