sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ostrzeżenie przed zapowiadanym silnym wiatrem

Ostrzeżenie przed zapowiadanym silnym wiatrem

Ostrzeżenie przed zapowiadanym silnym wiatrem
Data publikacji: 2017-10-12 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 2486 296205

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego - subregion wewnętrzny silnego wiatru od godz. 12:00 dnia 12 października do godz. 20:00 dnia 12 października. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h, z zachodu. Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

W związku z tym zaleca się obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okien i drzwi balkonowych. Zabrać z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodnokanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę, a wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Ł.T

Fot. Arch. Robert Wojciechowski

Komentarze

To prawda
To prawda.To cud, że ta topola nikogo nie przygniotła czy nie spadła na budynek.Kilka dni temu na spacerze z psem spadła gałąź, to szczęście, że metr odemnie.Urzędnicy uznają, że to opatrzność boska i nic tam stać się nie może.Trzeba czekać na jakieś nieszczęście, to wtedy w mig załatwią tą sprawę.
2017-10-12 20:03:50
To się nadaje do prasy, interwncji (radio szczecin) !!!
Drżyjcie mieszkańcy mieszkający koło boiska na ulicy Gwarnej!, i módlcie się aby wiatr był słaby.Drzewa tam rosnące(topole)dawno zakwalifikowane do ścięcia mogą doprowadzić do tragedii!!!!!!!.Jedna topola spadła już ok 1,5m od budynku.TYLKO CUDEM NIE SPADŁA NA BUDYNEK.Czy mamy czekać aż nastąpi katastrofa?, i kogoś zabije?.Sprawa była zgłoszona przez TBS DO ODPOWIEDNICH WŁADZ, ludzie dzwonią do strazy miejskiej, która też ponagla odpowiednie władze - I NICCCCCCCCCC !!!, a konary sobie lecą na boisko, plac zabaw.Czy to brak odpowiedzialności, głupota naszych urzędników?.
2017-10-12 13:48:03
o
tragedia...jeszcze w nocy zgaśnie światło i trzeba oddać się 500+ albo okaże się że śpi się z wampirem. wszystko to wina PiS którego rządy wpływają negatywnie na klimat i nad Polską pędzą wiatry
2017-10-12 12:10:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy