poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nitras upomina się o gimnazjalistów

Nitras upomina się o gimnazjalistów

Nitras upomina się o gimnazjalistów
Data publikacji: 2018-08-07 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 4613 342122

Także gimnazjaliści powinni mieć w Szczecinie darmową komunikację miejską - uważa poseł Sławomir Nitras, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta naszego miasta. I wraz z młodymi działaczami swojej partii rozpoczął zbiórkę podpisów pod stosowną uchwałą. 

– Już we wrześniu na okolicznych przystankach będą wysiadać uczniowie szkół – mówił Nitras na konferencji zorganizowanej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1. – Rada Miasta Szczecina ze wsparciem polityków Platformy Obywatelskiej, ale z inicjatywy polityków innej partii, przyjęła uchwałę, wedle której od 1 września tego roku uczniowie szkół podstawowych będą się cieszyć w Szczecinie darmową komunikacją miejską. To dobry pomysł. Trzeba pamiętać, że darmowa komunikacja to także mniej samochodów w centrum. Często rodzice rezygnują z dowożenia dzieci do szkół.

Wedle polityka błędem jest, że w tej uchwale zapomniano o gimnazjalistach. Został jeszcze jeden, ostatni rocznik gimnazjalistów – ok. 3 tysiące uczniów.

– Paradoks tej sytuacji polega na tym, że są uczniami podstawówek, chociaż są gimnazjalistami, i ich ta uchwała nie objęła – dodał Nitras. – Radni PO i ja osobiście zwracaliśmy się z apelem do innych radnych i do pana prezydenta, aby naprawić ten ewidentny błąd jeszcze przed końcem wakacji, i nie spotkałem się z odzewem. Postanowiliśmy pomóc radnym i prezydentowi. Inaugurujemy zbieranie podpisów pod projektem uchwały, która ma zrównać gimnazjalistów z uczniami podstawówek.

Wedle szacunków Nitrasa zwolnienie z opłat gimnazjalistów kosztowałoby 600 tysięcy złotych.

PO chce zebrać co najmniej 2 tysiące podpisów na tyle szybko, żeby jeszcze przed wakacjami można było zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której – jak chciałby Nitras – uchwalonoby nowe przepisy. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Sławomir Nitras z młodymi działaczami PO zbierał podpisy na al. Piastów.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Szczec
Dobry projekt
2018-08-13 21:18:10
xxx
Sławek wracaj do Polczyna
2018-08-08 14:25:27
...
Ten gostek na zdjęciu z lewej to jakaś masakra. Typowa gimbaza.
2018-08-08 12:50:31
PO slowie i w czynie...
Maja na Koszt Podatnikow... Nie tylko darmowa Komunikacje i PO-ciagi... ale i Duzo, Duzo Wiecej...!!! A "straszac" i palcem ... to nawet na Autostradzie daleko sie nie PO-jedzie ?
2018-08-08 11:42:34
:)
Posłowie zdaje sie maja za darmo komunikacje miejska,pociagi czas o zmienic
2018-08-08 09:58:48
;-)
A gdzie komentarze oburzenia od tzw."liberałów" od "krula" z muszką ? oni tak przecież nienawidza socjalu,co ciekawe Pan Sławomir kiedys był w upr ;-)
2018-08-08 09:06:34
tuy
nitras chocbys sie przebrał w biskupa i załozył aureola i tak w nic ci nie uwierze,zobacz na twarze tych młodych ludzi za tobą-oni sie wstydzą ze stoją tam i firmuja swoja twarzą ten cyrk.....wez sie chłopie do normalnej roboty
2018-08-08 08:42:45
Ala
Panie Nitras nie ma już od roku gimnazjów. Są szkoły podstawowe 8 letnie i teraz jest ostatni rocznik, który idzie programem dawnego gimnazjum ale uczy się w szkole podstawowej, ponieważ nie ma takiej szkoły jak gimnazjum. Wystarczy, żeby taki mody człowiek wyrobił sobie nową legitymację szkolną i na niej będzie już miał pieczęć szkoły podstawowej ponieważ gimnazjów już nie ma więc i pieczęci też nie. Postawienie bowiem na nowej legitymacji szkolnej uczniowi szkoły podstawowej - idącemu tylko programem gimnazjum - byłoby niezgodne z prawem, ponieważ oficjalnie gimnazja zostały zlikwidowane i nie mają siedziby ani żadnych władz, czyli m.in. dyrektora itp. Są to zwykłe podstawówki. I nie trzeba zmieniać żadnych uchwał tylko wyrobić dzieciakom nowe, zgodne ze stanem rzeczywistym legitymacje szkolne, ponieważ te, na których widnieje jeszcze pieczęć gimnazjum są niezgodne z prawdą. To nie są uczniowie gimnazjum. Proste.
2018-08-08 08:09:11
TKM
Nitras jest słaby ale chociaż nie boi sie mieszkańców tak jak Krzystek
2018-08-08 07:16:47
:)
Otoczenie gimbusami nic nie pomoże.
2018-08-08 06:33:41
Juras
Rzygać już się chce od tej samorządowej kampanii. Gadają co tylko im PR-owcy wymyślą, zero ograniczeń. Wszyscy wiedzą,że z wielu powodów na tym gadaniu się skończy, więc co sobie żałować. Nitras nie ma nawet cienia nadziei, że wygra, ale robi sobie lokalne zaplecze pod kampanię do Europarlamentu.
2018-08-07 23:34:30
Komentarz... :-) ma duzo racji
Lub inne rozwiazanie...! No to Rodzice czy Opiekunowie tych Gimnazjalistow, niech przez Okres... nim ukoncza Gimnazjum - palca o Koszta przejazdow troche Wyzsze Podatki !!
2018-08-07 23:07:50
propo
może też darmowe dla pracujących ponad 10km od domu.
2018-08-07 22:00:56
nick
Bożeeee!! Jak go widzę to się wstydzę.Powinien występować razem ze Sławomirem w Zakopanem i nic pozatym.
2018-08-07 20:27:51
Dario
Nitras oprócz darmowej komunikacji, niech jeszcze mają darmowe ścieżki, Ty wiesz jakie, mordo Ty moja!
2018-08-07 20:12:52
Sławomir
Oglądając te wszystkie wybryki Sławomira, już nie tylko ręce opadają, ale spodnie na szelkach lądują na kostkach. Złośliwi mówią iż Sławomir otrzymuje dolę od pisowatych, aby robił to co robi.
2018-08-07 19:24:04
Viola
Nitras chce skończyć gimnazjum?
2018-08-07 19:23:10
big
Przytulmy Nitraska on taki bidny bez tej śmieciarki.
2018-08-07 19:20:54
Zako
Wykluczenie gimnazjalistów jest oczywiste. Nie dość, że najbardziej obrywają przez rewolucję uwsteczniającą edukacji, to jeszcze miasto ich traktuje jak gorszy sort.
2018-08-07 18:32:47
hehe
PIS powinien codziennie dziękować Bogu za taką głupią opozycję!
2018-08-07 17:09:55
mario
Pewnie Nitras nie wie, że za moment nie będzie gimnazjalistów. To faktycznie wielki intelekt z tego Nitrasa...
2018-08-07 16:16:27
;-)
I co jeszcze darmowe taxi? dlaczego podatnicy maja utrzymywac czyjes dzieci, chciales dzieci to utrzymuj nie wazne czy masz 1,2 czy 5 ,macie 500 ,macie 300 to sobie taksowki zamawiajcie, koniec sponsoringu podatnikow ,a pan nitras takimi pomyslami tylko traci glosy,
2018-08-07 15:26:47
anty
no ten to juz pajacuje na calego chlopie wsiadaj na smieciarke bedzie pozytek z ciebie a nie cale zycie za publiczna kase zyc
2018-08-07 15:16:54
Piotr
Ile trzeba mieć w sobie żółci żeby marnować czas na pisanie tych obraźliwych komentarzy. Okropne.
2018-08-07 15:16:33
Terax
Panie Nitras, idź Pan robić kampanię wyborczą gdzie indziej!
2018-08-07 15:15:01
Placowy
Co ten Pajac Sejmowy jeszcze wymysli
2018-08-07 15:06:42
.
Nitras ty się możesz uPOmonać o papier toaletowy.
2018-08-07 15:01:30