niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Nowe serce” Szczecina z alkoholem?

„Nowe serce” Szczecina z alkoholem? [GALERIA]

„Nowe serce” Szczecina z alkoholem?
Data publikacji: 2018-04-24 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-24 19:51
Wywietleń: 1960 324390

Podczas dzisiejszej (24 kwietnia) sesji radni Szczecina zdecydują o projekcie uchwały dotyczącej wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na bulwarze Gdyńskim - od mostu Długiego do Trasy Zamkowej, włącznie z terenem pod Trasą, oraz na nabrzeżu Starówka. To propozycja prezydenckiego klubu radnych Bezpartyjni.

Jak argumentują wnioskodawcy, „projekt uchwały wychodzi naprzeciw zgłaszanym od wielu lat postulatom o pozwolenie spożywania alkoholu w popularnych i lubianych miejscach spotkań mieszkańców naszego miasta. Wyremontowany w ostatnich latach Bulwar Gdyński oraz Nabrzeże Starówka stały się jednym za najpopularniejszych miejsc spotkań i nowym sercem miasta”.

W ub. tygodniu o tej propozycji dopuszczenia możliwości picia alkoholu „pod chmurką” na bulwarze od strony Łasztowni dyskutowali radni dwóch komisji ds. zdrowia i pomocy społecznej oraz ds. bezpieczeństwa publicznego i samorządności. Racje o konieczności liberalizacji prawa i zaufania mieszkańcom w tej kwestii starły się z argumentami o priorytecie zapewnienia im bezpieczeństwa, a także porządku na bulwarach. W efekcie obie komisje zaopiniowały projekt uchwały negatywnie.

Jak zakaz spożywania alkoholu jest dziś nad Odrą przestrzegany i z jakim skutkiem (pod okiem monitoringu wizyjnego), można się przekonać od wieczora do rana w każdy cieplejszy weekend. Czy dojdzie do zmiany lokalnego prawa, zdecyduje dzisiejsze głosowanie.

(gan)

Na zdjęciu: Nadodrzański bulwar Gdyński o świcie

Fot. Mirosław WINCONEK

„Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem? „Nowe serce” Szczecina z alkoholem?

Komentarze

wq
Kolejne fajne miejsce zajęte przez lumpów, którzy bez naje***ia się nie mogą spędzić wieczoru. Slamsy Mombasy.
2018-04-25 09:24:45
Czerwona Latarnia
Tu powinno sie zrobic sex dzielnice z panienkami i platnym sexem - gdyby byl buduar wielkosci biurowca Lastrada Office - Tall Ship mogly by trawc 12 miesiecy a dziewczyny by zarabialy duzo pieniedzy za mala ilosc pracy - zwrocily by sie miejskie inwestycje w te tereny i nie trzeba by bylo meczyc sie z klientami na wynajem powierzchni biurowej - plan genialny i dochodowy
2018-04-24 19:33:43
Mariusz
miejsce dewastowane sukcesywnie, jak inne czesci miasta, syf i smrod. nowe lawki i traturay wygladaja jakby stado swin tamtedy chodzilo. i jeszcze sie zastanawiaja radni? ja nie chodze juz tam z rodzina bo nie mam ochoty sluchac przeklenstw wgietych nastolatkow! wiec po co rewitalizacja tego miejsca byla? dla szerokiego grona mieszkancow czy dla 100 pijaczkow bez kultory?
2018-04-24 16:00:57
ocet
W chwili obecnej jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a bulwary również do takich należą. W takim wypadku należy zadać jedno, krótkie pytanie: GDZIE JEST POLICJA!? Wystarczy, że wybrali by się tam 2 razy w miesiącu w następujące wieczory: pt-nd i mieliby wyrobiony plan mandatowy na najbliższe pół roku. Cytując klasyka " wolność jednych, nie może być kosztem drugich".
2018-04-24 13:57:40
JA
naiwni jesteście myśląc że świat uporządkuje się zakazami. Przyroda nie znosi próżni. Jak ktoś ma się napić to i tak się napije. Tylko pójdzie w bardziej ustronne miejsce i tam też porzuci swoje butelki których nikt nigdy nie znajdzie. Młodość ma swoje prawa i dajmy się im wyszaleć w jednym miejscu zamiast kazać im się rozejść do 15 różnych miejsc. Serio nie pamiętacie jak byliście młodzi? A może tego właśnie zazdrościcie? Że ktoś inny siedzi i pije a Wy już nie możecie, bo obowiązki, bo dziecko, itp...
2018-04-24 13:30:37
Qwerty
Zaraz zaraz... Przeciez te zdjęcia zrobione są w czasie, gdy obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Więc o co ten szum? Z zakazem czy bez, nic tam sie nie zmieni. Może bardziej należałoby pomyśleć o częstszym sprzątaniu tych miejsc? Przecież na zdjeciach wyraźnie widać, że kosze są przepełnione i nie ma gdzie tych śmieci wyrzucić.
2018-04-24 13:11:28
DO ROBOTY POLICAJE
POLICJA JEST ZA BO BOJĄ SIĘ TAM WYSYŁAĆ PATROLE BO WIECZORAMI JEST TAM ZBIERANINA PATOLOGII Z CAŁEGO MIASTA, MUSIELIBY WYSŁAĆ KILKA RADIOWOZÓW ZA KAŻDYM RAZEM. TAK WŁAŚNIE CHCĄ ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM, ZEZWOLENIEM NA PICIE, WTEDY TYLKO MOŻE POJADĄ JAK KOGOŚ POBIJĄ ALBO ZABIJĄ!
2018-04-24 12:58:12
oby nie!
codziennie pełno śmieci, kosze na śmieci i ławki brudne i już uszkodzone bo służą jako otwieracze butelek, jak zezwolą patologia będzie jeszcze większa i co za tym idzie również większe dewastacji i kilka razy więcej śmieci
2018-04-24 12:52:57
Alicja
Wystarczy jeden patrol na stałe i po sprawie. Tak, wiem, że jak wolno pić to po co patrol. Patrol będzie tam chodził ale tylko wtedy jak będzie zakaz picia. Wtedy będą kasować i będą wiedzieli po co chodzą. Ot Polska rzeczywistość. Prewencja u nas nie działa tylko karanie. Z tego co widzę na zdjęciach to butelki są koło śmietników. A gdzie mają je stawiać jak dekoracje w postaci śmietników są postawione a nie śmietniki. Poza tym przejdźcie się nad ranem po Amsterdamie. Tam to dopiero jest jeden wielki śmietnik. Ale koło 8 rano już jest czyściutko ponieważ służby porządkowe prężnie tam działają, gdyż od tego właśnie są, w przeciwieństwie do naszych. Nasi co najwyżej narzekają, że mają pracę. To nie picie piwa jest problemem tylko brak jakiegokolwiek patrolu, którego widok wyeliminowałby patusów, których jest o wiele mniej niż zwykłej porządnej młodzieży, która w gronie znajomych, na świeżym powietrzu ma ochotę i na piwko w miłym towarzystwie.
2018-04-24 12:25:34
Stop Patologii...
Mam nadzieję że picie będzie tam zakazane. Zdjęcia mówią wszystko, a przyzwolenie na picie sprawi że pijącym puszczą wszelkie hamulce. I wizytówki miasta zrobi się tam jedną wielką melina pod chmurką.
2018-04-24 12:09:53
wiesław paleta
nie dość że pełno pustych butelek po alkoholu - czyli zero reakcji odpowiednich służb kawałek dalej wieczorne wyścigi po bulwarach, pewnie niektórzy po piwku - też oczywiście żadnej reakcji policji czy straży miejskiej
2018-04-24 11:45:31
cooo
miejsce do którego ciężko dojechać policji i straży miejskiej, chyba mają to pijaństwo gdzieś, tak to by nie stało tyle pustych butelek! gdzie są służby?! no gdzie!? tam powinny być stałe patrole piesze i policji i straży miejskiej!!!!!!!!!!!!!!! do roboty a nie w radiowozach siedzą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-04-24 11:42:12
do j23
są kontenery, ale jak się jest pijanym to ciężko do nich podejść kawałek i wyrzucić ! wygodniej jest zostawić w miejscu gdzie się piło...
2018-04-24 11:40:00
janusz
a w wodzie pewnie kilka trupów i kilkanaście ton odpadów
2018-04-24 11:38:15
olek
Jak duzo tych śmieci jest w Odrze , kto to wie ???
2018-04-24 11:33:38
alkoholicy
zawsze beda alkoholikami... przeciez sa tam ogrodki piwne - jesli ktos sie chce kulturalnie wypic piwko na swiezym powietrzu to zaplaci te 2-3 razy drozej i to jedno piwo wypije... alkohol powinien byc ZAKAZANY we wszystkich miejsach publicznych i imprezach publicznych - dozwolony tylko w scisle wyznaczonych miejscach! a za picie alkoholu poza tymi miejscami powiniewn byc obowiazkowy areszt i wysokie kary pieniezne - najnizszy mandat 1 tys zl lub 30 dni aresztu i alkoholikow w miejsach publicznych juz nie bedzie!
2018-04-24 11:13:09
j23
A może po prostu zamiast tych małych śmietniczków postawić ze 2 kontenery na szkło- jak widać ludzie chcą zostawić porządek ale nie maja gdzie wyrzucić i stawiają butelki przy wypełnionych śmietnikach....
2018-04-24 11:12:46
%
Wspaniałe zdjęcia, które powinni otrzymać radni, zanim podniosą rękę na "tak".
2018-04-24 11:01:44
henryk
jeszcze tam obok niech alkoholowy 24h w pawilonie otworzą, wtedy to będzie patologia i menelstwo! już teraz normalny mieszkaniec omija to miejsce w godzinach wieczornych bo można w gębę dostać od pijanych małolatów i innych wiekiem. Oby ta głupia propozycja nie przeszła!
2018-04-24 11:00:47
Esteta
Hmm zdecydowanie brakuje tam jeszcze pozwolenia z zdefekowanie sie w miejscu piblicznym
2018-04-24 10:36:06
123
Po ostatnich wystepach paru d... ktorzy skakali do wody radni napewno zaglosuja przeciw ,bo widac spora czesc spoleczenstwa nie dorosla do wypicia piwa na bulwarze, zreszta nie ma co sie dziwic, te kuce glosowaly lub beda mogli glosowac niedlugo w wyborach a potem w sejmie ląduje brunatne towarzystwo i inne prorosyjskie ,antyunijne i antydemokratyczne wynalazki,kwestia czasu jest jak ktos sie tam utopi i wtedy radni beda musieli na wniosek policji glosowac za zakazem tam picia ,w najlepszym wypadku pozostawia tak jak jest .Wystarczy tam wynajac ochrone niech ona ich pilnuje kto bedzie przesadzal przyjedzie policja i do widzenia.
2018-04-24 10:12:31