środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Oda do radości” w niedzielne południe na Wałach Chrobrego

„Oda do radości” w niedzielne południe na Wałach Chrobrego

„Oda do radości” w niedzielne południe na Wałach Chrobrego
Data publikacji: 2019-03-23 19:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:12
Wywietleń: 1307 382164

W niedzielę (24 marca) w samo południe na Wałach Chrobrego w Szczecinie zostanie odśpiewana "Oda do radości".  Wspólne wykonywanie hymnu Unii Europejskiej organizowane jest od lat w rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich w 1957 r. i stanowi wyraz poparcia dla idei zjednoczonej Europy.

Szczecinianie chętni do udziału w tym przedsięwzięciu spotkają się przy budynku Muzeum Narodowego na wysokości schodów. Ad hoc stworzą chór. Tekst dostępny będzie na kartkach przygotowanych przez organizatorów. Co więcej, mieszkańcy sami też stworzą orkiestrę, która zadba o warstwę instrumentalną. Nad całością spróbuje zapanować dyrygent Paweł Kornicz. 

Podobne wydarzenia organizowane są w tym samym czasie w wielu innych miastach kraju. Organizatorem jest Komitet Obrony Demokracji. W tym roku ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego.

- 25 marca 1957 roku podpisując Traktaty Rzymskie przedstawiciele europejskich państw położyli fundament pod Europę w jej dzisiejszym kształcie. Zapoczątkowali tym samym najdłuższy okres pokoju w historii Europy - przypominają organizatorzy spotkania.

Przed oficjalnym wykonaniem "Ody do radości" od godz. 11.45 zaplanowano próby.

(a)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Gregor, zapomnialeś dodać, że was, prymitywnych nacjonalistów, jest aż trzech.
He, he.
2019-03-25 01:19:34
gregor102
"Pięciu organizatorów, jeden ochroniarz, dwóch od rozstawiania namiotu i JEDEN śpiewak"... :D
2019-03-24 14:11:03
Do zak
A co Bóg ma wspólnego z kościołem? Pomyśl zanim coś napiszesz.
2019-03-24 10:11:12
taka prawda
KODziarstwo najpierw wiernie służyło przez lata Moskwie a teraz przerzuciło się na Brukselę i udaje wielkich europejczyków! Te paskudne komuchy zawsze muszą mieć pana nad sobą!
2019-03-24 09:24:45
@zak
Oda do radości nie wspomina o Bogu, tylko o bogach. A to jednak dość znaczna różnica.
2019-03-24 09:13:39
Edmund
Mało kumaty zak ucieszył się że ta pieśń wspomina o Bogu.Otoz w tekście jest mowa o BOGACH.Wszystkich Bogach których na przestrzeni dziejów ludzkość sobie powymyslała .
2019-03-24 08:49:50
Nieposłuszni
Kaczyński im kazał, by do wyborów byli za Europą a oni nie mogą wytrzymać
2019-03-24 08:46:07
To też było dawno temu.
Idea śpiewania jest taka sama jak świętowanie bożego narodzenia i wielkanocy. To też było dawno temu.
2019-03-24 07:07:01
Kosciół stoczył się na dno.
Sam jesteś mało inteligentny. Nikt nie atakuje kościoła. Kościół jest krytykowany bo stoczył się na dno. Szatan przemienił kościół w Partie Watykańską. Właściciele boga uzywają narkotyku (religia) do zdobycia Władzy, Seksu i Pieniędzy.
2019-03-24 06:49:31
Czarny walc -Konrad Materna
CZARNY WALC-Konrad Materna To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie - walc, czarny walc. Idziemy, śpiewamy, nim cię pokonamy, walc, czarny walc. REF: Strach, strach rany boskie! Dokąd prowadzisz ten kraj! Stop, stop, rany boskie! Oddaj, co zabrałeś! Napraw, co spaprałeś! x2 Kradnie, oszukuje, obraża i szczuje, a żyje wśród nas. Opluwa i dzieli, by każdej niedzieli modlić się dla łask. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 Wyszydza, linczuje, zawłaszcza i psuje, a żyje wśród nas. Nagradza złodziei, nieuków i chwieji, kpiąc tym sobie z mas. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 Skrył się za draniami, kpami, cynikami, wódz sobie sam. Stukają darami, pukają czołami, on – car, król i pan. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie - walc, czarny walc. Idziemy, śpiewamy, się nie zatrzymamy, walc, czarny walc. REF: Strach, strach, rany boskie!... x4
2019-03-24 05:51:40
zak
No i KOD sam się przyznał ,że zrzesza ludzi nie za bardzo inteligentnych. Oda do radości wspomina o Bogu. I jak się to ma do ich ataków na kościół?
2019-03-24 00:43:37
Siemowit
Uprasza się Rosjan obecnych na forum kuriera (wódz otua, olaboga), aby raz na zawsze odczepili od Polski i Unii Europejskiej
2019-03-23 23:37:14
Proszę o wyjaśnienie
Od podpisania Traktatów Rzymskich upłynęło już dużo czasu, więc jaka jest dziś idea zjednoczonej Europy dla której mamy śpiewać? Superpaństwo pod przywództwem Niemiec na rzecz którego państwa narodowe mają się zrzec suwerenności czy wspólny dom dla suwerennych państw narodowych?
2019-03-23 23:16:16
kibic
dlaczego nie ma galerii zdjęć z tej imprezy??? czyżby był 15 osób??!! :)))
2019-03-23 23:02:03
Ile będzie punktów nauki onanizmu? Instruktorzy i instruktorki to społecznicy, czy zawodowcy?
.
2019-03-23 22:16:09
Polak
Niech żyje Unia Europejska. Nie podskoczy nam ani Rosja, ani USA, ani Chiny
2019-03-23 21:29:11
Oda
1. O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól, święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos. 2. Patrz, Patrz, wielkie słońce światem biegnie, sypiąc złote skry. Jak zwycięzca i bohater biegnij, bracie tak i ty. Radość tryska z piersi Ziemi, radość pije cały świat. Dziś wchodzimy, wstępujemy na radości złoty ślad. 3. Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, ona w splocie ludzkich rąk. Z niej najlichszy robak czerpie, w niej największy nieba krąg. Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam. Na gwiaździstym firnamencie bliska radość błyszczy nam..
2019-03-23 21:17:22
czytam
Tylko dzieci tam naganiajcie !
2019-03-23 21:12:32
Obserwer
Zwolennicy PiS wspierają swoich w walce o Europarlament
2019-03-23 21:10:08
olaboga
piesn na czesc eurokolchozu pod przywodztwem alkoholika junckera i podnozka merkelowej ryzego donalda.t.
2019-03-23 20:41:36
Zapewne podczas prób będzie też wzięty na warsztat poniższy tekst. Już możecie próbować.
Na barykady, ludu roboczy, Czerwony sztandar do góry wznieś! Śmiało do boju wytęż swe ramię, Bo na cię czeka zwycięstwa cześć. Młoty w dłoń! Kujmy broń! Miotnie stal Czerwoną iskrę w dal, Żar iskry tej Tli w piersi mej! Powstań, zburz, Pobudka gra nam już! Rycerze pracy, rycerze ducha, Dziś nam do boju już nadszedł czas! Na barykady! Niech bunt wybucha! Pobudka dziejów już wzywa nas. Młoty w dłoń... Zagrzewaj siostro, do walki brata, Aby do boju odważny był, By wydarł wolność, co w ręku kata, Aby dla sprawy pracował, żył. Młoty w dłoń... Cześć Leninowi, Marksowi sława Precz z burżuazją, ludowi cześć! Niech do szeregów każdy z nas stawa, Aby naukę ich wszędy nieść. Młoty w dłoń... Hańba więc carom, panom – naszym zdziercom, Co dziś się z nędzy naigrawać śmią, Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom, Co lud tumanią i z niego drwią. Młoty w dłoń... Na barykadach sztandar powiewa, Czerwone godło – wszak to nasz znak! Cieszmy się, bracia, już wróg przybywa, Wyciąga szpony jak drapieżny ptak. Młoty w dłoń...
2019-03-23 20:38:18
Bruxelka
Brawo KOD😀😀😀
2019-03-23 20:29:54
Wódz OTUA
Spęd bydła czas zacząć.
2019-03-23 20:27:40
Zapraszamy
Okazja dla Brudzińskiego, żeby się pokazał. Zwolenni Europy
2019-03-23 20:19:59
Halo
Zwolennicy Europy dla których unijna flaga to szmata na pewno nie przyjdą.
2019-03-23 20:16:00
----
wylew szamba przy niedzieli proruskich trolii czas start ,szkoda ze ci bezpłatni nie pisza tego ze swojego wymarzonego raju w moskwie ,donbasie, krymie.
2019-03-23 20:05:23
Kto obecny?
Ale ja fałszuję