poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > PO: „W polskiej oświacie zgasło światło”

PO: „W polskiej oświacie zgasło światło”

PO: „W polskiej oświacie zgasło światło”
Data publikacji: 2019-08-28 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 12:23
Wywietleń: 3143 410961

W polskich szkołach, za sprawą rządzących, źle się dzieje - oceniają przedstawiciele szczecińskiej Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji przed Urzędem Wojewódzkim przekonywali, że tylko oni mają pomysł na to, jak poprawić sytuację. 

- W polskiej oświacie zgasło światło - ocenił poseł Arkadiusz Marchewka, szef struktur PO w regionie. - Rząd PiS wprowadził deformę oświaty. To nie miało nic wspólnego z reformą, wprowadziło chaos i bałagan. Przez wiele miesięcy głosy nauczycieli, rodziców i ekspertów były przez ten rząd lekceważone. Nie słuchano ich. Jako Koalicja Obywatelska wierzymy, że edukacja to przyszłość, a przyszłość można budować tylko w dialogu i porozumieniu. Oświata w Polsce wymaga realnych działań, a nie pozorowanych dyskusji, pozorowanych okrągłych stołów, gdzie rząd będzie udawał, że nagle, na pięć dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, zaczyna kogoś słuchać. Dlaczego nie słuchał wcześniej? Oczywiście chodzi o wybory i o to, żeby próbować znaleźć spokój.

A jakie są propozycje PO? To podwyżka dla nauczycieli - do tysiąca złotych. A także sprawienie, aby dzieci zostawiały tornistry w szkołach, i żeby samorządy były wspierane przez rząd - i dostały złotówkę za każdą złotówkę wydaną na rozbudowę bazy szkolnej.

- Jako wieloletni nauczyciel z przerażeniem myślę o tym, jak rozpoczną nowy rok szkolny i uczniowie i nauczyciele, ile kłopotów spadnie na rodziców - dodawała posłanka Magdalena Kochan. - Klasa pierwsza złożona z uczniów, którzy kończyli gimnazjum, ma inny program nauczania niż klasa pierwsza, która składa się z uczniów, którzy skończyli klasę ósmą. Takiego bałaganu w polskiej oświacie nie było nigdy. Chcemy Komisji Edukacji Narodowej, odpolitycznionego ciała złożonego z kompetentnych, znanych w świecie pedagogów i metodyków, którzy zupełnie niezależnie od rządzących będą ustalać podstawy programowe dla naszej edukacji.

Radny Paweł Bartnik stwierdził, że w Szczecinie brakuje nauczycieli fizyki, biologi, chemii, a także nauczycielek uczących w przedszkolach - z powodu zbyt niskich pensji proponowanych przez ministerstwo edukacji.

- Wielkim problemem są nauczyciele w szkołach zawodowych - powiedział. - Tylko wczoraj prezydent miasta Szczecina podpisał kilkanaście wniosków o dopuszczenie nauczycieli bez kwalifikacji w jednej szkole. Następne leżą na jego biurku. To są pracownicy, inżynierowie, którzy przyjdą na kilka godzin do szkoły, nie mając uprawnień pedagogicznych.

W czwartek (29 sierpnia) w Urzędzie Wojewódzkim będzie obradował Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny. Wojewoda zaprosił do udziału m.in. dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli samorządów uczniowskich. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Obs.ryver
Cała ciemnota parafialna sfinansowana przez PiSdzielców komentuje tragiczną sytuację w szkolnictwie po deformach kaczystowców! Ile wam, kaczy klakierzy płaca?Z tych "+pincete" kupiliście sobie laptopy i hejtujecie ! A zdrowaśki do "ojca toruńskiego" kto za was będzie klepał???
2019-08-30 12:22:12
Ekologia
No i za to zdjęcie i wystąpienie doszło do dobrej zmiany na listach KO w Szczecinie
2019-08-29 22:21:45
Jak juz zgaslo Wam swiatlo ?
No to "szybko przedzwoncie"... do "elektryka", ten wam PO_może i wróci "światłość wiekuistną". Nosi jeszcze "klapę".
2019-08-29 13:24:07
Mój wnuk, który skończył wasze OŚWIECONE liceum nie ma pojęcie o świecie.
..
2019-08-29 10:50:20
elektryk
za waszych rządów zgaszone światło było cały czas!.Gang Olsena znowu się ośmiesza.
2019-08-29 09:35:20
Jak juz zgaslo Wam swiatlo ?
No to "szybko przedzwoncie"... do najblizszej Elektrowni - chyba ze dalej chcecie "w ciemnosciach"... wciskac ta Wasza PO-lityczna Ciemnote !!!
2019-08-29 00:03:32
Ty... Marchewka & KO-mpany
Przestan wreszcie Wyga-dywac i PO-wtarzac te Wasze "glu-PO-ty"... ! A co Wy zrobiliscie jak przy KO-rycie byliscie az przez 8 lat... tj. w latach 2007-2015 ??
2019-08-28 23:40:28
Słoma
Elegancko wychodzi ta koszula z portek.
2019-08-28 22:20:27
Śródmieście
O rany! Czy tak wygląda zwycięska drużyna?Przecież to przegrańcy jakieś.Bazyli jak zwykle na wakacjach,wypoczęty.Ten z tytułu wstydzi się występu i się zasłania plakatem,Paweł wiadomo a Magda to już powszechna opinia także w PO powinna zająć się szydełkowaniem na emeryturze.To nie idzie drużyna zwycięstwa.Arkadiusz nie rozgrzał towarzystwa no ale on jeden wie że ma pewny mandat.Reszta będzie rzeźbić na pandę czyli że a nuż się uda i ciemniaki poprą w ciemno
2019-08-28 21:09:56
Bartnik ma w ręku katalog żarówek firmy OSRAM.
Do oświecenia Oświaty PO nowemu.
2019-08-28 20:54:49
dr Pietruszka
Nic z tego panie i panowie. Wy już mieliście czas zrobić coś z polską oświatą.Nic nie naprawialiście a teraz kochaliście gimnazja które okazały się porażką. Czas na emeryturę,czas na działkę , czas na szachy z kolegami na Placu Grunwaldzkim.Mieliście swój czas i okazało się że nie umiecie rządzić.Społeczeństwo chce odpocząć od nieudaczników.
2019-08-28 20:44:41
kpiny
Do roboty ! Wyniki beznadziejne a kuratorem kto był / jest / Bartnik czy likorka Kochan ?
2019-08-28 20:37:37
Czy Bartnik w ręku trzyma katalog żarówek LED ??
.
2019-08-28 20:33:52
mmm
Bartnik wygląda jak jakiś oblech!
2019-08-28 19:59:11
@ "Podnieśli stawkę.... "
Co się tu będziesz pospolitować z PiS. Jesteś wielki (pijesz mleko?). Napisz do Nowego Jorku, TelAwiwu, Berlina, opluj PiS i przy okazji Polskę.
2019-08-28 19:57:10
Podnieśli stawkę za wpis dla Trollowni PIS ??
Stąd was tu tyle Pisie p.tole.. , dla przypomnienia : szliście z jakim hasłem ??? , a rządzicie , jak długo??, czy nie było czasu na dobre zmiany przez 4 lata?? Służba zdrowia leży!!, Inwestycje drogowe, przemysłowe , leżą i kwiczą , 100tys. mieszkań na wynajem gdzie ??, milion aut elektro gdzie??, statki promy reaktywacja stoczni gdzie??Niższa kwota od podatku 8000zł gdzie ?? Brak leków w aptekach , za 500+ ani dobrej edukacji, ani szpitala, ani sprawiedliwości nie kupicie !! Trzeba dbać o dobra systemowe , a nie rozdawać dla wybranych!!!
2019-08-28 19:29:29
Bartnik alibo wykasaj te kosule całkim, alibo wsadź w POrtki
.
2019-08-28 19:18:16
@POszust
POszust oszukuje pisząc z błędami, że: "Podwyżki dla nauczycieli były blokowane za 8 lat rządu PO". To kłamstwo. A chaos w szkolnictwie jest rzeczywiście i spowodowany jest deformą PIS-u na życzenie prezesa tej partii.
2019-08-28 18:12:54
jg729
Pan Bartnik to wyszedł właśnie z imprezy?
2019-08-28 17:05:53
POszust
marchewka ,spytaj starych ciotek z PO , kochan, pańka ,bartnik, oni trząsą szczecińska oświatą od lat .A wyniki na tle Polski są jedne z ostatnich w każdej kategorii i każdym wieku.Podwyżki dla nauczycieli były blokowane za 8 lat rządu PO .Trudno nadrobić 8 lat zaniechań . pis nadrabia to co po blokowao.
2019-08-28 16:46:13
Zdjęcie mówi wszystko
Nigdy więcej PO.
2019-08-28 16:41:10
xxx
A Madzia to które ma miejsce na liście ?
2019-08-28 16:14:44
I bardzo dobrze
Zgasło światło ? To wynocha z latarkami w d..
2019-08-28 15:48:31
CDN
pRZERAZLIWE KWIKI PO /PARTIA OSZUSTOW/.WIEDZA ,ZE ODCHODZA W NIEBYT POMIMO STARAN TVN/TUSK VISION NETWORK/ LISWEEKA I SZMATLAWCA SZECHTERA -MICHNIKA.
2019-08-28 15:32:53
gh
Jakoś problemem nie był inny program w I kl gimnazjum i I kl liceum, czy I kl podstawówki w zespołach szkół. Nie róbcie z nauczycieli idiotów, proszę.
2019-08-28 15:10:06
Antoni
Ciężko jest czytać takie wywody. Mieli 8 lat, a oświata i NFZ są praktycznie bez zmian. Na te osoby z PO wydawać się może, że głosują głównie radykałowie i więźnie stacji TVN, tym nic nie przemówisz. Piszę tak, bo znam sporo osób mających klapki na oczach, jedynie negujacych wszystko, tak jak w TVN. Co nam może taka Kolendo-Zalewska przekazać? Ostrzec ludzi przed rozlewa krwi przed parlamentem jak PiS się nie cofnie? Proszę Was ;) Wcale nie piszę, że PiS jest idealny, uważam tylko, że lepszy jak Ci Państwo że zdjęcia.
2019-08-28 15:06:23
Co za przekaz!
Spójrzmy na ten obraz, Pan z lewej zapomniał schować koszuli, po wyjściu z budynku, więc o czym tu mówić dalej...
2019-08-28 14:53:04
Wódz OTUA
Panie Marchewka,dlaczego tych rzeczy nie wprowadziliście przez 8 długich lat swoich rządów?Proszę wyjaśnić gdzie np 500 uczniów będzie zostawiało swoje tornistry.Gdzie będą tłumy dzieciaków odrabiały lekcje?Na boisku,w toalecie?Kto będzie pilnował te dzieci i ile to będzie dodatkowo kosztowało?Takie pierdoły POtrafi jedynie opowiadać Partia Oszustów.
2019-08-28 14:49:53
hehehe
Platfusy wam to zgaśnie światło ale 13 października wtedy będzie wycie i kwik!
2019-08-28 14:42:41