poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pętla ze śmietnikiem

Pętla ze śmietnikiem

Pętla ze śmietnikiem
Data publikacji: 2019-03-01 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 2072 377637

Wrakowisko i jeden wielki śmietnik. Taki krajobraz roztacza się wokół pętli autobusów w szczecińskich Podjuchach. Znajduje się ona - nomen omen - przy ul. Szlamowej. Nazwa odstręcza w równym stopniu, jak eksponaty, które w jej okolicy są nie od dziś do „podziwiania". ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Pętla ze śmietnikiem Pętla ze śmietnikiem

Komentarze

Edek
Hitler miał rację.Polacy to podludzie.
2019-03-02 19:37:01
ntc
zaorać tam glebę i zasiać buraki albo rzepę.
2019-03-01 23:13:57
koleś
7 kwietnia są wybory do Rad Osiedli w Szczecinie. Jak komuś coś nie pasuje można kandydować i zrobić z tym porządek, a nie tylko wiecznie narzekać... wszyscy by tylko narzekali a pracować to nie ma komu...
2019-03-01 18:59:27
Jeśli sie regularnie nie sprzata
to psychologicznie prowokuje się do zaśmiecania... to poważny problem w Polsce. Trzeba sprzątać i jednocześnie ścigać tych którzy zaśmiecają.
2019-03-01 16:41:04
Hahaha Mateusz
Że niby co, gadanie bez podstaw? a dziennikarz sfabrykował zdjęcia, wszystko to nieprawda, teren ten jest zadbany, pętla się nie rozlatuje, jezdnia i chodniki są równe jak od linijki, piękne drzewa, krzewy, zieleń, no istny park tam jest. Nic tylko latem się tam opalać. Wszystko to dzięki działaniom naszej wspaniałej rady osiedla Podjuchy. Gdyby nie ona, nie byłoby tam niczego.
2019-03-01 16:19:17
Mateusz
Randy interesuje się tymi autami straż miejska przyjeżdża i od roku zostały zabrane auta które stoją juz od lat więc gadanie ze że śmieciami nic się nie robi to trochę gadanie bez podstaw a opis zdjęcia z podpisem wrakowisko i zdjęcie jednego auta to trochę komedia
2019-03-01 15:33:06
Rada Osiedla nie ogarnia osiedla
Radę osiedla interesuje tylko to, aby wygrać wybory, bo przyziemne potrzeby mieszkańców mają gdzieś. Oświetlenie na ulicy gdzie grasują nocą dziki i przy której mieszka kilkanaście rodzin nie dam im tylu głosów w wyborach co budowa placu zabaw przy kościele, by wszyscy widzieli, na co wydała rada osiedla nasze podatki. Skandalicznym jest ponadto fakt, że niejaki Jarosław Warchoł - członek owej rady osiedla Podjuchy zaczął otrzymywać wielotysięczne zlecenia na zakupy, przy pełnej zgodzie przewodniczącego osiedla Macieja Szyszki. Osoby te nie widzą nic nieetycznego w tym, że radny z rady osiedla dostaje za zlecenia nasze pieniądze. W BIP urzędu miasta możecie ponadto sprawdzić ile milionów złotych dostały z urzędu miasta stowarzyszenia, w których zasiada Maciej Szyszko. Radny miejski i osiedlowy może potem na swoim facebooku się chwalić, ile spektakularnych i propagandowo nagłośnionych działań z naszych podatków udało się zdziałać a potem dzięki temu wygrać wybory. Liczy się polityczne wyrachowanie i ile można zyskać głosów w wyborach. Przy czym inne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe nie otrzymują tak gigantycznych kwot, wiele z nich jest pozbawianych takich dotacji.
2019-03-01 15:09:55
mati karczek
ta dzielnia to patologia, dobrze ze jusz tam nie mieszkam
2019-03-01 14:31:07
Pytam
Co to za wrak. Fajny. Można go sobie wziąć za darmochę?
2019-03-01 14:27:32
Obserwatorka
A ja jestem dumna z naszego Radnego. Tyle co się w Podjuchach dzieje dobrego za jego kadencji to od wielu lat się nie działo. Przepiękny park przy kościele, Centrum Aktywności Lokalnej, kompleks boisk przy Szkole Katolickiej. Brawo!
2019-03-01 14:25:49
Nowy
Fajnie że autor artykułu nie dodał że obok jest kilka warsztatów samochodowych, z których to pewnie te wraki pochodzą.
2019-03-01 14:20:20
Nazwa
Panie Adam Kopciński-Galik proszę się nie poniżać swoimi bezpodstawnymi atakami na Macieja Szyszko...
2019-03-01 14:18:18
Zainteresowany
Łatwo to zrzucać winę na innych... Czyli Radny jest odpowiedzialny za to że jakieś brudasy zrobiły tam sobie prywatne wysypisko śmieci? Ludzie nie bądźcie śmieszni. Co by się nowego nie zrobiło zaraz znajdzie się jakaś patola co wszystko zniszczy. Postawiono nowe wiaty przystankowe na Falskiego... parę dni i już pomazane sprejem, Postawiono nowe znaki drogowe... chwila i już powyrywane z ziemi... za to tez odpowiada Radny?
2019-03-01 13:54:52
Bolesna prawda
Ten radny-bezradny sam się nie wybrał ;-) Macie takiego radnego na jakiego zasługujecie.Sprawa jest prosta do rozwiązania,ale trzeba w nią troszkę "zainwestować" Jak widać lokalna społeczność nie jest tym zainteresowana.
2019-03-01 13:46:29
Śmietnik tam jest od kilkunastu lat, pętla jest zdewastowana także od lat
Za to powinien odpowiadać radny Maciej Szyszko z rady osiedla i z rady miasta, którym się stał niedawno. Jako przewodniczący rady osiedla nie doprowadził do zmiany tego stanu rzeczy, zasłaniając się za każdym razem, że ta pętla ma być zlikwidowana i nie ma potrzeby w nią inwestować. Taki stan trwa już latami. A to tam tam powinien powstać park z placem zabaw, bardziej centralnie usytuowany, znacznie dalej od ruchliwej ulicy, bezpieczniejszy i łatwiej dostępny dla mieszkańców Podjuch. Zwłaszcza, że ta pętla ma zostać niebawem zlikwidowana. A i terenów wokół pętli jest cała masa. Ale nie - przewodniczący rady osiedla Podjuchy wolał aby pozbawić działek ludzi by zbudować zamiast parku przy kościele gigantyczny plac zabaw i trawniki, wyrzucić z tych terenów działkowców, czego wcześniej nie było w planach, nikt o tym głośno nie mówił, nakazać zniszczyć tym ludziom ich dobytek, altanki i mienie i pozostawić teren w stanie wolnym. Do działkowiczów mających tam działki nierzadko od kilkudziesięciu lat wysyłano pisma z groźbami, że jak nie usuną z działek pozostawionych rzeczy to skierowane zostaną sprawy do sądu! Tak się traktuje mieszkańców którzy nie mogą się sami bronić po to, aby polityczne kreatury mogły się wylansować przed wyborami i pokazać ile zrobili za publiczne pieniądze, bezczelnie jeszcze wrogo nastawiając jednych przeciwko drugim, którzy widzą patologię tych działań, bronią się przed nimi lub to wszystko ujawniają. Marginesem się nikt nie przejmuje, bo margines nie da zwycięstwa w wyborach. Niezadowolonych działkowiczów i kilkudziesięciu mieszkańców można wpisać na straty, ważne że większość pozostałych wie na kogo ma oddać głos.
2019-03-01 11:49:38
Nazwa
Jacy mieszkańcy taka okolica nie oszukujmy się, same śmieci tam nie przyszły ani nikt z centrum raczej tego nie przywiózł.
2019-03-01 10:23:11
Ana
No ale czyja to wina? bo na pewno nie miasta. Widać w Szczecinie mieszkają brudasy i dobrze im z tym. Jakoś się przyjęło, aby nie reagować i nikomu nie zwracać uwagi.
2019-03-01 10:12:53
Finki
Ten teren od lat jest obciachem. To już chyba szczecińska tradycja, iż to co jest położone w bardzo atrakcyjnym miejscu przypomina tak jak widać. Podobny a kto wie czy nie gorszy widok to okolice dworca Szczecin Główny słynna "wenecja" albo okolice dworca Szczecin Dąbie !
2019-03-01 09:53:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie