piątek, 23 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Platforma pyta ministra o nabrzeża niedostępne na Dni Morza

Platforma pyta ministra o nabrzeża niedostępne na Dni Morza

Platforma pyta ministra o nabrzeża niedostępne na Dni Morza
Data publikacji: 2019-06-10 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 2147 395969

To, że nabrzeża u stóp Wałów Chrobrego nie będą dostępne dla mieszkańców i turystów podczas Dni Morza, to skandal - uważają szczecińscy politycy Platformy Obywatelskiej. I ślą pytania do ministra gospodarki morskiej w tej sprawie.

- Zacznę słowami Wojciecha Młynarskiego. Taka myśl po ostatnich dniach się nasuwa: "Co by tu jeszcze spieprzyć, co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?" - mówi poseł Piotr Misiło. - Bo trudno inaczej podchodzić do sprawy, biorąc pod uwagę to, co prezentują władze Żeglugi Szczecińskiej, PŻM-u, ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Upadek klubu siatkarskiego. Za chwilę drugie urodziny stępki. A teraz pozbawienie możliwości korzystania z nabrzeży przez szczecinian i gości. Rzecz właściwie skandaliczna, nie do pomyślenia.

Misiło uważa, że 500 tysięcy złotych, jakich spółka Polsteam Żegluga Szczecińska domagała się od władz miasta za udostępnienie nabrzeży (o takiej kwocie informował magistrat), jest horrendalna. Dlatego Misiło i Obrycki skierowali do ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka interpelację w tej sprawie. Politycy pytają m.in. jakiej stawki Polsteam zażądał od miasta za wynajem nabrzeży, o roczne przychody i dochody z tytułu najmu oraz o to, czy resort zaangażował się w jakiś sposób w organizację tegorocznych Dni Morza.

- Dni Morza od zawsze były na Wałach Chrobrego. Wały Chrobrego to serce Szczecina, integralna część tkanki miejskiej. Oto po przejęciu władzy przez PiS dowiadujemy się, że to część spółki, która chce zarabiać na magistracie -  opowiada Norbert Obrycki. - Chciałbym złożyć jasną deklarację. Jeżeli wyborcy zaufają nam w wyborach, będzie to jedno z pierwszych działań w Szczecinie: Wały Chrobrego w swej całości będą jedną integralną częścią. Wrócą do magistratu. Zrobimy to. 

Przypomnijmy, że wedle Grupy PŻM, większościowego udziałowca w Polsteamie, wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska zaproponował kwotę 50 tysięcy złotych za wynajem i spółka zgodziła się na nią zgodziła, ale miasto wycofało się ze swojej propozycji. Z kolei z relacji magistratu wynika, że jedyna oferta Polsteamu złożona na piśmie opiewała na 0,5 miliona złotych, na co władze miasta przystać nie mogły, i zaproponowały wynajęcie nabrzeża za symboliczną sumę - propozycja z nową kwotą, czyli z 50 tysiącami złotych, przyszła o wiele za późno, i wcale nie proponował jej K. Soska.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Od lewej: Posłowie Norbert Obrycki i Piotr Misiło wysłali do ministerstwa gospodarki morskiej interpelację.

Komentarze

POgromca nitrasa
facet posunięty przez lubnauer ma niska wartość.
2019-06-12 22:18:54
Ja
Może dajmy sobie spokój z tym odpustem, żenada i syf. Co rok to samo pajda z łojem udajacym smalec kielbora i szaszłyk za pierdylion złotych. No i karuzele w tragicznym stanie i skacowana obsługą.
2019-06-12 00:17:23
farba
Warto napisac farba na nabrzezu kto jest winien takiej sytuacji czyli pacyna kitty i ska, pedzel biala farba o do roboty!!!!
2019-06-11 09:46:57
0
Wiarygodność ludzi zmieniających barwy polityczne jest równa zeru.
2019-06-11 07:26:43
Odp... do Ejj
Bo ze wzgledow bezpieczenstwa Prawica sie martwi... by POKO-nywani Lewicowcy dodatkowo Nie PO-wpadali... jeeeszcze do Odry ??
2019-06-11 00:48:31
Chodzi o Wybory i promocje wyborcza podczas "Igrzysk"
PO chce pomóc swojemu jakim jest Wielki Szczeciński Piotr Prezydent, żeglujacy po burzliwych wodach polityki,,,,, to PO wstawiło Jego na Prezydenta PS "Chleba i igrzysk"
2019-06-10 22:42:11
Ouit
Ile z tych komentarzy napisał synalek radnej?
2019-06-10 22:27:42
)(
Łysy i pudel znowu się ośmieszają
2019-06-10 22:14:56
Adam
Platforma miała tyle lat swoich rządów i jakoś nie kwapiła się żeby tę sprawę załatwić. I co zrobili? NIC
2019-06-10 20:37:08
Neptun
Proponuję, aby tegoroczne Dni Morza i Oceanu, przenieść do Pyrzyc lub Pełczyc. Tam dawno takiej fety nie było!
2019-06-10 20:31:44
Halo a qq
Nie bardzo rozumiem tych panów. Jak zamierzają przeprowadzić swój myk, ODEBRAĆ WŁAśCICIELOWI JEGO WŁASNOŚĆ? przecież większość udziałów (51%) w spółce, która posiada nabrzeże posiada PŻM i z tego korzysta. Jak Panowie w sposób LEGALNY podkreślam LEGALNY a więc zgodny z prawem chcą odebrać majątek większościowemu udziałowcowi spółki? Moim zdaniem takiej możliwości nie ma.
2019-06-10 20:08:08
MIETEK
PANIE MISIŁO DLA TAKICH JAK PAN JEST WSZYSTKO OD NAMIOTU NA ŁUBINOWEJ DO NABRZEZA WULKAN RÓB PAN PRZEJSCIE A NIE SLOWO DLACZEGO, CZY PAN JEST ZE SZCZECINA CZY RACZEJ Z KOBYLANKI,,,,,,,,
2019-06-10 18:28:02
POmyślmy
Władze Szczecina mają na budowę placu Adamowicza a nie maja na wynajęcie nabrzeża Dni Morza ?
2019-06-10 18:26:50
Bodzio M
NABRZEŻA W RUINIE!!!
2019-06-10 18:24:18
O co chodzi w tej sprawie?
Żeby się nie udało, żeby pani J mogła powiedzieć: za drogo, gorzej niż przed Laty, żadnych korzyści dla miasta
2019-06-10 18:21:18
Joens
PRAWO MA SŁUZYC RASIE,A ZATEM TO,CO WYDAJE SIE KORZYSTNE DLA RASY, JEST PRAWEM Fans F.
2019-06-10 18:05:26
Zdziwiony
Tu się znowu pojawia nazwisko Jacyna
2019-06-10 17:45:52
Vera
W Szczecinie nikt o zdrowych zmysłach na szkodników z PiS nie zagłosuje
2019-06-10 17:02:51
Ejj
Pisowskie barany - jesteście za to skończeni w Szczecinie
2019-06-10 16:51:57
Wódz OTUA
Człowiek z mopem na głowie wygrywa wybory i...w tym momencie się budzi.
2019-06-10 16:47:02
Paweł
A może by tak parę razy za dojazd do nabrzeża skasować. Można też wymagać aby teren prywatny spółki był ogrodzony.
2019-06-10 16:41:20
tadek
Jak patrze na tego debila to szukam WC
2019-06-10 16:38:04
Kitt
Warto dodać, że owe pół bańki to pomysł z czasów niespełna dwumiesięcznej "władzy" w PŻM pana Witta, męża za przeproszeniem niezależnej Jacyny-Witt.
2019-06-10 16:34:56
olaboga
WIELKI mysliciel Misilo na gospodarza szczecinskiego grajdolka.
2019-06-10 16:30:02
A co na to...
Pani jacyna i pan mateck?
2019-06-10 16:25:52
taktojest
pamięc jest krótka.W 2018 Szczecin organizował światowe dni morza , wtedy miasto wycofało się okoniem i organizowano własne dni morza.dzisiaj jest to pokłosie tamtych decyzji krzystkowych.
2019-06-10 16:24:03
Kolec
A Bolec jakby z litra wczoraj solo zrobił 🤮🤮🤮
2019-06-10 16:14:57
Dadaj
Turyści widzą rozwalone chodniki w tej części nabrzeża i utyskują na miasto. A tymczasem gospodarzem jest kto inny. Może trzeba postawić tabliczkę. Tu rządzi PiS.
2019-06-10 15:38:15
Oki
Ten teren musi mieć jednego gospodarza - miasto!
2019-06-10 15:35:19
JaNie
Tak patrzę, Misiło mało nie może.
2019-06-10 15:34:16