czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowi najemcy z kluczami nad Płonią

Nowi najemcy z kluczami nad Płonią

Nowi najemcy z kluczami nad Płonią
Data publikacji: 2018-11-15 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1820 361659

Przybywa lokatorów mieszkań gminnych w budynkach nowego osiedla nad Płonią. Szansę na przeprowadzkę do takich lokali, których budowa przy ul. Koszarowej w Dąbiu współfinansowana jest z rządowego funduszu dopłat, mają ci najemcy komunalni ze Szczecina, którzy płacą w terminie czynsz, dbają o zajmowane dotąd lokale i cieszą się dobrą opinią sąsiadów. W trybie zamian mogą przenieść się do mieszkań o podwyższonym standardzie. Kolejni z nich w czwartek odebrali do nich klucze podczas oficjalnego oddania do użytku dwóch dwupiętrowych domów, będących finałem czwartego już etapu inwestycji, jaką realizuje tam od czterech lat TBS Prawobrzeże.

W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach powstały w sumie 24 mieszkania. Teren wokół nich został zagospodarowany, są nowe chodniki i zieleń, ławeczki i miejsca parkingowe. W ich sąsiedztwie na zaniedbanym wcześniej pasie ziemi na skraju parku i w niewielkiej odległości od rzeki wzniesionych i zasiedlonych zostało dotąd 5 niemal identycznych dwupiętrowych budynków w oparciu o projekt kompleksu zabudowy opracowany przez konsorcjum firm Biuro Projektowe„Arch” Pracownia Projektowa Archidea, Bernadeta Jastrzębska Arch+ Projektowanie, Nadzory Konsulting. Wykonawcą robót było szczecińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko. Koszt budowy wyniósł ponad 5,6 mln zł.

Inwestycję na rzecz miasta w systemie wsparcia z rządowego funduszu dopłat do tego typu przedsięwzięć, którego środkami dysponuje Bank Gospodarstwa Krajowego, realizuje miejska spółka TBS Prawobrzeże. Jak informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, tak jak w dotychczas zasiedlonych budynkach osiedla „Nad Płonią” także w obu kolejnych, które właśnie zostały oddane do użytku, wszystkie lokale o czynszu komunalnym przeznaczone są dla najemców z zasobów, którymi zarządzają ZBiLK, TBSP i STBS. Zainteresowani przeprowadzką mogą jeszcze składać wnioski o zamianę do ZBiLK.

Mieszkania wykończone są  „pod klucz”. Znajdują się w nich m. in.: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, w pokojach – wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne, stolarka okienna i drzwiowa. Do niektórych z mieszkań w parterze przynależą ogródki przydomowowe, a wszystkie mieszkania położone na piętrach są z balkonami. Łączna powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem to ok 1300 mkw., w tym: mieszkania 2-pokojowe w liczbie 18 szt. o powierzchni od 46,30 do 55,79 mkw. oraz sześć mieszkań 3-pokojowych o powierzchni od 64,79 do 65,48 mkw.

W planach są jeszcze dwa etapy rozbudowy osiedla nad Płonią. W sumie przy ul. Koszarowej ma powstać 10 budynków wielorodzinnych ze 120 mieszkaniami. Latem tego roku TBSP rozpisał przetarg na wykonawcę piątego etapu. W październiku br. został on rozstrzygnięty. Na wykonawcę robót wybrana została inna spółka ze Szczecina  - tym razem HD Construction z wynagrodzeniem skalkulowanym na 6 mln 550 tys. zł. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Osiedle nad Płonią w Dąbiu. Oddanie do użytku nowych mieszkań o czynszu komunalnym w budynkach przy ul. Koszarowej w Szczecinie. Jednymi z pierwszych, którzy odebrali w czwartek klucze do nowego lokum byli Małgorzata i Marcin Kwiatkowscy z dziećmi.

Fot. UM Szczecin

Nowi najemcy z kluczami nad Płonią Nowi najemcy z kluczami nad Płonią Nowi najemcy z kluczami nad Płonią Nowi najemcy z kluczami nad Płonią Nowi najemcy z kluczami nad Płonią

Komentarze

Chołota
Czapa zapewne jesteś jednym z tych nędzników który dostał mieszkanie za nic...Przyszło to to nie wiadomo skąd i się rządzi.WON z naszego osiedla!! Przez takich jak ty nasz piekny park przeobraził się w szereg bloków z nędznikami!!!BRUDASY!
2018-11-23 21:19:13
czapka
japa koniu
2018-11-16 09:30:39
Chołota
Chołociarze...następni nędznicy...zagracają tylko nasze osiedle...Po cholerę tyle budynków?Parkować już nie ma gdzie bo chołota zajmuje miejsca😡
2018-11-15 19:40:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie