poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ostre hamowanie autobusu. Ranni pasażerowie

Ostre hamowanie autobusu. Ranni pasażerowie

Ostre hamowanie autobusu. Ranni pasażerowie
Data publikacji: 2019-10-18 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 08:38
Wywietleń: 5186 422964

Około południa w autobusie linii nr 57 - na ul. Boguchwały a Asnyka - doszło do wypadku. W następstwie ostrego hamowania pojazdu, upadło i zostało rannych 5 osób. Cztery z miejsca zdarzenia karetkami zostały przetransportowane do szczecińskich szpitali. Poturbowany rowerzysta sam dotarł do placówki zdrowia.

Kierująca autobusem tak ostro zahamowała, by nie wjechać w hamujący przed nią samochód - taką wersję wydarzenia przedstawia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Według policji - kierująca nie zahamowała właściwie, bo nie zachowała należytego odstępu od poprzedzającego ją pojazdu oraz nie dostosowała prędkości do warunków wzmożonego ruchu miejskiego.

Pasażerowie feralnego autobusu mają objawy ogólnego potłuczenia. Na tyle znaczące, że zostali przetransportowani do szpitali. Tylko rowerzysta po pomoc ambulatoryjną sam się zgłosił do szpitala.

Ruch na ul. Boguchwały, Asnyka i Niemcewicza odbywa się już normalnie.

(an)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Kierowca Autobusu
Czepiacie się nas, kierowców autobusów. A sami zachowujecie się nie lepiej, słuchanie muzyki z telefonu, wsiadanie na przystankach w tempie ślimaka, trzymanie drzwi żeby znajomy dobiegł. Najpierw zacznijcie zmiany od siebie a dopiero potem od innych. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego kierowca może prowadzić rozmowę przez zestaw słuchawkowy. A kierowca zakłada słuchawki żeby nie słyszeć waszych opowieści że rano w Lidlu były pomidory za 2 złote itd.
2019-10-23 08:36:55
Kierowca autobusu
Do kierowców autobusów. Jeździcie w słuchawkach. Nie wiem czy słuchacie muzyki, czy rozmawiacie z kimś, ale wieziecie tyle ludzi że tak nie powinno być! To jest skandal. Ostatni raz kierowca 68 jechał na Przepiórki to tak głośno się śmiał że było to słychać I widać było że rozmawia przez telefon - słuchawka w uchu Podsumowując. Jedni jeżdżą szybko a inni jeżdżą tak wolno że opóźnienie jest 3 minutowe i jak ktu gdzieś zdążyć. Nawet w weekend autobusy rano jadą wolno, gdzie jest pusto na ulicy. Potem zaś znienacka przyspieszają bo zauważyli że mają opóźnienie na trasie.
2019-10-20 20:39:35
Ludzie jadący linią 86
A linia 86 jest codziennie od 7 do 17 tak zawalona, że nie ma gdzie stanąć ZDiTM ZRÓBCIE COŚ Z TYM, BŁAGAM
2019-10-20 19:36:49
75
Linia 75 Przejść dla pieszych Dwernickiego, dzieci idą do szkoły pani kierowca nie jedzie 40 jak znak wskazuje tylko ile się da by zaraz hamować bo jest przystanek, to się zdarza nagminnie.
2019-10-20 13:59:43
Odpowiedzialność
Co z poszkodowanymi mają prawo do odszkodowania ?
2019-10-20 13:57:17
Norma Szczecin
Tak jak w lini 107 również hamowanie i potem ludzie cierpią
2019-10-20 13:49:16
kierowca autobusu hehe
dokladnie natychmist zwolnic niedoswiadczonych kierowcow i emerytow ,a reszcie placic minimum 6000 zl bezpieczenstwo kosztuje, a takie oszczednosci rujnuja
2019-10-19 11:34:29
Yes
Szcz!! Masz racje!! Nie wożą kartofli! Wożą buraki!!!!!😂
2019-10-18 22:09:28
🙂
Slawek! Tak! Powinni przejezdzac na czerwonym! Żadnego hamowania!!!
2019-10-18 22:07:13
To nieuniknione
zwazywszy na sposob w jaki jezdza kierowcy ZDiTm w Szczecinie - panie jezdza bardzo agresywnie... nie wiem czy ma to jakis zwiazak z presja wywierana przez kierownictwo ZDiTM ale obserwuje niemal na porzadku dziennym przypadki dziwnych zachowan - np proby walki autobusem z ludzmi i scigania sie z dostawczakiem ktory wjechal przed autobus (ale kierowca autobusu mial czas by po pierwsze przewidziec taki manewr po drugie dystans i predkosc pozwalaly na jeszcze spokojna reakcje) - panie kierowcy notorycznie widze ze siedza na swoich telefonach, wybuchy smiechu wskazuja ze cos w tym telefonie sie dzieje i to cos jest ciekawsze od tego co na drodze... domyslam sie ze mamy deficyt kierowcow, ze ZDiTM nie moze sobie pozwolic na zrazanie kierowcow bo zwyczajnie nie bedzie kim jezdzic ale jednak jest jakas granica...
2019-10-18 21:23:48
Nie mam prawka...
Więc kierowcą nie jestem ale współczuję kierowcą autobusów i tramwajarzom bo mają jedną z gorszych robót. Jeździć po takim mieście jak Szczecin musi być ciężko, szczególnie na Niebuszewie i na Krzywoustego
2019-10-18 19:36:40
Sławek
Bardzo wielu kierowców autobusów jeździ tak jakby przewozili worki z ziemniakami. Bardzo często gwałtownie hamują nawet przy czerwonych światłach. To jest fakt.
2019-10-18 16:22:31
Kierowca autobusu
O CZYM TY WOGÓLE PISZESZ CEPIE MOŻE TAK WSIĄDŹ ZA KIEROWNICĘ AUTOBUSU POJEŹDZIJ TROSZKĘ I WTEDY POROZMAWIAMY DZIECINO!!!. G....NO WIECIE O PROWADZENIU TAK DUŻYCH POJAZDÓW A ZABIERACIE GŁOS.
2019-10-18 14:52:26
Szcz
Takich "kierowców" bez wyobraźni powinno się natychmiast zwalniać ze spółki. Jeżdżą jakby wozili kartofle, a nie ludzi.
2019-10-18 14:25:57