sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO krytycznie o reformie oświaty

PO krytycznie o reformie oświaty

PO krytycznie o reformie oświaty
Data publikacji: 2017-04-19 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:12
Wywietleń: 1374 243105

- Niech ławki i tablice zostaną w tych szkołach, w których są teraz. To jest ostatnia szansa, by zapewnić szóstoklasistom godziwe warunki edukacji - powiedziała w środę (19 kwietnia) w Szczecinie posłanka Krystyna Szumilas (PO).

Krystyna Szumilas, była minister edukacji, jest przeciwna rządowym planom likwidacji gimnazjów. Ma nadzieję, że parlament zgodzi się na referendum w sprawie reformy oświaty. W czwartek do Sejmu trafią podpisy, które pod wnioskiem w tej sprawie były zbierane w całej Polsce.

- PiS obiecywał Polakom, że w sprawach istotnych dla edukacji, będzie pytał o zdanie rodziców, to niech teraz wywiąże się z tego zobowiązania - mówiła Krystyna Szumilas w czasie konferencji prasowej w Szczecinie.

Krytycznie na temat reformy oświaty wypowiedziała się także jej klubowa koleżanka Magdalena Kochan.

- To jest nieszczęście, a nie reforma - podkreśliła posłanka.

- Jesteśmy przeciwko tej reformie także dlatego, że uderza ona w nauczycieli - stwierdziła była minister. - Nauczyciele nie wiedzą, czy od 1 września będą mieć pracę, na jakich zasadach i za ile.

Krystyna Szumilas uważa, że gimnazja, które teraz będą wygaszane, przyczyniły się do podniesienia poziomu kształcenia. Skrytykowała również podstawę programową, która w opinii polityków PO cofa Polskę do czasów PRL i nie uczy samodzielnego myślenia. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: Konferencja prasowa PO z udziałem Krystyny Szumilas, byłej minister edukacji narodowej (druga od prawej)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

OdPOwiedź
ggg -mówią o tobie, że jesteś stuknięta i masz rozdwojoną jaźnię oraz urojenia np. że jesteś w ciąży. Tak mówią twoi najbliżsi. Oj ty stary stoczniowcu-co teraz płeć zmieniłeś ? :-) lol
2017-04-20 16:57:35
Jarun
Uważam, że Ulka Pańka powinna zostać Kuratorką w Zach-Pom. Dobrze jej z oczu patrzy i mówią, że niegłupia baba.
2017-04-20 16:52:49
osiolek
kto tego ST....go babsztyla slucha
2017-04-20 13:34:59
daro
Peło zlikwidować będzie najlepiej
2017-04-20 13:29:56
Gwiazdy PO
Cztery nie spełnione "GWIAZDKI" z PO a gdzie były jak zamykano szkoły podstawowego nauczania i zawodowe ?
2017-04-20 12:08:23
ggg
Bezczelny ich guru, bezczelne one. Bardzo mnie cieszy reforma edukacji. I wypowiadam się jako nauczycielka i matka dziecka z szóstej klasy.
2017-04-20 11:10:04
8 letnie PO-dsumowanie,
Teraz placza... bo PO 8 latach dnia 25.10.2015 roku, PO-tracili "dobre reformy" ale tylko dla Siebie i Sobie wtajemniczonych... !!
2017-04-20 11:06:10
aj waj
Za swoich rządów likwidowali szkoły, wycinali drzewa, wysprzedawali przemysł, rozkradali kamienice, niszczyli polskie państwo a teraz to platformiane oszołomstwo jeszcze mordy drze bo zostało oderwane od koryt!
2017-04-20 09:26:47
Fachofcy z PO
Ich recepta to państwo teoretyczne i ch..j, d..pa i kamieni kupa!
2017-04-20 09:25:50
kibic
Szumilas i Kochan ,i OGARNIA MNIE PUSTY ŚMIECH :))))) ... KTO GŁOSUJE NA TAKIE OSOBY?!
2017-04-19 22:59:04
;-)
Kochan mąciwoda wszędzie jej pełno. Strach lodówkę otworzyć :-)
2017-04-19 22:36:39
Ktoś
A co Pani Kochan w ogóle zrobiła?
2017-04-19 21:54:11
B----
Podczas rządów PO-PSL w latach 2008-14 zlikwidowano w Polsce 1407 szkół https://www.tysol.pl/a4182-Pelzajaca-likwidacja-w-latach-2008-14-zlikwidowano-w-Polsce-1407-szkol
2017-04-19 21:45:39
K****
Jak mają czelność wypowiadać się, skoro za ich rządów tyle szkół polikwidowano.
2017-04-19 20:53:54