środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Po wypadku autobusu dzieci nadal w ciężkim stanie

Po wypadku autobusu dzieci nadal w ciężkim stanie

Po wypadku autobusu dzieci nadal w ciężkim stanie
Data publikacji: 2019-04-19 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 2642 386822

Dwoje nastolatków przebywa w szpitalu w szczecińskich Zdrojach, dwójka mniejszych dzieci, przy ul. Unii Lubelskiej. Niestety ich stan nie jest dobry. Lekarze oceniają go na ciężki, ale stabilny.

Cała czwórka ucierpiała w wypadku, do którego doszło w czwartek w Podjuchach - na ul. Metalowej w pobliżu koszar. Przed godz. 18 osobowe audi zderzyło się z autobusem. Czołowo. Doszło do tragedii. 74-letni kierowca samochodu osobowego nie żyje. Trzynaścioro innych osób zostało rannych, w tym aż szóstka dzieci. Dwanaścioro pokrzywdzonych przewieziono na obserwacje do szczecińskich szpitali, w Zdrojach, Zdunowie i Unii Lubelskiej, a także w Stargardzie i Gryfinie.

- Jedna osoba z podejrzeniem wstrząsu mózgu, sama się zgłosiła do naszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - mówi Magdalena Knop, rzeczniczka prasowa SPS ZOZ „Zdroje".

Jak się dowiedzieliśmy, wszyscy dorośli zostali, po przebadaniu, wypisani do domów. Również dwoje lekko rannych dzieci, które podróżowały autobusem. W szpitalach w Szczecinie pozostało czworo małych pasażerów audi. Dwoje najmłodszych leży na oddziale w klinice PUM przy ul. Unii Lubelskiej. Ich stan jest ciężki, ale stabilny. Pozostali: 11-letnia dziewczynka i 13-letni chłopczyk są w szpitalu „Zdroje".

- Ich stan jest średnio ciężki, ale co najważniejsze, stabilny - twierdzi Magdalena Knop.

Wiemy, że jest z nimi logiczny kontakt. Pozostali w szpitalu, na oddziale chirurgii dziecięcej, bo wciąż są poddawani kolejnym badaniom - szczególnie jamy brzusznej.

* * *

Jak doszło do wypadku? Przyczyny wciąż są ustalane przez policję - oględziny miejsca zdarzenia trwały do późnej nocy. Ulica Metalowa była w obu kierunkach nieprzejezdna. Autobusy komunikacji miejskiej zawracały przez Podjuchy.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że pasażerowie audi, kierowca i czwórka dzieci, wracali z basenu w Gryfinie. Podobno 74-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą. Zjechał ze swojego pasa ruchu i wjechał wprost w nadjeżdżający autobus.

Policja i prokuratura badają okoliczności zdarzenia.

- Prowadzone są oględziny pojazdów, które brały udział w wypadku - tłumaczy st. sierż. Ewelina Sierzchuła, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Wciąż również przesłuchiwani są świadkowie. ©℗

Leszek Wójcik

Fot. PAP/Marcin Bielecki 

Po wypadku autobusu dzieci nadal w ciężkim stanie Po wypadku autobusu dzieci nadal w ciężkim stanie

Komentarze

Dziadki i Babcie
Juz po 70-tce... powinni przechodzic np. co 5 lat - odpowiednie Badania Lekarskie "czy sa jeszcze w stanie" prowadzic taki czy inny Pojazd... nawet w malych miasteczkach i na wioskach !!!
2019-04-19 21:17:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie