środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nitras walczy o drogę. Przez błąd urzędnika

Nitras walczy o drogę. Przez błąd urzędnika

Nitras walczy o drogę. Przez błąd urzędnika
Data publikacji: 2018-10-11 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 2273 355724

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina próbuje pomóc mieszkańcom ulicy Mochnackiego na Pogodnie. Od lat walczą o dostęp do jedynej drogi dojazdowej do trzech posesji, która przez błąd urzędnika w przeszłości została sprzedana jednemu z sąsiadów.

- W przedwojennej dokumentacji droga dojazdowa została zapisana jako droga rolna, przez co była możliwość wykupienia działki przez jednego z sąsiadów za ponad 1500 zł. Od momentu, kiedy droga trafiła w prywatne ręce, mieszkańcy trzech posesji mają utrudnione dojście do domu, są zastraszani przez właściciela, a decyzją sądu są zmuszeni płacić ponad 3800 zł za możliwość dojścia do domu. Życie tych ludzi zostało zatrute przez błąd urzędnika - mówi poseł Sławomir Nitras, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina.


Jego zdaniem, mieszkańcy ulicą Mochnackiego próbują zainteresować urząd miasta od lat. Ale bezskutecznie.

- Sprawę można by łatwo rozwiązać, wystarczy dobra wola i odrobina empatii. Miasto w tego typu przypadkach powinno przejąć inicjatywę, doprowadzić do mediacji i rozwiązać problem poprzez wywłaszczenie, o co dzisiaj zaapelowaliśmy. Takie rozwiązanie może pogodzić wszystkie strony. Obiecuję, że jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie pomoc poszkodowanym rodzinom i wywłaszczenie tej drogi przez miasto - zapowiedział Nitras.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

najniższy robak
urzędnicy są ponad prawem - samowolki urzędnicze - a obywatel jest ciemiężony - niewolnictwo obywateli - - w normalnym kraju urzędnik by poniósł konsekwencje a miasto samo by ten problem rozwiązało - - a u nas jest paranormalny kraj z: Jego Eminecją i Kwinesencją i Doskonałością i Ukochanym Przywódcą i Wielkim Budowniczym i Geniuszem Pomorza Zachodniego I Geniuszem Szczecina i Prześwietnością i Najmądrzejszym i Najpiękniejszym Czcigodnym Panem Wybitnym i Najsprawiedliwszym i Najinteligentnieszym i Najpracowitrzym i Najbardziej Oddanym Prezydentem Miasta Szczecina Panem Piotrem Krzystkiem
2018-10-12 14:29:32
trohan
Ty od pisania PO -jesteś trollem Platformy ? ...że "czubek" to wiemy :-)
2018-10-12 11:13:36
do A_Szczecin
takich problemów jest wiecej nie pytaj gdzie był wczesniej Nitras bo on nie był urzednikiem magistratu ani tym bardziej Prezydentem. Pytanie jest takie gdzie był Krzystek? i Gdzie był PiS przez ostatnie dwie kadencje (był w koalicji z Krzystkiem)? Miasto przegrywa jedną za drugą sprawy sądowe np. na osiedlu Skarbówek ale planu zagospodarownaia nie zmienia? Czas przewietrzyc urzad miejski i rade Miasta z radnych bezradnych.
2018-10-12 09:02:42
A_Szczecin
Znam sprawę tych Państwa i ich samych. Bardzo mili i sympatyczni ludzie. Dziwi mnie fakt, że coś takiego jest w ogóle możliwe. Zgodnie z przepisami każda posiadłość musi mieć drogę dojazdową. Dlaczego żaden urząd do tej pory nie mógł pomóc? To, że Pani Nitras nagle (wiadomo z jakiego powodu) "rzucił się" na sprawę i ją nagłośnił dla własnych korzyści, mam nadzieję, pomoże w rozwiązaniu problemu. Ci Państwo walczą z tym problemem od lat - gdzie był wcześniej Pan Nitras???
2018-10-12 08:18:36
A moze PO-patrzmy odwrotnie...
A czego to jeszcze Nitras w tej swojej "Krzykliwej" kampani Nie PO-ruszyl... dla Swojej spadochroniarzowej z Polczyna..."kariery" ?? A wiec: im "Wiecej Krzyczy"... tym mniejsze szanse ma !! I ten PO-wyzszy Plebiscyt... jest rowniez jednym "Wielkim Bajerem" by se Ktos... PO-litycznie zarobil s-PO-re Pieniedze !!
2018-10-11 23:58:32
co?
Działka rolna w centrum dzielnicy mieszkalnej? Ewidentny szwindel. Warto państwo dziennikarze sprawdzić kto tę działkę "urolnił", kto zezwolił na sprzedaż i kto kupił. To może wyjaśnić całą sprawę.
2018-10-11 20:46:47
nh
jeśli ta działka została sprzedana 'przez błąd urzędnika" to czy nie warto tegoż urzędnika ścignąć imiennie?
2018-10-11 20:09:07
Żeby miał co zamiatać ??
.
2018-10-11 19:09:50
kangur
Wy Kitras z miasta ście a doopa ście.
2018-10-11 18:21:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie