czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > PO: „Wokół Stoczni Szczecińskiej trwa chocholi taniec”

PO: „Wokół Stoczni Szczecińskiej trwa chocholi taniec”

PO: „Wokół Stoczni Szczecińskiej trwa chocholi taniec”
Data publikacji: 2019-04-15 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-17 07:42
Wywietleń: 1693 386052

Nagłe odwołanie zarządu Stoczni Szczecińskiej to oznaka chaosu - uważają szczecińscy posłowie Platformy Obywatelskiej. Korzystając ze swoich uprawnień, weszli do siedziby spółki, aby obejrzeć dokumenty związane z usunięciem ze stanowisk prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego przez radę nadzorczą. To, co zobaczyli, nie usatysfakcjonowało ich.

- Naszym zdaniem ta zmiana jest oznaką totalnego chaosu w zarządzaniu majątkiem publicznym - ocenił Arkadiusz Marchewka podczas konferencji przed wejściem posłów do siedziby stoczni. - Przez ostatnie lata byliśmy informowani, jak jest świetnie w stoczni, były podpisywane kolejne listy intencyjne, ale skoro jest tak dobrze, jak mówili politycy PiS, to skąd ta nagła zmiana? Jakie są prawdziwe powody odwołania zarządu?

- Dzień przed odwołaniem mieliśmy komisję sejmową gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, na którą przyjechali wszyscy prezesi spółek kontrolowanych i nadzorowanych przez ministerstwo, nie było jednak prezesa Stoczni Szczecińskiej - stwierdził Norbert Obrycki. - Chcemy zobaczyć, czy to przypadek, czy prezes wiedział, że zostanie odwołany, czy też jego odwołanie było karą za to, że nie przyłączył się do chóru klakierów.

Wedle Sławomira Nitrasa kosztem stoczni "toczą się dziwne gierki".

- Wokół tej spółki trwa chocholi taniec - powiedział poseł.

Politycy weszli do siedziby zarządu i uzyskali wgląd w dokumenty. Ale to ich wątpliwości nie rozwiało.

- Sposób przygotowania dokumentów był żenujący - komentował A. Marchewka. - Brakuje protokołu z ostatniego posiedzenia rady nadzorczej, więc nie wiemy, dlaczego odwołano zarząd. Sytuacja finansowa w ostatnich miesiącach jest stabilna, taka sama jak rok temu, i nie mogła być powodem. W poprzednich protokołach brakuje załączników. Podejmiemy kolejne kontrole.

W tej chwili funkcję prezesa Stoczni Szczecińskiej pełni przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku zachodniopomorskim Małgorzata Jacyna-Witt. Postępowanie kwalifikacyjne na nowego prezesa spółki potrwa do 26 kwietnia.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu od lewej: Posłowie Arkadiusz Marchewka, Norbert Obrycki i Sławomir Nitras przed siedzibą Stoczni Szczecińskiej z wnioskiem o udostępnienie dokumentów.

Komentarze

poznaniak
OJ MACIE POSŁÓW W TYM SZCZECINIE.AWANTURNICY SEJMOWI. TEN WASZ MISIŁO TO SKAKAŁ NA KRZEŚLE NA JAKIEJŚ KOMISJI SEJMOWEJ Z TEGO CO PAMIĘTAM. NITRAS NIE LEPSZY PROWOKATOR I KRZYKACZ.WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ. POZDROWINIA Z POZNANIA
2019-04-17 05:52:47
Do Bartek
A teraz jesteśmy na smyczy wielkiego brata zza oceanu. Obecnie rządzący rzucili ochlapy wyborcy a sami kręcą lody i pod płaszczykiem dbania o obywatela robią przekręty.
2019-04-16 23:54:41
Skajper
@popieram nauczycieli : to są opłącane trole farmy troli ,choc jest wielu pozytecznych i pisza za darmo np na wykopie poczytaj o campridge analityca,dla myslacych jest forum polskich wiezowcow dział php.
2019-04-16 13:03:10
popieram nauczycieli
same głupie, nieprawdziwe i obraźliwe komentarze. Czyżby czytelnikami Kuriera byli sami pisowcy chcący tylko dokopać inaczej myślącym A co ze sławetną już stępką i produkcją nowych statków w tym łodzi podwodnych ?
2019-04-16 10:18:29
gg
a kiedy kontrola w stoczni gdanskiej i w toruniu? stocznia gdanska sprzedana w 2007 r,ukraincom-dobra zmiana wtedy rzadziła teraz "bohatersko" za wasza kase z podatkow ja odkupila a w latach 90 byla zbiorka na stocznie przez ojca drenaża rent i emerytur ,GDZIE JEST TA KASA?TO SA MILIONY ZŁOTYCH !!!!
2019-04-16 10:03:52
Wiking46
Trzech hipokrytów w tańcu św.Witta przed wyprawą do Kataru?????Haha....haha...
2019-04-16 09:31:40
rewident księgowy
Mam pytanie do czytelników czy ci panowie w garniturach zrozumieli coś z przestawionych dokumentów?
2019-04-16 09:16:17
Odetta
Bez profesora Misiłły to tylko tercet egzotyczny. Boją się kapitana Schettino i zapierniczają jak na podwójnym napędzie
2019-04-15 20:42:03
Chochoł który pamięta
Panowie Nitras, Obrycki i Marchewka mogliby zaprezentować dane inwestora katarskiego od Donalda Tuska , co bardzo by zaciekawiło czytelników - Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights nie wpłacił pieniędzy za stocznie w Gdyni i Szczecinie - poinformował we wtorek rano resort skarbu. - Dzisiaj Minister Skarbu Państwa otrzymał od Zarządcy Kompensacji, firmy Bud-Bank Leasing Sp. z o.o., informację, że do godziny 24.00 17 sierpnia br. nie wpłynęły kwoty za wylicytowane przez inwestora prywatnego, Stichting Particulier Fonds Greenrights, składniki majątku Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińska Nowa Sp z o.o. - napisano w komunikacie MSP. MSP podało też, że wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu i Zarządcą Kompensacji przygotowali plan postępowania w tej sytuacji. Informacje o podjętych działaniach zostaną przekazane jeszcze we wtorek. - Premier powinien nas przeprosić, bo wciąż nas okłamywano - mówi radiu TOK FM Jan Gumiński ze Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej. - Inwestor z Kataru miał być wielkim sukcesem rządu, a tymczasem inwestora nie ma. Premier Tusk się skompromitował - dodaje Gumiński. - Czeka nas upadłość, nie wierzę, że Agencja Rozwoju Przemysłu znajdzie inwestora w ciągu dwóch tygodni - powiedział rano w Radiu Gdańsk, szef Solidarności w Stoczni Gdynia Dariusz Adamski. -Teraz potrzebny jest wniosek do Komisji Europejskiej o wydłużenie procedury kompensacyjnej. Trudno mi uwierzyć, że jednak czarne chmury zbierają się nad stocznią. Od miesiąca jesteśmy informowani o sukcesach, a tych sukcesów nie ma - dodał Adamski w TVN 24.
2019-04-15 20:31:16
do kibica
Raczej żulików a nie baletmistrzów... szkoda ,ze mieszkają w Szczecinie
2019-04-15 20:13:11
krokodyle łzy
Czy ci ludzie ze zdjęcia nie dostrzegają swojej śmieszności? Środowisko zasłużone w likwidacji polskiego przemysłu stoczniowego na zlecenie swoich zachodnich mocodawców w zamian za poklepanie po plecach udaje teraz zatroskanych. Wciąż realizują strategię zniesławiania Polski (Tak! Polski, nie PiS, bo Polska przede wszystkim cierpi!) wyrażoną w słowach niejakiego Schetyny "ulica i zagranica". Czekam na polski rząd, który do szpiku kości rozliczy w końcu to towarzycho.
2019-04-15 20:04:19
Magneto
Panie Nitras, załóż Pan piżamę i czekaj na wezwanie od Schetyny !!! Aport, hehehe...
2019-04-15 19:57:26
sart
tras spootkamy się
2019-04-15 19:41:39
tasku
no jeszcze tam nitrogliceryny dodać to będzie po h...u!
2019-04-15 19:36:55
Olaboga
Nitras ty perfidny kłamco to ty jako partyjny baran tfu szczeciński Baron PO likwidowałeś Stocznie razem z Tuskiem senatorem Misiakiem itp. Człowieku ty masz czelność pokazywać swoją fizis ludziom? A gdzie wszystkie firmy Zachodniopomorskiego związane ze Stoczniami?, gdzie ich przehandlowaliście?. Dlaczego ty jeszcze nie siedzisz?
2019-04-15 19:31:08
Olek
W gronie "mądrych" brakuje Misiłły.
2019-04-15 19:16:55
:)
Ich Troje
2019-04-15 18:54:18
krotko
Na prezesa Nisilo.Zna sie najlepiej na wszystkim tak jak jego byle kolezanki z upadlej partyjki,,nowosmiesznej''myszka agresorka w poko,szajbus wielgus w parti rowerzystow itd itp.
2019-04-15 18:40:58
uczen
Martwią się Stocznią a biorą dzieci jako zakładników w czasie strajku nauczycieli
2019-04-15 18:26:49
Viola
A oto trzech fircyków.
2019-04-15 18:16:40
aj waj
Ja proponuję na to stanowisko najtęższą głowę na naszej scenie politycznej, człowieka renesansu, człowieka o nieskazitelnym charakterze i ogromnej kulturze osobistej - Nitrasa Sławomira!
2019-04-15 18:03:51
Z daleka
Patrząc na specyfikację wymagań dla nowego prezesa SPP, czy firmy pod inna nazwą, to chyba kandydat został wybrany. Wystarczy żeby prowadził kwiaciarnię, czy podobny punkt ksero. Jeśli chodzi o pseudopolityków to nie zabrania się prezesowi posiadania doświadczenia we współpracy ze spółką Srebrna. Za jakie grzechy Szczecin musi to znosić.
2019-04-15 16:50:25
Widowisko dla naiwnych.
Nie dajcie się nabrać na to widowisko. PIS i PO dogadało się już kilka lat temu. Jak prezesem w Policach , Gryfii lub w Porcie jest człowiek z PIS to i tak na stanowiskach dyrektorskich i kierowniczych zostali ludzie z PO i SLD. Oni sobie nie zrobią krzywdy. Politycy z tych partii lub ich rodziny zarabiają wielką kasę , po kilkadziesiąt tysięcy zł co miesiąc. A te wystąpienia to tak dla picu. Żarty.
2019-04-15 16:48:40
tak mi sie skojarzyło
Trzech jeźdźców apokalipsy PO???
2019-04-15 16:33:50
cdn
Wszyscy normalni ludzie wstydza sie ,ze ludzie pokroju Misilo,Nitras,Arlukowicz reprezentuja Zachodnie pomorze.Odnosnie stoczni to byl niedawno taki jegomosc A.Grad kumpel ryzego :;krola europy' ktory liwidowal stocznie.Pozniej budowal za wielkie pieniadze elektrownie atomowa.Teraz jest milionerem i smieje sie z lemingow.Lokalizocji atomowki nie ma do tej pory.
2019-04-15 16:32:28
Bocianie Gniazdo
W Zarządzie potrzebni są biznesmeni i przemysłowcy, tak aby Wypożyczalnię Nabrzeży przekształcić w Stocznię zdobywającą zlecenia i pozyskującą firmy do wykonania zadań i projektów. Nie można żyć z majątku państwowego zajmując się wypożyczaniem nabrzeży komukolwiek i pocokolwiek, aby tylko płacił czynsz, choćby uprawiał proceder zatrudniania migrantów. Panowie inż elektryk i inż. mechanik po Instytucie Okrętowym - specjalność; okręty to może i są dobrzy fachowcy, ale ktoś mądrzejszy i kompetentny musi im zbudować Stocznię, w której będą mogli się zatrudnić jako inżynierowie. Bo sami nie wyfruną z Bocianiego Gniazda+.
2019-04-15 16:26:03
Inspekcja robotniczo-chłopska
mam pytanie: jakie doświadczenie w PRACY podkreślam w PRACY a nie w polityce mają trzej widoczni na zdjęciu panowie? Jakie własne firmy prowadzili, w jakich korporacjach piastowali stanowiska menadżerskie? No własnie.......od zawsze na utrzymaniu podatników. MJW można nie lubić, można się z nią w wielu sprawach nie zgadzać, ale jedno jest pewne: potrafiła i potrafi utrzymać się z własnego biznesu. pieniądze z funkcji politycznych (Sejmik) też są, ale przede wszystkim okna. Panowie ze zdjęcia potrafią utrzymać się z pieniędzy podatników także tych z UE. W jakich firmach pracowali? jakimi kierowali, jakie stanowiska menadżerskie sprawowali? A może panowie okażą co sami zrobili POZA POLITYKĄ zanim zaczną krytykować innych.
2019-04-15 16:16:18
Bartek
A co Panowie i wasi mocodawcy z Gdanska, Warszawy i Wrocławia, a głównie z Berlina i Paryża zrobili dla stoczni. Zamknęli i doprowadzili majątek do ruiny bo Polsce nie wolno było zrobić tego co robili Niemcy czyli dotować przemysł stoczniowy. Dziękujemy za to, szkoda że nie zdążyliscie sprzedać Lotosu, Orlenu, KGHMu i Lasów Państwowych bo te spółki zawsze znajdą na nabywcę, oraz że nie rozwaliliscie do końca PŻM, PŻB I LOTu, żeby mocodawcy z Berlina zajęli ich miejsce. Szkoda a tak dobrze szło. PiS to też illuminati tylko się dogadali na górze że Polska ma mieć jakąś tam pozycję a nie być kolonią niemiecką jak za PO.
2019-04-15 16:02:06
kibic
trzech baletmistrzów na zdjęciu.
2019-04-15 15:48:46