sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowa jakość na Bałtyku

Nowa jakość na Bałtyku [GALERIA]

Nowa jakość na Bałtyku
Data publikacji: 2018-09-24 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 1633 352771

– Prom „Nova Star”, pływający od września na linii Gdańsk – Nynäshamn pod marką Polferries, to nowa jakość podróży między Polską a Szwecją – zapewnia Polska Żegluga Bałtycka, armator z Kołobrzegu, czarterujący tę jednostkę. Dla Trójmiasta oznacza także większą liczbę turystów ze Skandynawii.

Jak już pisaliśmy, „Nova Star” została wprowadzona na linię Gdańsk – Nynäshamn 14 września, jako druga jednostka armatora. Obecnie pływa na tzw. wahadło z promem „Wawel”.

– Jednostka wprowadza zdecydowanie nową jakość świadczenia usług między Polską a Szwecją, sprosta oczekiwaniom klientów zarówno w Polsce, jak i w Szwecji – powiedział Piotr Redmerski, prezes PŻB (Polferries), podczas konferencji prasowej, która się odbyła w poniedziałek (24 września) w Gdańsku na pokładzie promu „Nova Star”.

Podczas postojów przy terminalu promowym Westerplatte statek będzie mógł służyć jako hotel. W związku z jego wprowadzeniem na linię, PŻB przygotowała ofertę dla klientów ze Szwecji: będą mogli spędzić na promie „Nova Star” trzy noce, w tym jedną w Gdańsku. Pasażerowie z Polski taką ofertę z pobytem w Nynäshamn k. Sztokholmu posiadają od dawna – na promie „Wawel”.

– Nowością dla pasażerów wypływających z Gdańska jest oferta, w ramach której cztery osoby z dwoma noclegami na promie i śniadaniami będą mogły się wybrać do Nynäshamn za łączną kwotę 
299 zł – dodała Arletta Kramska, kierownik działu marketingu i reklamy w PŻB. – Oferta będzie obowiązywała od 1 października do 6 grudnia 2018 roku.

Przedstawiciele PŻB podkreślają, że podróżujący „Novą Star” mają podczas rejsów zapewnione komfortowe warunki. Prom posiada znacznie więcej miejsc kabinowych oraz zdecydowanie lepiej przygotowaną przestrzeń pasażerską. 

Amatorzy dobrego jedzenia mają do wyboru restaurację a'la carte z daniami charakterystycznymi dla kuchni regionu Morza Bałtyckiego lub restaurację samoobsługową Nova Star Buffet. Spragnieni przekąsek lub trunków mogą natomiast odwiedzić: Piano Bar z widokiem na morze, Seaglass Cafe, a także Piper's Pub. Pasażerowie mają do dyspozycji kasyno, dyskotekę oraz sklep z szerokim asortymentem m.in. perfum czy odzieży renomowanych marek. Na promie znajdują się również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów. „Nova Star” posiada ponadto salę konferencyjną (to oferta dla rejsów firmowych). 

Przed wejściem na linię statek przeszedł w Gdańskiej Stoczni Remontowej prace modernizacyjne. Został dostosowany do obowiązujących na Bałtyku konwencji morskich. Początkowo planowano, że wejście do eksploatacji nastąpi jeszcze przed wakacjami, ale termin kilka razy przesuwano.

„Nova Star” została wybudowana w 2011 roku w stoczni ST Marine w Singapurze. Ostatnio pływała na trasie z Maroka do Hiszpanii. (ek)

Fot. PŻB

Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku Nowa jakość na Bałtyku

Komentarze

Czyli ...
4 osoby z Gdanska do Ny-hamn w 1-na strone za 299 zl - a za ile... spowrotem ?
2018-09-24 22:43:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie