czwartek, 20 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem

Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem [GALERIA]

Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem
Data publikacji: 2018-12-09 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:03
Wywietleń: 1788 365572

Dużo szkła, klinkier, dwie windy, dwa poziomy miejsc parkingowych w podziemiu, klimatyzowane wszystkie wnętrza – całość utrzymana w stylu modernizmu i nawiązująca do istniejącej zabudowy bezpośredniego sąsiedztwa – tak ma wyglądać Stettiner Business Center. Powstaje na parceli przy skarpie w narożniku (pierzei) pl. Kilińskiego u zbiegu z ul. Jerzego Janosika. Tuż obok kompleksu Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Inwestorem są Locus Security Tres i Meritum.

– To będzie prawdopodobnie najładniejszy z nowych budynków ostatnich dekad w mieście – ocenia Arkadiusz Zgorzelski, szef spółki Meritum, jednego z inwestorów. – Nowoczesny styl w tradycyjnym wydaniu idealnie wkomponowany w przestrzeń. O tym, że będzie nietuzinkowym przykładem zabudowy, świadczy choćby fakt, że znana na świecie firma Schüco, która ma swoją spółkę także w Polsce, a jest dostawcą oszklenia do naszego biurowca, postanowiła umieścić go w wydawanym przez siebie rokrocznie kalendarzu wśród 12 najlepszych realizacji projektów z wykorzystaniem jej materiałów.

Współautorami projektu zabudowy są architekt Maciej Gardiasz ze Szczecina, właściciel pracowni projektowej IN-OUT Architecture Maciej Gardiasz, wraz z inną szczecińską firmą JC Architekci Jarosława Czarneckiego. Ostateczna bryła i wygląd były długo uzgadniane z urzędnikami magistratu, głównie z miejskim konserwatorem zabytków, ze względu na wspomnianą cenną architektonicznie zachowaną zabudowę sąsiadującego WZDZ.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 grudnia 2018 r.

 Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem Nowy biurowiec w Szczecinie. Inspirowane modernizmem

Komentarze

Jas
@Krzysztof:Otwórz tam swoje biuro ;-),w biurowcach nie ma dużych plakatów że coś jest do wynajęcia,większość biurowców w mieście masz obłożone w 90% ale pewnie tam nie bywasz to skąd masz to wiedzieć-z tramwaju czy autobusu ;-)
2018-12-09 23:56:47
Jas
@Jazon:Znowu kulą w płot,ile za wpis dostajesz?-10 rubli? cieszyłoby się tylko brunatne towarzystwo bo to ich idol przecież ,oczywiście nieoficjalnie.
2018-12-09 23:52:45
@Obs.ryver
Są lepsze wizytówki.
2018-12-09 19:49:56
Wert
Szczecin rozwija się coraz szybciej, jak widać niektórym to przeszkadza
2018-12-09 19:27:58
jolka
Sami znawcy języka i architektury... i oczywiście nie podoba się, że biurowiec, bo szczecińskie Grażyny i Janusze są za głupi, żeby burakami na targu handlować i żal im tyłki ściska, że ktoś inny może pracować w nowoczesnym i komfortowych warunkach w nowoczesnym budynku. Dlatego lepiej powymądrzać się w necie i wyładować swoje frustracje.
2018-12-09 18:23:40
No i dobrze
buduje się w mieście, gderusom na tym forum można tylko rzec... miast dumnie gmerać joystickami przy kompie i kwiczeć z lamentu ... lepiej wynajmować te biura ... wolny kraj - wolny wybór
2018-12-09 17:44:43
Won z tym!
Co za "stettiner"?! Są w tym mieście jeszcze jakieś władze polskie, żeby wyjaśnić inwestorowi jak pusto ma we łbie?
2018-12-09 14:55:08
Jazon
Nie lepiej od razu "Stettiner Business Center" przy Adolf Hitler Strasse? Przynajmniej Tusk się ucieszy.
2018-12-09 14:34:17
321
@Biurowiec :wolisz hutę ?w centrum miasta kazde cywilizowane miasto w centrum ma biurowce mimo ze wiele lat w Szczecinie to olewano-czytaj poprzednicy obecnego prezydenta.
2018-12-09 12:53:50
Luftwaffe
Od razu mogliby to nazwać na cześć Hitlera.Hitler tower
2018-12-09 12:39:19
Krzysztof
A potem duże plakaty ,lokale do wynajęcia, a na koniec i tak zagospodarują to potem biura typu "odzież na wagę".
2018-12-09 12:16:34
tollo
To prawda ze od Mostu Dlugiego az po Dworzec kolejowy to rupieciarnia , ale na szczescie sa plany to zmienic.
2018-12-09 11:45:35
Biurowiec
Więcej jeszcze więcej biurowców !!!!! Biurowce to nasza przyszłość i duma !!!!
2018-12-09 10:55:14
AMO
Szkoda, że obok będzie budowany zwykły budynek mieszkalny bez żadnego wkomponywania sie w przestrzeń. Dobry początek ale później to juz zabrakło fantazji, pieniędzy, chęci...
2018-12-09 10:44:53
L4
Nie pasuje mi "manhattan" i "gubałówka" w Szczecinie. Jak wół do karety!
2018-12-09 10:28:37
Obs.ryver
Jak powstanie.... wielki,moderny gmach miał powstać na miejscu po dawnej Centrali Rybnej przy moście Długim, między Odrą a Przych.Portową. Od 1o lat jest rupieciarnia... wizytówka Szczecina...
2018-12-09 10:27:23
:)
@lco:Zbuduj biurowiec z Polską nazwą ,jak zawse komus cos nie pasuje, a targowisko manhatan ci pasuje ? galaxy tez? i setki innych tym podobnych ?!
2018-12-09 09:38:22
Ico
typowo polska nazwa "Stettiner Business Center"