niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowi czworonożni funkcjonariusze

Nowi czworonożni funkcjonariusze

Nowi czworonożni funkcjonariusze
Data publikacji: 2018-05-21 15:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 1989 328685

Psy mają umiejętności, które potrzebne są w pracy policyjnej. Znakomicie wyszukują zapachy: ludzkie, narkotyków a nawet materiałów wybuchowych. Dwa nowe pieski, które przeszły szkolenie i zdały „policyjny” egzamin, dołączyły do przewodników ze szczecińskiej Komendy Miejskiej.

Certyfikaty psów służbowych uzyskały dwa owczarki o imionach Aslan (następca Brutusa, który w lutym tego roku odszedł na zasłużoną emeryturę) i Sara. Te dwa pieski od stycznia br. rozpoczęły szkolenie przygotowujące do pracy patrolowo – tropiącej.

Szkolenie prowadzone było indywidualnie przez przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, asp. Grzegorza Matolicza – opiekuna półtora rocznego Aslana i st.sierż. Kamilę Struch – opiekunkę dwuletniej Sary.

Psy przez minione 5 miesięcy intensywnie trenowały. Ćwiczyły m.in.: posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obrona przewodnika czy zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy oraz tropienie śladów ludzkich. Każdy etap szkolenia zamykało cząstkowe zaliczenie, przeprowadzane raz w miesiącu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Kilka dni temu czworonogi przeszły pozytywnie egzamin, który ostatecznie zakwalifikował je do służby patrolowo – tropiącej.

Oba pieski to owczarki niemieckie zakupione z hodowli. Obecnie Komenda Miejsca Policji w Szczecinie ma 14 psów, większość z nich pracuje w patrolach. Pozostałe są wyspecjalizowane w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków czy zapachów zwłok.

Nowi czworonożni funkcjonariusze Nowi czworonożni funkcjonariusze

Komentarze

Powodzenia... w dalszej pracy !
I cala naprzod... gdzie zajec i pracy zapewne tym Owczarkom - nie zabraknie ?? UWAGA... tylko na i zagranicznych Spekulantow tego rodzaju Owczarkami, gdyz nie tak dawno w Dani "dzialal" Facet, ktory skupowal tego typu Owczarki od Niemcow za ok. 20 000 Koron a sprzedawal je pozniej dla Policji w innym kraju Skandynawskim za ok. 200 000 koron - gdzie pewna czesc z tych zakupionych Owczarkow wogole Nie nadawala sie - do tego "rodzaju pracy"... w Policji !!
2018-05-21 22:37:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie