środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Obraz cierpienia – klatka po klatce

Obraz cierpienia – klatka po klatce [GALERIA]

Obraz cierpienia – klatka po klatce
Data publikacji: 2019-04-18 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1351 386691

Każdego roku w Polsce jest zabijanych ponad miliard kur. Większość z nich pochodzi z hodowli przemysłowych, w których życie zwierząt to koszmar. Klatka po klatce - czyli od etapu okaleczania piskląt po ich śmierć w rzeźni - przedstawiali je w czwartek (18 kwietnia), podczas manifestacji przy Bramie Portowej w Szczecinie, obrońcy praw „naszych braci mniejszych" skupieni w Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! oraz BASTA! Inicjatywie na Rzecz Zwierząt. 

Była to kolejna odsłona kampanii STOPKLATKA, która mieszkańcom miast ma uświadomić brutalne realia współczesnego przemysłowego chowu kur na mięso. Mająca zwrócić uwagę opinii publicznej na los zwierząt, zachęcić przechodniów do zmiany stylu żywienia i życia na bardziej przyjazny naturze, pozbawiony okrucieństwa i zdrowszy: na wegetarianizm i weganizm. 

- Nie każdy wie, że kury to inteligentne ptaki, które przekazują sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie: matki uczą pisklęta m.in. unikania ziaren mogących im zaszkodzić. Mają też złożony system komunikacji, składający się z różnych dźwięków i odgłosów, w tym ostrzegających przed zagrożeniem. Jak u ludzi i w każdym innym gatunku, matki są bardzo przywiązane do swoich młodych: okazują pisklętom wsparcie i bronią przed drapieżnikami. W naturalnych warunkach, te nieloty wysoko skaczą i biegają z prędkością ponad dziesięciu kilometrów na godzinę. Niestety, współcześnie większość kur jest przetrzymywana w przemysłowych halach i małych klatkach, w których są tak stłoczone, że ledwo mogą się poruszać - mówił Łukasz Musiał, aktywista Viva!

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce Obraz cierpienia – klatka po klatce

Komentarze

A gdzie "to cos" pracuje... ?
Skoro maja czas wystawac w godz. pracy na ulicach... bo po wygladzie i stylu ubiorow to wygladaja jak by w wiekszosci - zyli tylko z Zasilkow Podatnikow... !!
2019-04-19 10:32:22
Nazwa
Wspaniali ludzie, mimo plucia i wysmiewania przez potwory nazywane szumnie ludźmi - robią swoje i stają w obronie nie kabzy z kasą, nie dochodowych interesów, ale tych najsłabszych, nad którymi potwory nazywane szumnie ludźmi znęcają się i je mordują z wyrachowaniem. Estyma!!!
2019-04-19 09:26:53
Brawo WY!
Trzeba by przeprowadzić szeroko zakrojoną kampanię informującą o szkodliwości spożywania drobiu , wyhodowanego w wielkoprzemysłowych fermach drobiu . Gdyby konsument myślał , to wiedziałby, że coś co kosztuje 3,99zł za kg nie może być dobre dla zdrowia , ale to jest , jak z 500+ biorę dzisiaj , a co mnie obchodzi , co będzie jutro...
2019-04-19 08:26:12
.
A potem do Starbucksa na ciasteczko z jajek.
2019-04-19 07:02:15
zak
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny twierdzi, że w Polsce rocznie wykonuje się ponad 100 tys. aborcji.Tym dzieciom też łamią kości.
2019-04-19 01:04:43
Milosnicy Przyrody ...
A Wegetarianizm i Weganizm - to jak obchodzi sie z Zielenina... wyrywajac ja Zywcem z korzeniami, podcinajac i wycinajac ostrym narzedziem oraz obierajac ja ze skory czy skorki, krojac na kawalki oraz smazac i gotujac az do 100 stopni C !!! Z ta roznica... ze Przyroda: Nie krzyczy, Nie kwiczy i Nie pieje z Bolu... tylko Umiera w milczeniu czyli Warzywno-Owocowi "sa-dy-sci" !!
2019-04-19 00:12:12
OK.2010
I znów gromada znudzonych osób kwitnie przed sklepami zamiast pilnować dziki które buszują po dzielnicach m. Szczecina. Wiele osób zastanawia się skąd biorą na te protesty kasę. Panie Musiał może zdradzi Pan żródło. BASTA WIELCY OBROŃCY KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ.
2019-04-18 21:20:01
sąsiad fermy drobiu
Czas to zastopować , niech drób nawet podrożeje , ale nie kosztem drobiu !! Nie ma NIC pozytywnego w wielkoprzemysłowej hodowli drobiu , jedząc to ludzie się trują !!i antybiotyki jak trzeba NIE DZIAŁAJĄ !!!
2019-04-18 20:55:48
Antyignorant
Zapraszam was do zagłębia drobiarskiego Reptowo , Motaniec, Niedźwiedź , fermy kurczaków 16 sztuk na metr kwadrat, norma w RP. smród i krzywda dla zwierząt i ludzi , kurczaki rosną w 38 dni pojone antybiotykami ,siedzą i duszą się własnymi odchodami ,a czym oddychają ludzie ? Pisomatołów to nie obchodzi !!Ważne to przekupić patoli i wygrać wybory..
2019-04-18 20:47:54
gg
Ja też podziwiam i dziękuję.
2019-04-18 19:49:21
Ciekawa
A czy protestujący wiedzą ile jest aborcji rocznie?
2019-04-18 17:48:38
Podziwiam
Podziwiam tych ludzi za determinację w walce o prawa zwierząt. Chylę czoła. Jesteście wspaniali. WIELCY