wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pierwszy Szczeciński Marsz Równości

Pierwszy Szczeciński Marsz Równości

Pierwszy Szczeciński Marsz Równości
Data publikacji: 2018-09-15 07:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1640 351013

W sobotę (15 września) odbędzie się I Szczeciński Marsz Równości połączony z festynem na Łące Kany. Festiwal rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do późnego wieczora. O godz. 14 z pl. Solidarności wyruszy Marsz Równości.

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać policja, a także firma ochroniarska oraz wolontariusze. Organizatorzy zapewniają, że nie obawiają się o bezpieczeństwo marszu mimo incydentu z 2 września. Wówczas grupa mężczyzn zaatakowała festyn na ul. Rayskiego, niszcząc tęczowe parasolki będące elementem dekoracji.

– Aktywiści stowarzyszenia Lambda są od dawna uczestnikami marszów równości w innych miastach Polski – mówi Monika „Pacyfka” Tichy, prezes stowarzyszenia Lambda Szczecin. – Wiemy, jak wygląda ich zabezpieczenie oraz że zazwyczaj pojawiają się przeciwnicy, z którymi policja doskonale sobie radzi. W ciągu ostatnich kilku lat właśnie dzięki pracy i obecności policji nikt z uczestników nie został fizycznie zaatakowany podczas żadnego marszu.

Marsz stał się podstawą do dyskusji na listy i komentarze wysyłane z obu stron barykady. Swój list otwarty do prezydenta miasta Szczecina wystosowały 1 września środowiska patriotyczne i kombatanckie. Wskazują w nim na coraz większe wysiłki w celu podważenia tradycyjnego modelu rodziny oraz zakwestionowania takich wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna.

Środowiska lewicowe – a więc także organizatorzy marszu – mają według nich proponować „tolerancjonizm” będący akceptacją zła, hedonizmu i egoizmu. Brak reakcji miasta ma skutkować homoterroryzmem oraz wzbudzać niepokoje społeczne prowadzące do konfrontacji dwóch zwaśnionych stron. Podkreślają także, że każdy człowiek zasługuje na szacunek oraz takie samo traktowanie przez władzę i współobywateli, nie zgadzają się jednak na promowanie dewiacji seksualnych.

Swój list otwarty do mieszkańców Szczecina wystosował także Igor Podeszwik z inicjatywy „Nowy Szczecin”. Zatytułował go „Szczecin tolerancyjny to Szczecin zwycięski”. Jego zdaniem nasze miasto nie dorówna innym europejskim metropoliom, jeżeli nie wdroży programu, którego jednym z punktów jest tolerancja.

W związku z wielością różnych głosów Igor Podeszwik proponuje szeroką debatę dotyczącą tolerancji i otwartości Szczecina. Zaprasza do niej wszystkie środowiska ponad politycznymi podziałami, żeby wspólnie wypracować ideę i markę Szczecina jako miasta otwartego. W liście możemy także przeczytać, że naszemu miastu potrzebna jest uchwała na rzecz równego traktowania, a w jej ramach Szczecińska Karta Praw Osób LGBT+.

Do marszu ustosunkowała się również najbardziej rozpoznawalna przedstawicielka szczecińskiego środowiska feministycznego. Prof. Inga Iwasiów umieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook filmik. Zapowiada swoją obecność na marszu i zaprasza wszystkich, którym bliska jest idea równości i którzy „w sercach mają miłość i pokój”. Podkreśla także, że tradycją parad równości jest radość, więc powinniśmy wspólnie cieszyć się ze Szczecina – miasta otwartego.

Adrian Kaleta

Fot. Facebook/Grupa Stonewall

Komentarze

Kier
Do domu idźcie i róbcie co chcecie, zboczeńcy. Won z ulicy!
2018-09-17 07:27:53
@Gars
Jakiś dowód na poparcie twojej teorii? A sam marsz jest skandalem w biały dzień.
2018-09-15 22:45:49
..
Kielnia w dupie.
2018-09-15 19:16:32
Piękny Marsz Równości !!!!
Jestem dumna, że uczestniczyłam wraz ze swoim boy-friend z Bonn w tym pięknym i tak licznym Marszu. Dzięki organizatorom oraz mieszkańcom mojego Szczecina !!! Niech żyje wolność i demokracja nie nawidzę kaczystów !!!!
2018-09-15 18:15:29
Fuuu!
Najwyższy czas ogłosić Szczecin miastem wolnym od promocji zboczeń i zakazać takich imprez!
2018-09-15 14:41:18
Pytam
Czy marsz będzie prowadził Jarosław Kaczyński pierwszy gej RP ?
2018-09-15 13:39:25
scepp
..żeby chociaż na golasa jak w Brazylii swięto samby!
2018-09-15 13:14:19
,
Podszewik? To ten, któremu przeszkadzał maszt na Łasztwni?
2018-09-15 13:08:01
.
"Swój list otwarty do mieszkańców Szczecina wystosował także Igor Podeszwik...". Ego tego pana rozdęte jest poza wszelkie granice. Zakochany jest w sobie bezkrytycznie i z wzajemnością :-)
2018-09-15 12:31:41
k....k12
region wraz z miastem zamieszkują głównie potomkowie dawnego zaboru rosyjskiego, Kielecczyzna, Kresy czyli katolicy z morza prawosławia. nieukąszeni miazmatami protestantyzmu traktują takie imprezy jako umęczenie, pozostaje różaniec. Skończyły sie pierwsze maje, 22 lipce, wojewódzkie komitety PZPR, to zaczynają nienormatywni. Jeśli nikt ich nie zauważa, czyli, że jest to ludziom obojętnie, co oni tam sobie robią od pasa w dół w czterech ścianach, to oni muszą gromadnie z hałasem biegać z tym po mieście. Gromadnie z hałasem biegali ulicami Petersburga bolszewicy i też chcieli na początku, aby ich zauważyć, a ludzie gapili się obojętnie i czym to się skończyło
2018-09-15 12:27:44
.
Dobrze! Dobrze!! Pokażcie się. Chcemy was poznać !
2018-09-15 12:18:15
app
Grzech, serca pełne miłości i pokoju .Profesorka posługuje się językiem hierarchów Kościoła Katolickiego!
2018-09-15 12:13:19
Gars
Najwięcej zboczeńców jest w szeregach kościoła katolickiego
2018-09-15 12:10:28
kibic
ten cyrk powinien nazywać się marszem chorych w beznadziejnych przypadkach.
2018-09-15 12:00:45
Pablos
@beeee Świetny komentarz! Jestem tego samego zdania. Pozdrawiam :-)
2018-09-15 11:52:49
Amen
Faszyzm zabił kilkadziesiąt milionów ludzi, komunizm (lewica) Kilkaset!!!. Oba systemy są złe, a który jest gorszy, jak myślicie?
2018-09-15 11:41:58
Amen
Do "nie rozumiem" ten motłoch to większość a mniejszość jest tylko anomalią,
2018-09-15 11:39:07
Obs.ryver
A dewianci parafialni paradują nawet środkiem dróg krajowych, głównych arterii komunikacyjnych miast a nawet S-kami i to pod ochroną policji rządowej...Można? Widocznie w kaczej naziPRLce można, ale po kaczemu...
2018-09-15 11:27:18
kolega
do Vvv: Przyjacielu "Tęczowy"...to Ty poczytaj troszkę książek(tylko nie lewicowych),a dowiesz się,że to choroba...A do Pana Edmunda: bajki o Bogu,powiadasz....obyś nigdy nie męczył się na łożu śmierci,bo Cię nagrają komórką ja prosisz Boga, żeby pozwolił Ci jeszcze pożyć....A ze mnie jest kiepski katolik,rzadko do kościoła chodzę, to tak zanim wyzwiecie mnie od fanatycznego katola. Czasem obsługują mnie geje w sklepie, miałem też geja-nauczyciela w szkole kiedyś i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby ich wyszydzać czy gnębić. Ale to były inne czasy. Teraz środowiska gej/les zamieniły się w LGBT-czyli wszelkiej maści przebierańcy.O ile rozumiem dylemat na tle płciowym tak nigdy nie zaakceptuję stwierdzenia, że transwestyta jest normalny. Dorosły facet,który przebiera się w damską bieliznę NIE JEST NORMALNY. Ale jeśli tak lubi, to jego sprawa lecz niech nie próbuje wmówić publicznie, że to jest normalne w tym dzieciom.Wyprzedzając pytania-wiem i zdaję sobie sprawę z przypadków pedofilii wśród Kościoła i potępiam je. Ale ciągle to tylko mały odsetek porównując do takich przypadków wśród innych środowisk,w tym LGBT.Pozdrawiam. Życzę dob rej zabawy na marszu i mam nadzieję, że będzie spokojnie.
2018-09-15 11:25:28
beeee
a dlaczego nie mogą wzorem heteroseksualistów po prostu żyć w związkach jakie im pasują, tylko w sposób nachalny obnoszą się ze swoją orientacją? kiedyś kompletnie mnie nie interesowali, teraz ich widok śliniących się i ponabijanych kolczykami wywołuje we mnie obrzydzenie czy to ja jestem nietolerancyjni czy oni wpier.... się ostentacyjnie we wszystkie sfery życia?
2018-09-15 11:24:06
Amen
Marsze skrajnej lewicy powinny być zakaxane
2018-09-15 11:05:25
nie rozumiem
Dlaczego motłoch wychowany w duchu neofaszystowskim tak bardzo boi się odmienności u innych ludzi
2018-09-15 10:58:30
Tolerancja
Niech idą, mnie to nie przeszkadza
2018-09-15 10:52:20
Ubaw
Środowiska faszystowskie się ujawniły i plują na forum
2018-09-15 10:38:47
Edmund
Podobnieź tak samo trudno jest wyleczyć wierzących w bajki o Bogu.Uparcie wierzą w tę religijne bajdy.Nie uwaźam jednak ze powinno się ich leczyć na siłę.
2018-09-15 10:22:28
Haha
Słyszę wycie? Znakomicie
2018-09-15 10:17:23
Szczeciniak
Banda zboczeńców. NIE dla marszu.
2018-09-15 10:11:59
@Vvv
To nie jest choroba. Poczytaj trochę książek specjalistycznych zanim się kolejny raz wypowiesz
2018-09-15 10:10:14
Vvv
Paradować się zachciało nigdy nie będziecie normalni to jest choroba trzeba to leczyć
2018-09-15 10:05:01
abc
@normalny-powiedz to panom w czerni ...oni nie przestrzegaja przykazania :nie cudzołóż-moze dlatego ze nie ma tam dopisku- z nieletnimi?
2018-09-15 09:58:20
;-)
Tymczasem wychodzi więcej szczegółów o projekcie europa wschodnia-Campbridge Analitica ,a docelowo Trump/Brexit, widać młode pelikany łykają wszystko jak leci, nie kasujcie tego linka ,niech wiedzą jak ich w... nawet Stonoga to potwierdza w swoich video.Zdjęcia z krzesłem nadal brak ,bo tam nie było żadnego krzesła tylko podest a japonczycy są niscy a prezydent ma ponad 180 więc na tym tle wyglądał jak wyglądał. https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Czy-boty-pomogly-wygrac-Dudzie-wybory-prezydenckie-W-PKW-jest-umowa-na-kilka-tysiecy-automatycznych-komentarzy
2018-09-15 09:56:17
B.g jest z nami dewiantami.
Bóg jest z nami dewiantami, pod swiętoje.liwym przywództwem dewiantów watykańskich.
2018-09-15 09:54:54
.
Od rana będę na czczo, żeby nie rzygać.
2018-09-15 09:08:13
Normalne
Jaka tolerancja? Zboczeniec to zboczeniec, zaburzenia saksualne i dewiacje to trzeba leczyć a nie propagować.
2018-09-15 08:54:57
Normalny
Policja,ochrona grubo ;-) Zboczeńcom Szczecin mówi zdecydowane NIE !
2018-09-15 08:52:32
;-)
Podobno Balbina ma blokowac marsz-co da jej pare punktow u prawilniactwa i zaraz podlaczy sie do niej wiadomo partia mimo ze wiekszosc mieszkancow i uzytkownikow komunikacji ocenia jej zachowanie bardzo negatywnie. Bedzie sie działo ,uczestnicy mogli z przodu kilka quadów ustawic bo inaczej bedzie problem zeby ja zatrzymac,- chyba ze zrobi to policja ,
2018-09-15 08:51:13
czytelnik
Nadadzą półinteligentom tytuły naukowe, wystrugają na lokalny autorytet i rób co chcesz.
2018-09-15 08:19:23
Zawsze po prawej stronie
Precz z promowaniem drwiantów seksualnych.Do getta teletubisie.
2018-09-15 08:15:51