czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend

Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend

Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend
Data publikacji: 2017-09-11 09:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:21
Wywietleń: 2182 291317

Cytrynowce chińskie, pustynne stokrotki, judaszowce, pięknokwiaty, a do tego kamasje, rutewki i choćby oryginalny psiząb – to ledwie ślad ogrodu, jaki stanie na Wałach Chrobrego w weekend (16-17 września) za sprawą jednej z najbardziej znanych i lubianych imprez wystawienniczych Pomorza Zachodniego: kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”.

Udział zapowiedziało ponad stu wystawców z różnych stron Polski. Z ofertą, w jakiej nie zabraknie: winorośli, pnącz ozdobnych, wrzosów, bylin i cebul kwiatowych, roślin doniczkowych, ziół przyprawowych, krzewów i drzew ozdobnych oraz owocowych. Nadto spodziewać się można nawozów ogrodniczych i małej architektury ogrodowej, narzędzi i maszyn pomocnych w utrzymaniu przydomowej zieleni.

- Warto będzie zwrócić uwagę na odmiany wrzosów pączkowych, licencyjnych Gardengirls®, bardzo trwałych, długo kwitnących i mrozoodpornych. Ich pączki utrzymują się do późnej jesieni, a liście dzięki mnogości kolorów pełnią funkcję ozdobną przez cały rok. Na kiermaszu pojawią się odmiany różowe, np. ’Pink Bettina’ i ’Rosita’, purpurowe - jak choćby ’Liliane’, czerwone - ’Loki’, białe - jak ’Madonna” czy ’Alicia’, fioletowe - ’Lisbeth’, a nawet odmiany o białych pąkach i żółtej barwie liści, np. ’Sara’, czy o różowych pąkach na tle żółtych liści, jak choćby efektowna ’Teresa’ – mówi Ewa Maj z FM Szczecin, współorganizatorka wydarzenia.

Kiermaszowi będzie towarzyszyć „Wałówka z przysmakami” czyli specjały kuchni regionalnej, m.in. z Podlasia, Litwy i Podhala. To na ul. Szczerbcowej staną stoiska producentów pieczywa, wędlin i serów.

- Będą oryginalne tureckie słodycze, węgierskie kołacze i langosze, naturalne hiszpańskie oliwki. Nie zabraknie miodów w wielkim wyborze, obwarzanków robionych według najbardziej tradycyjnych receptur, podpiwków, kwasu chlebowego i piw smakowych z mini browarów - zachęca Ewa Maj.

„Pamiętajmy o ogrodach”, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w zielonym kalendarzu Szczecina, już 16-17 września: na Wałach Chrobrego, a pod patronatem „Kuriera Szczecińskiego".

(an)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend Pamiętając o ogrodach w nadchodzący weekend

Komentarze

Jarun
Miła i pożyteczna impreza z cyklu: dla każdego, coś miłego. PS. A "wały" niech się zamkną.
2017-09-11 10:46:13
hm
I co, znowu zamkną Wały??
2017-09-11 09:52:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie